Nové objevy ve starém Egyptě

3. Nejctihodnější z míst
4. Obři se stěhují
5. Zapomenutá velkoměsta
6. Tajemství pyramid
7. Egyptské Pompeje (oficiálny text distribútora)

Marze

Díl Nejctihodnější z míst - písek, šutry a slunce. Běhání od zašlé památky k méně zašlé hrobce. Bylo mi těch turistů líto. Při rekonstrukci života dávných vesničanů se dokument na chvíli nadechne. ()

kaprson

u dokumentů oceňuji v první řadě množství a úroveň poskytnutých informací, což je zde na výši, archeologie (obzvlášť starověku) mě baví od školních škamen, takže poutavost mi přináší už samotné téma bez potřeby zvyšovat atraktivitu dramatickými filmovými postupy, navíc průvodce seriálem, velmistr č.egyptologie dr.Indiana Verner, je ultimátní expert a je mi potěšením mu naslouchat (mimochodem to platí i o hlasu P.Rímského, pokud není nadužíván ;-) ()

conery1

" Čas sa bojí pyramíd a pyramídy sa boja turistov." Myslím, že pyramídy sa najviac boja ľudskej hlúposti. Z môjho pohľadu nič nové, iba opakovanie poloprávd a klamstva. A ten koniec - " Bez pomoci ľudí, pyramídy neprežijú toto storočie." To snáď nie! Pyramídy nás nepotrebujú. To my potrebujeme ich. Keď porozumieme im, porozumieme aj sebe. ()

CANNIBAL

Pár drobností je tu určitě zajímavých. Nicméně dokument je hodně špatně natočený. Především nadměrným natáčením fotografií a hodně zbytečně dlouhých záběrů krajiny, která je jen z písku. K tomu všemu se navíc ty samé záběry příliš často opakují. Což dokument zbytečně prodlužuje a je to pak dosti únavný a otravný. Raději dávám přednost živým, byť třeba delším záběrům egyptských hrobů a méně záběrů písečných dun. Nakonec seriál také kazí otravný hlas Rímskýho. Za mě čistý podprůměr. ()

bohemia_regent

Upřesnění oficiálního textu distributora: Původní cyklus z let 2002 a 2003 obsahoval šest číslovaných dílů: 1) Tajemství Sahary (2002), 2) Poklady oáz (2002), 3) Tajemství pyramid (2003), 4) Nejctihodnější z míst (2002), 5) Obři se stěhují (2002), 6) Zapomenutá velkoměsta (2003). Později vznikly další tři volně navazující a už nečíslované díly: Zrození Evropy (2005), Egyptské Pompeje (2006), Mysterium Egypta (2008). ()