Snuff 102

Argentína, 2007, 105 min

Mladá argentinská reportérka píše článek o snuff filmech. Tedy o filmech, které zobrazují reálné mučení, znásilňování a vraždění lidí. Pátrání po těchto filmech a lidech, kteří je točí, se jí ovšem stane osudným. Sama se totiž dostává před kameru jednoho sadistického režiséra. (Sesshoumaru)

Karamanlis

V rámci kinematografie podľa mňa neexistujú hranice, čo sa extrémnosti a brutality týka, no ak by nejaké boli vytýčené, tak Snuff 102 ich iste dosiahol. Inak ale ide o zlepenec ultranásilných záberov, snažiaci sa prostredníctvom rôznych spojítok a flashbackov pôsobiť ako príbeh, majúci hlavu aj pätu, miestami však viac pripomínajúci samoúčelný mondo dokument než niečo ucelené (to ma však neprekvapuje, neočakával som, že tu natrafím na oscarový scenár). Ten záver a objasnenie toho, kto je onen snuffový sadista, stojaci v pozadí tohto masakru sú z logického hľadiska dosť pritiahnuté za vlasy, nemôžem však povedať, že by ma tento nezávislý argentínsky počin nezaujal a rovnako mu nemôžem odoprieť, že miestami naozaj pôsobí pomerne autenticky. ()

ledzepfan

Kurvadrát nééééé :D ...Na základě Flipnicova komentáře jsem se na to dost těšil(pač některé věci často vidíme podobně) ale tentokrát se s ním zasejednou neshodnu...........V žádném případě mi nevadí úchylný obsah(vítám všechno ujeté)-ale ta forma?!?.......Snuff102 totiž užívá metody, které z něj mají dělat jakože reálný záznam a přitom tyto záběry skládá do skoro klasického filmového konceptu=Taková kombinace nemůže fungovat!..Když si Srbský film na nic nehrál a ukázal nám všechny své prasárničky v mantinelech dobře natočeného filmu, byla to opravdová "zábava"....Když na netu sleduju autentické záběry všechmožných podivností jaké je člověk schopen provést sobě či druhým, je to kdyžužnic tak minimálně poučné......Ale díky kombinaci těchto dvou realit(právě zde ve snuffu102)se síly obou realit vzájemně anulují a je z toho všeho jen uřvaný chaos.........A to vůbec nemluvím o tom, že je to celé tak tmavé, že to samo o sobě působí jako cenzůra..ostrých záběrů je tam tak 10%..je to chaotyčtější než ty noční scény v blair witch :D .. musíte na to koukat aspoň z dvou metrů, pač jinak neuvidíte nic než pár barevných pixelů a šmouh..a pak jsou tu vychytávky jako efekty poškrábaného filmového pásu, nebo pokrčené vhs na evidentně digitálním záznamu..............První hvězda je za to, že filmaři o svém projektu evidentně aspoň trochu uvažovali(ty rozhovory s perverzem ukazovaly náznak jakési nosné myšlenky)..a ta druhá je za posledních cca 15minut, kdy tvůrci od všeho zbytečného upustili a film se dokutálel do konce ve skoro klasickém slasherovském duchu..............jinak zklamání obrovské....holt-Reznorovo Broken zůstane na svém levelu ještě chvíli bez rovnocenného soupeře.. ()

rollman1

Snuff film, aneb příjemný film pro citlivé povahy. Tyhle typy filmů moc nevídám, ne že bych nechtěl,ale nechce se mi. Po dlouhé době jsem si pustil pohádku o zlém kocourovi a třech myšičkách. Film je v celku brutální. když někdo napíše, že nic není vidět, tak je asi slepý, nebo jen zastírá, že při "dobrých" záběrech zavíral oči. Film si pusťte jen tehdy když 1. Máte kameru a nevíte co sní. 2. koupili jste si zubní pastu a vaše zuby jsou stále žluté. (Příjede příjemný chlapík ze společnosti Colgate a problém vyřeší). 3. Vždy jste chtěli vyzkoušet co všechno dokáže vaše nářadí v garáži. ()

Z0oMb3E odpad!

Toto sa jednoducho nedalo dopozerať! Fakesnuff ako má byť. Keď si počas sledovania likvidácie žien poviete, že už nič horšie nemôže byť, a po pár prestrihoch na vás vybehne ešte väčšia brutalita, tak snímok nieje určený vám. Film sa dá rozdeliť na dve časti. Dokumentárnu, kde si užívate sympatickú reportérku (relatívne v celku), ktorá prišla na nápad spraviť reportáž o mýte zvanom snuff. Kvalitnú kameru dopĺňa zaujímave teoretizovanie a výklad odborníka na tému. Druhá časť je originál snuffová. Čiže zvrátenosti sa na vás valia jedna za za druhou. Všetko to dopĺňa nekvalitná kamera a psychedelická hudba. Mal som poslúchnuť varovanie na začiatku filmu, ktoré upozorňovalo na nevhodný obsah pre citlivých divákov. Nevyžívam sa v podobných veciach, čiže nedokážem oceniť kvalitu filmu. Toto už nechcem v živote vidieť! ()

Litsarch

VAROVÁNÍ! Scény mučení dokumentované tímto filmem jsou reálné. Upozornění je určeno obzvláště citlivým divákům. Snuff 102 je určen opravdu pro okrajové publikum a opravdu silnou psychikou. Pro lidi jako jsem já, kteří pořád hledají něco brutálnějšího než už viděli, protože například série SAW je proti tomuhle skoro až pohádka. Rozhodně nedoporučuji tento film psychicky slabším lidem, těhotným ženám a hlavně dětem! Proč ale i tak jsem dal Snuff 102 plný počet? I když si umím představit ještě horší, brutálnější a sadističtější film, tak musím uznat, že mi párkrát slušně zatrnulo. Celé pojetí filmu mě ohromilo a atmosféra černobílé linie filmu mi připomněla geniální Begotten. Propletené dějové linie zde působily velmi dobře, utvářejí dobrý příběh a zapadají do sebe. Snuff 102 sice ukazuje brutální sadismus, mučení, zneužívání, gore až po nekrofilii, ale v druhé dějové, až dokumentární, lince divákovi vysvětluje celou problematiku, téma či "fenomén" snuff. To jsem osobně velice ocenil, jelikož to snímku dodává informativní linku a ne jen tu brutální. "Víte, jaká je cena dítěte? Má cenu. Nejzajímavější je, že video, kde je dítě znásilňováno, mučeno a zavražděno, stojí skoro 2x tolik, co dítě samotné." Brutální linka, na kterou jsem byl zvědav, je vyhnaná opravdu do extrémů, ale jak jsem napsal, dokázal bych si představit ještě daleko horší věci. Ostatní brutální filmy mají rychlý střih, smrt postav je rychlá. Snuff 102 vsází na dlouhé záběry mučení, breku a křiku tří děvčat, které sadista bez kousku citu jednu po druhé pomalu oddělává. Vše natáčí na video určené pro prodej. Právě to z něj dělá daleko brutálnější snímek. Kdo říká že tento film je už na něj moc a dá mu odpad, tak nechápe o čem snuff je. Právě to, že je to vyhnáno do větších extrémů, které jsou už na některé lidi dost, je důkazem že jde o dobrý snímek, který splnil to, co se ostatním nepovedlo. Snuff 102 je opravdu brutální psychický a fyzický teror, který vydýchá jen malé procento diváku, underground. Perfektně depresivní a temná atmosféra filmu, kterou by mu 90 % hororů mohlo závidět, podkreslený skvěle pasující dunivou eletronickou hudbou, která toto šílenství jen umocňuje. I když pro mě Snuff 102 ještě není nad hranicí mé únosnosti, tak nemohu jinak než plné hodnocení, jelikož ve svém žánru je opravdu skvělý. Ale opakuji. Snuff 102 je určen opravdu pro okrajové publikum a opravdu silnou psychikou. ()

• Snímek byl poprvé uveden na argentinském filmovém festivalu Mar del Plata, kde šokoval obecenstvo. Jeden z diváků dokonce opustil promítání filmu před koncem a zaútočil na režiséra Mariana Peraltu. (Sesshoumaru)