Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně. Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu). O datu jeho možného propuštění nebylo dosud rozhodnuto.
Dánský režisér Nicolas Winding Refn se proslavil trilogií Pusher (první díl u nás vyšel na DVD pod názvem Dealer), snímanou autenticky působící ruční kamerou, tady máme naopak ode všeho odstup. Refn od počátku sází na to, že nemůžeme proniknout do Bronsonova nitra a že tento reálně žijící člověk s nálepkou nejnebezpečnějšího vězně Velké Británie má jen image, ale nikoli vnitřní identitu. Při stylizaci Bronsona si vybírá jako určující jeho vzhled kníratého cirkusového siláka a vyprávění posouvá do polohy klauniády a divadla. Snímek Bronsona ukazuje jako šílence nejen coby aktéra v minulosti, ale i jako vyšinutého vypravěče, jenž se obrací přímo k imaginárnímu kabaretnímu i reálnému publiku v kinosále. Součásti výsostné stylizace vizuálně brilantního snímku je také bohatý hudební doprovod, který sahá od Wagnera, Verdiho nebo Pucciniho po rytmicky nadupané skladby současných skupin Glass Candy, Pet Shop Boys či New Order. Ostatně díky působivému spojení klasické hudby s násilnými scénami bývá film často srovnáván s Mechanickým pomerančem (1971) Stanleyho Kubricka. A nakonec je zde patrně životní herecký výkon Toma Hardyho v titulní roli, který dokázal během unikátně krátké doby nabrat téměř dvacet kilo svalové hmoty, oholil si hlavu a se svou rolí absolutně splynul. V jeho podání je Bronson postava, která vás bude zajímat. (Česká televize)

Mikecat

Nebyť perfektne prevedenej práce Toma Hardyho, tak by táto skutočná udalosť o nepolepšiteľnom bláznovi a kriminálnikovi, ktorý prežil 30 z 34 rokov na samotke nestála skoro zareč. ()

sir.Randal

Vynikající návod pro mentálně zaostalé jedince, jak se stát slavnými. Za prvé se nechte zavřít do basy, za druhé si změňte jméno, za třetí zmlaťte každého, kdo vám přijde pod ruku. A kdyby ani to nezabralo, vezměte si do rukou pastelky a začněte kreslit - úspěch zaručen. ()

Inusa

No už je to tak, mám nového idola. Tom Hardy je skvělý! Zahraje všechno a nemá u toho stejný ksicht, jako mnoho herců...Film se mi líbil a po zhlédnutí jsem si vyhledala Bronsona a to je teda fakt týpek :-). Film je mírnější než skutečnost... ()

dud

Refnovo pokus o next level art, který je v konečném výsledku jen hrozně nudnou směsicí scén, zachycujících nanicovaté slow-mo rvačky a Hardyho pindíka. ()

t.b.kat

Drobek zklamání, Tom Hardy hrál skvěle, ale film jako celek mi nějak vyšel na prázdno, vadily mi ty časté historické skoky a v situacích, kde mělo dojít ke gradaci napětí odjede nesmyslně kamera pryč a střih. Jednoduše řečeno, když byl Bronson takový lotr a bijec, kde jsou ty brutální bitky? Všechno jen v blbích náznacích, dokonce jde občas vidět, jak herci mlátí mimo hlavu, to je však chyba kameramana. 2-3* ()

yatan

Tento druh filmov mi nesedi. Nerozumiem im. Chapem, ze clovek chce byt obcas aj originalny a iny, no originalne iny vzdy neznamena zmenu k lepsiemu. A uz vobec nie pre Bronsona. Dobry Hardy, ale trosku natvrdly film. Inak ten Bronson musi byt uplny tupec. Koli Hardymu sa to oplati vidiet. 5/10 ()

Kilos35

I přes to, že jsem dal 3*, bych Bronsona určitě doporučil. Je zde spoustu opravdu silných scén, které jsou bohužel hned střídány nudným a nezáživným tlacháním. Tom Hardy ÚŽASNĚ vede celý film a tím mě konečně přesvědčil že si mé místo v top 10 zaslouží (y). Pokud tedy hledáte krvavý-psycho-životopisný-thriller, běžte si pro Bronsona ;) :) ()

vodkasesemte

Byli byste tak laskaví a přestali hipovat herecký výkony? TH je sympaták, ale tydle ksichty bych si klidně těch 15 minut, co jsem to posouval, odpustil. Film je totální nuda. Jestli to měla být glorifikace nejznámějšího britského vězně, tak se to moc nepovedlo, protože mi ho spíš bylo líto. ()

jack_scott

Svérázný britský snímek, drsnej originální humor jsme si užíval - přesně, jako Bronson sám. Insane! Film je občas rádobyzbytečně příliš divný - extravagantní.....Ale to je přesně svým způsobem šílený jako on sám. Takže - v cajku. Spokojenost. Film pořád udržuje pozornost, působí to výborně. Z Bronsona fakt jde strach. Tom Hardy podal libový výkon, fakt - super. 80% ()

Insomniac

Kade chodí, tade mláti a je strašne vypatlaný. Kto je to? Bronson. To je všetko, čo sa dozviete v priebehu desiatich minút filmu a to isté viete aj na konci... Ale aj tak sa mi to celkom páčilo:) ()

Konys

Trailer bych se nebal oznacit za cirou genialitu. Film uz je prece jenom trosku jiny...asi slabsi. Zdejsi hodnoceni (63%) to asi celkem vystihuje. Presto si myslim, ze uz jenom kvuli absolutnimu Tomu Hardymu se vyplati na film mrknout. Je to totiz neskutecny reznik :) ()

sus

Strašná nuda, uboze vypracované rvačky ve vězení, protahované, nezajímavé scény, kde se nic neděje. S těží jedna hvězda za grimasy Toma Hardyho při výpravě. ()

david666

Co k tomuto filmu říct? Moc se toho o Bronsonovi nedovíte (nebo neumím číst mezi krví psanými řádky), film je víceméně jen o rvačkách Bronsona s dozorci, ti mu to pak vrátí - a tak to jde pořád dokola. Asi jsem čekal jiný druh filmu. Navíc takovou bandu byt se svých daní ani neživil a udělal s ní tak max. materiál pro studenty medicíny. ()

gpx

Pro mě neskutečně poučný film. Do dnešnka jsem nevěděl, že Charlees Bronson je mongol. Sice řádně chlupatej, ale pořád mongol. Jojo, drsně se tvářící mongol s americkým přízvukem. No tak to je jednouše mongoloidní paráda s tatarskou omáčkou! ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn

17.02.2010

Jeden z nejslibnějších hollywoodských mladíků, který třeba v Anthonyho Hopkinse, by už potřeboval tučný komerční hit. Možná se jím stane noirová akční kriminálka Drive, ve které Gosling nahradil… (viac)