Drsný Chopper

• Česko Drsňák Chopper (viac)

Neuvěřitelný, ale skutečný příběh Marka Choppera Reada, nejznámějšího zločince Austrálie, podle bestselleru, který napsal on sám! Chtěl být slavný a ve vězení si začal lhaním budovat kult největšího drsňáka. Neváhal si dokonce dát uříznout obě uši! Jeho pověst v zločineckém světě rostla, ale když ho propustili, přestal rozeznávat skutečnost od svých představ. Když za vraždu opět skončil ve vězení, napsal hodně přehnaný příběh o své zločinecké kariéře a dosáhl svého - stal se slavným. Ale co je krvavá pravda a co jen směšný výmysl? Chopper je živým důkazem toho, že pravda je někdy mnohem podivnější než fikce. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Nebýt té špatné kamery a celkově dobře navržené barvy kde všechno je špinavé tak by film nebyl zas tak drsný. Pro mě je hlavně nudný a Chopper je pro mě nezajímavej člověk. Není to šokující není to ani drsný je to prostě levný film o chlípkovy co chce být slavný ale na mě to totálně nezafungovalo. TAkových kriminálníků je si myslím více než dost. ()

Malarkey

Drsňák Chopper je drsnej film a to je ve skutečnosti vlastně všecko. Nic víc už totiž nenabídne. Nevím proč, ale možná proto, že vlastně ani nechce. Probíhá si tak nějak podle sebe a ve výsledku si na něj nevzpomenete a jediný, co budete mít zafixovaný, tak fakt, že název k tomu sedí. Jenže akční scény nejsou, šokující scény už vůbec ne. A to je na drsnej film dost zvláštní. Kolikrát člověk přemejšlí, jestli je slovo drsňák synonymem pro frajera nebo alespoň člověka, kterej nás dokáže zaujmout. Tady to tak podle mě prostě není. ()

Radiq

S tím "Nejznámější zločinec Austrálie" v obsahu bych byl trochu opatrnější, ale asi si svoje jméno trochu udělal. Nevím, ale působí to na mě, jak kdyby pro Australany byl spíš jak nějakej hrdina borec a ne pošahanej kriminálník. Mě teda ale zase až tak nezaujal a film se mi vesměs nelíbil. Bylo to natočené tak divně a zdá se mi, že časově to dost skáče a já se neorientuju. A třeba scéna, kdy ho ve vězení bodají a on dělá jakoby nic, to byla pěkná blbost. Eric Bana teda úplně jinak, než jak ho znám. Jo a českému dabingu se pokud možno vyhněte, je to strašné. ()

Expendable

Zajímavý film, ale je dost nereálný a hlavní hrdina působí jako totální hlupák, troska a feták v jedné osobě. Scény z vězení pobodání spoluvězně, uříznutí uší a to vše kolem bylo dost dobré, ale ty dialogy mi přišly hloupé, jakobych slyšel slyšel žvanit totálně skárovanýho chlapa, kterej vylezl z blázince asi by mlel stejné nesmysly. Navíc trpěl stihomamem viz. scénka na parkovišti. Film mi přišel velmi krátky a zrovna před koncem filmu jsem měl pocit, že se to teprve rozjíždí, s filmem Rise of the foolsoldier se to nedá srovnat. 3 za to, že jsem se nenudil a dost jsem se nasmál. ()

manonfire

Postava typického sociopata, v němž se tupost zajímavě prolíná s vychcaností...tedy s určitým způsobem chytrosti. Místy je to nepřehledné, místy nepřehledné záměrně....po celou dobu ale slabiny filmu zamlžuje a silné stránky zdůrazńuje absolutně mazácká(ve své první roli) kreace Erica Bany. Ten by zasloužil hvězd pět. 60% ()

• Natáčelo se ve vězení Pentridge v Coburgu. (Terva)
  • Snímek byl natočen podle autobiografické knihy "Copper Read" Marka Brandona. (Terva)
  • Na francouzském festivalu Cognac du Film Policier získal v roce 2001 režisér Andrew Dominik Cenu kritiků a Cenu Grand Prix. (Terva)