Finka Saara, žena v nejlepších letech a doktorka, musí jednoho dne čelit poznání, o které nikdy nestála. Zjišťuje, že ji její manžel, architekt Leo, podvádí s mladší dívkou Tuuli. Saara ale odmítá jen tak bez okolků prohrát. Pod falešnou identitou se proto s Tuuli sblíží a naváže s ní přátelství. A proč? Žene ji touha pomstít se všem, kteří jí ublížili. Vzniká tak milostný trojúhelník, ze kterého mrazí. Ve finském dramatu režiséra Petriho Kotwicy, kořeněném velkými špetkami černého a hrubě umletého humoru, exceluje především představitelka Saary, jedna z nejlepších finských hereček současnosti Outi Mäenpääová. Snímek se pak dočkal hned šesti ocenění Jussi a také nominace na berlínského Zlatého medvěda. (oficiálny text distribútora)

fifi.m

S tímto filmem jsem měla jeden problém - manželka mi připadala hezčí, sympatičtější a přitažlivější než milenka. Jinak dějově zajímavé, ale pro mě, na finský film, průměr. ()

fantomas19

Fínska dráma o doktorke v stredných rokoch v manželskej kríze je z minulého roku (2007) a režíroval ju Petri Kotwica. Saara (Outi Mäenpää) zistí, že ju jej manžel Leo (Martti Suosalo) podvádza. Rozhodne sa svoju sokyňu Tuuli (Ria Kataja) nájsť a diskrétne zistiť príčinu zlyhania svojho muža. Postupne sa však vyvinie medzi ženami priateľský vzťah a konečné rozhodnutie, či opustiť manžela alebo zničiť priateľku sa zdá byť ťažkou dilemou. ()

djcremo

Popravde som čakal od toho niečo viac. Samotný príbeh je silný, ale čo kazí tento film sú herecké výkony a slabší scenár a nuda, ktorá občas s filmu sála. ()

Monika22

Severský film se zkrátka pozná po prvních minutách. V průběhu mi až seversky mrazilo v zádech. Oceňuji námět a výkony herců, krajinu. Opravdu to stojí za shléhnutí. ()

Tomsterson

Pro mě jeden z nejzásadnějších filmů, které jsem v poslední době viděl. Hodnocení finského filmu jde ze mě sice až po pátém panáku finské :-), ale jsem přesvědčený, že jsem neviděl lepší film na téma nevěra... Mimochodem, výborná, až mrazivá hudba, dokreslující celý snímek. ()

Mountain

Jeden z nejlepších finských filmů. "Musta jää" popisuje milostný trojúhelník s nečekanou zápletkou. Mnohokrát (a docela překvapivě) je téměř v Hitchcockově atmosféře, protože vždy víte o trochu více, než kterákoli z postav. Černý led je velice zajímavý film, který stojí za to, zhlédnout ho více než jednou. Sledovat soutěž dvou žen o lásku jednoho člověka je myšlenka zajímavá a já se mohu zaručit za to, že tento film vás nezklame. ()