Priamy kontakt

• Česko Přímý kontakt (viac)

Bývalý príslušník amerických špeciálnych jednotiek Mike Riggins dostane v balkánskom väzení ponuku od amerického atašé Connellyho, že môže získať slobodu aj peniaze výmenou za záchranu Američanky Any Galeovej, ktorú uniesli na príkaz neľútostného vojenského veliteľa Karadžova. Mikovi sa podarí Anu oslobodiť, hneď potom však zistí, že historka s únosom bola len trik, ako ju dostať z tábora, kde pracovala ako dobrovoľná lekárka. Vojak a jeho chránenka sa zrazu stanú cieľom bezohľadných vládnych, polovojenských a zločineckých organizácií, ktoré ich prenasledujú. Všetci chcú zabiť Rigginsa a zmocniť sa Any. Mike nemá koho požiadať o pomoc. Nepriatelia sú stále bližšie a on musí nielen priviesť Anu do bezpečia americkej ambasády, ale aj odhaliť pravdu a spoznať jej skutočnú totožnosť. (TV JOJ)

Terva odpad!

Lungren dostává stále do držky (po patnácti minutách dvakrát) a pak ho ještě vyhodí z jedoucího auta. O to je pak z podivem jeho následná likvidace celého vojenského tábora. Proč mu to nechci věřit, když třeba John R. to dokázal? Film má stupidní scénář i hudbu. Po honičce na motorce už brečím smíchem. Třicet tři minut a třicet tři vteřin jsem to vydržel, dál ne, vypínám....... ()

fricek12

Tohle je hroznej propadák. Dolph nemá charisma a ty triky nestojej za nic. Americkej mariňák? Phe, to je teda síla. Netuším, v jaké zemi se děj vlastně odehrává, když na Balkáňe jezděj v BMW a Mercedesech s německou SPZ a vybuchujou tam tatrovky slovenské armády. Že by hornouherská Jugoslávie? Nepochopitelné pěstní souboje a dialogy padouchů. Nakonec vše napraví věhlasná americká armáda. Už dost! ()

Daryl.Dixon

No nic jsem od toho nečekal a i tak to byla kravina, která mě nebavila od začátku do konce, přestože se blonďatý steroid snažil působit fakt drsně, zvláště když vždy na poslední chvíli uskočil nějaké té střele, aby pak zasáhla nevinného civilistu, tak to na mě působilo spíše směšným dojmem (ne legračně směšných). Jednu hvězdu to ode mě má za to, že jsem to ve zdraví přežil. ()

Ellmariachi

Neskutečně béčkovaté béčko. Se vším všudy. Dost příšerný lokace. O hercích nemluvě. I ten Dolph se tu podle mě nudil. Ale budu to hodnotit v ranku do jakého to je nasazené. A tak když už má Dolph v ruce bouchačku je to celkem fajn. Holčina vypadá velice dobře a ani zápletka není úplně blbá. Co mě neskutečně vytáčelo tak bylo neustálý ujíždění autem. Hádám, že tím film strávil dobrých 25 minut. Honičky v autech orámovaly dvě slušné akce. Nejdříve na vojenské základně a finální hned hádejte po čem. Ano po honičce v autě. V rámci béčka dám solidních 55 procent. ()

Malarkey

Dolph Lundgren...doufám, že Van Dammovi nezkazí reputaci, drsnýho týpka a člověka, kterej po JCVD chce otočit kariéru o 360 stupňů a začít v áčkovejch vodách. Třeba Lundgren začne s ním. Ještě že Univerzální voják a Expendables jsou až na rok 2010. Tak strašně natočenej akčňák jsem totiž snad ještě ani neviděl. ()

• Generál Drago (Bashar Rahal) využívá sovětský vrtulník Mil Mi-8T, zatímco Clive Connelly (Michael Paré) přiletí německou helikoptérou MBB BO-105CBS, vyrobenou firmou Messerschmitt-Bölkow-Blohm. (ČSFD)
  • Vozidlá majú bulharské čísla a fiktívnu vlajku Gornskej republiky. (Johnny.ARN)
  • Do kin byl film uveden jen ve Spojených arabských emirátech, Kuvajtu a v Číně. (Conspi)