Sekretář známého fotbalového klubu Rapid Ondřej Šturma je nalezen mrtvý před garážemi po zásahu střelou z kuše. Podezřelí jsou fanoušci klubu, kteří mu vyčítají prodej nejlepšího hráče, majitel klubu Petr Kervitzer, s jehož ženou měl vztah, a boss fotbalové mafie Josef Posel. Oliver, patřící mezi skalní fanoušky Rapidu, se s nimi po zápase opil. Poprali se s fanoušky jiného fotbalového klubu a jeden z nich Olivera obvinil z ublížení na zdraví. Oliver je postaven mimo službu. Nemůže oficiálně vyšetřovat vraždu Šturmy, dělá to tajně, přímo mezi fanoušky, a o to větší má zásluhu na vyřešení případu. (TV Nova)

otík

Pro nás, fotbalové fanoušky, to mohl být díl jak víno. Dostali jsme ovšem docela hodně překombinovanou detektivku s pachatelem, který je vcelku očekávaný a hlavně docela brzo jasný. Oliver si užije i "užije" se svými spolufanoušky, má pak i docela hezky rozbitou držku, to je celkem milé, ovšem ten závěr, kdy sedí společně s oněmi rváči v hospodě je trošku idylický. Další z průměrných dílů, ve kterém se z osobních životů detektivů nic nedozvíme a příběh je nic moc. Zoufale tu chybí Stropnický, jeho charisma dávalo i průměrným dílům aspoň trochu šmrnc. ()

Beliel odpad!

Tento díl je totální fušeřina. Nejhorší, co jsem zatím viděl v celé kriminálce Anděl. To, že v každém díle jsou šílené dialogy, na to se zvyknout dá, ale v tomto díle už toho bylo až moc. Mimo jiné jsme zde dozvěděli, že šéfa kriminálního oddělení může dělat alkoholik, jak nám ho zde nabízejí v plné parádě. To už samo o sobě je bizár. A chytré řeči o fotbale paní psycholožky to dorazily...taky jsem komentář prostě už dát musel. ()

dyfur

........futbaloví fanúšikovia....prečo nie? ...ale vypatlané agresívne hlavy-nemám pre to pochopenie....čo majú z toho,že sa správajú tak ako sa správajú....a táto časť bola dosť postihnutá touto mentalitou.... ()

rakovnik

Nemám rád český fotbal, jeho "bossy", ani zaslepené rádobyfanoušky. Tento díl byl bez ohledu na můj postoj spíše průměrný, vyšetřování nemělo šmrnc a policisté působili dojmem, že je to také nebaví. Navíc chyběl humor. ()

• V epizodě se používá slangové slovo „šíbr“ pro člověka, který podvodně prodává fotbalové zápasy. Slovo pochází z německého „schieber“, kde znamená posunovač, ale také šmelinář. (sator)
  • Hospoda na štadióne FK Viktoria Žižkov, v ktorej popíjajú fanúšikovia je už dnes zbúraná. (eleven11)