Nerozluční kamarádi Bobby a Ricky sní o tom, že se jednou prosadí jako profesionální boxeři. Mezitím ovšem přijmou nabídku losangeleského mafiána Maxe, aby v New Yorku asistovali jako "ranaři" černošskému gangsterovi Ruizovi při předání většího finančního obnosu. Celkem jednoduchá fuška se však stává, především díky Rickyho mimořádnému talentu pro průšvihy, mnohem komplikovanější záležitostí, než se na první pohled zdálo. (oficiálny text distribútora)

Luk Skywalker

Zkouknout se to dalo, ale místy to nudilo. Jon Favreau se mi herecky líbil víc než Vince Vaughn. Dále byla dobrá sice malá, ale o to víc potěšující role Petera Falka. ()

uodevr

Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednodušší týpci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se stává přehnaným množstvím informací, a v jiných případech zase nedostatkem informací. Ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí. ()

seba

V ČT to trefně uvedli s podtitulem "nebezpečnější než organizovaný zločin, je zen dezorganizovaný". A já bych k tomu přidal "nejhorší je setkání s blbcem", což postava Rickyho splňovala. Jinak v rámci letošního Amerického nezávislého léta spíše podprůměr. ()

FrankieSS

Docela pěkná gangsterská komedie, která ale není ničím zajímavá. Charakterový rozpor mezi oběma hlavními postavami působil jako klišé (neustále blbý Ricky, keterý všechno kazí, a slušný Bobby, který kámošovi furt nadává působí pořád výchovně). Kladně naopak působila přítomnost Petera Falka rappera P. Diddyho. Bylo by to za 2 **, ale protože je to nezávislý snímek, jednu * přidám. ()

jcall2bad

Zatímco všechno ve scénáři nám mělo ukázat komplexnost a bohatost Rickyho i Bobbyho postavy, nakonec jsou oba pěkně jednoduší chlápci. Takže všechen ten vnější materiál, který je nám o nich dán, se téměř stává přehnaným počtem informací, a v jiných případech nedostatkem informací. A ačkoliv Favreau a Vaughn na obrazovce opravdu září, Ranařům prostě něco chybí. ()

dalia

Je to spíš taková hříčka, ani gangsterka, na to jsou tihle "gangsteři" až moc neschopní, ani vyložená komedie, na to je tam málo humoru. "Swingers" se mi líbili určitě více, ale určité kouzlo tenhle film má. Nejvtipnější je vlastně ta Bobbyho snaha být "vzorným" gangsterem a totální Rickyho ukecanost a neorganizovanost, která mu tu snahu soustavně maří. Pokus těchhle dvou o výchovu dítěte, které jim nakonec "zůstane na krku", by byla asi dobrým námětem na další film. Potěšila i rolička Petera Falka. ()