Korejská adaptace mangy Antique Bakery od Fumi Yoshinagy v podobě live action pozměnila pouze jména postav na korejská a také vzhled hlavního cukráře Yusuke Ona. Jinak film zůstává manze poměrně dost věrný. Děj se odehrává v malém cukrářství patřící Keisuke Tachibanovi, pro něhož pracuje Yusuke Ono, jeho bývalý spolužák a především gay proslavený svým "Demonic Charm". Dále je tu Eiji Kanda, bývalý boxer, který miluje sladkosti. A kolem všeho se motá a především překáží Chikage Kobayakawa, Tachibanův kamarád z dětství, jenž se považuje za jeho komorníka, a který se dá snadno okouzlit Yusukem. (Kocicka)

Mikah

Vskutku kouzelný snímek. Je to první jihokorejský film s gay tematikou a s milým překvapením musím říci, že se zařadil do mých vůbec nejoblíbenějších tohoto ražení. První část je úsměvná a odlehčená, pak trochu nabírá na vážnosti a dotýká se tématu zneužívaných dětí. Celkově se Antique odehrává v půvabném prostředí, svým originálním zpracováním mi trochu připomíná seriál Pushing Daisies nebo thajský film Občan pes, navíc si mé srdce získala rozkošná ústřední dvojice, Jin-hyuk a Sun-woo. Skutečně příjemná a snivá podívaná! ()

ainny

Tentokrát jsem se vůbec nedívala na hodnocení a chtěla jsem vědět, co se mnou gay tématika udělá aniž bych tušila jestli je to dobrý nebo špatný film. Jsem hodně překvapená, protože jsem čekala něco úplně jinýho. Musím dát pět hvězd, protože to sice komedie je, ale zároveň má ten film v sobě obrovskou hloubku a jeho děj je naprosto reálný a věrohodný. To že jde o čistě pánskou společnost mě vůbec nerušilo a bylo zajímavé jak každá z postav měla v sobě něco z minulosti s čím se musela vyrovnávat... ()

May

Antik je vazne unikatni film. Nevidela jsem nikdy nic podobneho, nic co by s takovou lehkosti a naprosto neuveritelne nenasilne kloubilo rozkosnou romantickou (gay) komedii s az mysteriozne vyhlizejicim dramatem, ktere s plynoucim filmem ziskava vice a vice na hloubce a dotyka se v koreji vazne zavazneho tematu zneuzivani deti. Desitky zanimovanych sekvenci filmu jen dodavaji na pohadkovitosti a navozuji skutecne tetelivy pocit uplneho roznezneni se. Jediny problem tohoto filmu spociva v cilovem publiku. Naprosto zamerne je smerovan na divky a mlade zeny. Skutecne si neumim predstavit, jak ctyruhelnik dobre vypadajicich muzu vice ci mene neustale resici gay problematiku muze pusobit na muze. Pominuli, jakozto zena, tenhle detail, je Antik konecne zase jednou filmem, ktery clovek drive nebo pozdeji chce videt znovu. ()

evulienka3

Taká zmes kdečoho to bola. Príbeh bol zaujímavý, bavila ma tá zmes rôznych zmien štýlov a nálad, ale získať si moje srdce si to akosi nedokázalo. Celkovo mám s kórejskými filmami problém, pretože toho "príliš" je tam vždy až príliš. Zvlášne je, že v tomto prípade mi to "príliš" neprekážalo, tu mi skôr niečo chýbalo. Lahôdka je to nepochybne chutná, ale ľahko ju dokáže prebiť chuť kvalitnejších ingrediencií iných filmov. Takže u mňa za 3* - 60%. Videné v rámci Challange tour- 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

tombac

Antigue je tak svěží, formálně vymazlený a stylový mix několika žánrů, že jsem tu neskrývavou gay linii přežil bez úhony (jen ten slizký Francouz tam nemusel být). A to se přiznám, že jsem k snímku předem přistupoval opatrně a s menším despektem... Za zbortění předsudků pátá hvězdička. A samozřejmě za tu magnetizující přehlídku vysokého cukrářského umění. :) Jestli je nějaký film z poslední doby cítit invencí, nápaditostí a elánem, tak je to právě Antique. Jdu si dát do cukrárny dortík a zaručeně se na tento skvělý film někdy podívam znovu. 9/10 ()