Nepřejte si skončit s ním za mřížemi. Stylizovaný životopis notorického násilníka a nejslavnějšího britského vězně. Píše se rok 1974 a devatenáctiletý mladík, rváč a nepřizpůsobivý živel Michael Peterson vykrade poštu. Je okamžitě zatčen a odsouzen k sedmi letům žaláře. Jiní by to považovali za trest, ne tak Michael. Vždy chtěl být totiž slavný, jelikož však nic neuměl, uvědomil si, že právě až za mřížemi se může stát hvězdou. Jednoduše tím, že bude pokračovat v tom, co dělal na svobodě. A tak přijal jméno Charles Bronson a začal mlátit každého, kdo se mu dostal pod ruku. Nakonec si odseděl 34 let, z toho 30 let na samotce (tato čísla platila v době vzniku filmu). O datu jeho možného propuštění nebylo dosud rozhodnuto.
Dánský režisér Nicolas Winding Refn se proslavil trilogií Pusher (první díl u nás vyšel na DVD pod názvem Dealer), snímanou autenticky působící ruční kamerou, tady máme naopak ode všeho odstup. Refn od počátku sází na to, že nemůžeme proniknout do Bronsonova nitra a že tento reálně žijící člověk s nálepkou nejnebezpečnějšího vězně Velké Británie má jen image, ale nikoli vnitřní identitu. Při stylizaci Bronsona si vybírá jako určující jeho vzhled kníratého cirkusového siláka a vyprávění posouvá do polohy klauniády a divadla. Snímek Bronsona ukazuje jako šílence nejen coby aktéra v minulosti, ale i jako vyšinutého vypravěče, jenž se obrací přímo k imaginárnímu kabaretnímu i reálnému publiku v kinosále. Součásti výsostné stylizace vizuálně brilantního snímku je také bohatý hudební doprovod, který sahá od Wagnera, Verdiho nebo Pucciniho po rytmicky nadupané skladby současných skupin Glass Candy, Pet Shop Boys či New Order. Ostatně díky působivému spojení klasické hudby s násilnými scénami bývá film často srovnáván s Mechanickým pomerančem (1971) Stanleyho Kubricka. A nakonec je zde patrně životní herecký výkon Toma Hardyho v titulní roli, který dokázal během unikátně krátké doby nabrat téměř dvacet kilo svalové hmoty, oholil si hlavu a se svou rolí absolutně splynul. V jeho podání je Bronson postava, která vás bude zajímat. (Česká televize)

damdamh

Problémem Bronsona je, že si nedokážu představit člověka, který se dokáže s hlavní postavou identifikovat a jelikož tam žádná jiná postava není, těžko se filmu přichází na chuť. Přesto ta jediná postava je ve své nepochopitelnosti velmi zajímavá a navíc naprosto dokonale zahraná. A již několikrát zmiňovaný soundtrack je skutečně vynikající. Podruhé se na to ale nepodívám... ()

(=LIFTY=)

Nudný film, který jsem bral spíš jako takové "oťuknutí" Toma Hardyho před Inception. Protože ten jediný stál za těch 92 minut koukání na monitor. ()

CYP3A4

Nápad natočit film o nejznámnějším hovadu bristkých věznic se mi zdál dost děsivej. Ale vyobrazení Bronsona jako devianta-kašpara, se kterým si systém neví rady, je dokonalé. Dále vlastně pásmo hudebních videoklipů umocňuje tempo filmu, takže film dobře jede. Tom Hardy rulezzz každopádně ()

Figuska

Bronson je dost zajímavý film z hlediska stylu, jakým byl natočen. Někoho, kdo čeká thriller či biografii v podání, na které jsme zvyklí, může zklamat. Vynikající herecký výkon T. Hardy v roli "crazy mlátičky", výborná hudba, nepřehnaná stopáž a neotřelé podání si však podle mého vyšší hodnocení určitě zaslouží. ()

Tristanian

Místy geniální, místy na usnutí. Celkově bohužel film o ničem, který si možná nezasloužil tolik práce kolem. A Hardy je opravdu famózní. ()

gu-staff

Doporučil mi to kolega v práci, a já se na to kouknul hlavně kvůli Hardymu, kterej se stal po rolích v Počátku a Warriorovi mým oblíbencem. Ale přišlo velký zklamání. Ten film je píčovina. Je mi úplně u prdele, jestli je to podle vopravdovýho příběhu, prostě koukat na Hardyho, jak se snaží zahrát vymaštěnýho debila se smetákem pod nosem a mávajíc nahym pinďourem, to na mně bylo moc. V prvních 20 minutách jsem dokonce zadříml. Kdyby to hrál Statham, kterej to měl hrát původně, mnoho věcí by mi to ulehčilo. Toho totiž nemám rád, takže bych tenhle film rovnou vyloučil.....Možná hodně subjektivní, ale 2*. ()

petronela86

Ale jo. Šlo to. Chvílemi jsem si přišla jakože vůbec nerozumim vysokýmu filmovýmu umění, ale plácající koule Toma Hardyho mi to vynahradily. Čekala jsem od filmu trochu víc, čekala jsem, že Hardy ho má většího. ()

kolly13

Tom Hardy a Nicolas Refn, to funguje. Refn to položil mírně do náladové formy. Hardyho životní role. Byly sekvence, kdy jsem nevěděl, co se stane a to mě bavilo. A čekal jsem ještě víc násilí, které se nedostavilo a filmu to prospívá, dobře vyvážené, když si uvědomím, o jaké gumě ten film je. ()

AlenkaAja

Film je koukatelný hlavně díky Tomíkovi.Film jsem viděla už dávno,ale opět jsem si ho s chutí pustila.Na Tomovu černou prdelku se nedá zapomenout!!!!!!!!!!!!!!! ()

Blackborne

Reálný Bronson je sám o sobe dost bizarní postava. A když na scénu nastoupí geniální Tom Hardy a dá postavě ještě něco ze sebe, nemůžete Charlieho nemít rádi. Refn film zrežíroval skvěle. Mám rád jeho poetičnost a alternativní rukopis. Ve filmu do sebe všechno hezky zapadá, včetně retro muziky. ()

trapatoni

U tady tohodle filmu vlastně nedávám 5 hvězd ani tak filmu jako mistrovskému hereckému výkonu Toma Hardyho. Ano, mám pro Hardyho trochu slabost, ale i tak by měl každý inteligentní kritik uznat, že to zahrál víc než slušně . Určitě je plno lepších filmů ,které ode mne nemají 5 hvězd ale jak sem říkal; Hardy mě natolik překvapil ,že jsem nemohl jinak. ()

frankiiee

Pre mňa osobne podobná hlúposť ako Len Boh odpúšťa. Jedna hviezdička ale právom patrí Hardymu, ktorý síce hral v tejto kravine ale výkon podal naozaj hodný pozornosti hollywoodu ()

Rust_Francis

První film, který jsem viděl s Tomem Hardym a hned také herecké sólo. Jeho výkonu nemůžu vytknout ani jeden klik. Ten týpek je prostě zvíře, co záběr, to perla. A jeho hlas...ha ha ha. Režijně je to pojaté dost zvláštním způsobem, což mě osobně ani trochu nevadilo. Někdy je film zbytečně natahován a určité scény působí spíš do počtu, ale jako celek je to asi stejně vyšinuté a psycho, jako Bronson sám. Určité scény a hlášky legendární. One man show Toma Hardyho. ()

Fuksinka

Odporný sráč se chtěl stát slavným, ale uměl hovno, tak začal budovat kariéru jako vězeň. Škoda, že ho někde omylem nezastřelili. Refn, aby mu udělal radost, ještě o něm natočí film. Podle mě zbytečně plýtvá svým nesporným talentem. V tom filmu je plno dobrých nápadů i stylizace se mi líbila. Líbila se mi kamera a hudba. Samozřejmě Hardy předvádí perfektní výkon. Jenže mě nenapadá jediný důvod (kromě nahé scény v atelieru), proč bych se na ten film měla chtít podívat znovu. Z hlavní postavy se mi zvedá kufr a koukat se na jeho eskapády mi připadá jako ztráta času a navíc je to nuda. ()

Ryan Gosling dupne na plyn

Ryan Gosling dupne na plyn

17.02.2010

Jeden z nejslibnějších hollywoodských mladíků, který třeba v Anthonyho Hopkinse, by už potřeboval tučný komerční hit. Možná se jím stane noirová akční kriminálka Drive, ve které Gosling nahradil… (viac)