Malý Rambo

• Veľká Británia Son of Rambow (viac)

Když Will Proudfoot vymýšlí útěk z domova narazí na Lee Cartera, školního rváče. Vyzbrojí se videokamerou a filmem Rambo: První krev. Společně objeví, že jejich vynalézavá a někdy trochu nešťastná filmová dobrodružství mohou začít! (oficiálny text distribútora)

Xmilden

Hloubku to mělo, vtipnější scény místy taky, ale jako celek mě to nějak neoslovilo. Takový film co si asi těžko někdy pustím ještě jednou. Konec filmu byl trošku dojemnější. Zkrátka Son of Rambow mi plně nesedl. PS: Jinak zjišťuji následně, že režisérem je nějaký chlápek co natočil i Stopařova průvodce po Galaxii, který mě naopak dost bral. Takže opravdu rozpaky nad Malým Rambem. PS2: Ale no a co, mám rád Ramba, takže přidávám hvězdičku. ()

Splasher

Tak trochu se stydím, že jsem až do titulků nepoznal, že matku hrála Jessica ze Spaced. V bonusech je i první amatérský kraťas Aron od režiséra Garthe Jenningse z roku 1986. Z něj je vidět, kde bral autor inspiraci - u sebe. Těšil jsem se na roli Adama Buxtona a opět jsem nebyl zklamán a ani moc překvapen (tentokrát nůžky v nose). ()

Pedestrian

Od Malého Ramba jsem čekal buď: a) lásku k filmu a jeho akčním hrdinům, nebo za b) útěk z reality do světa tvořeného vlastními pravidly a zákony, tj. něco na způsob Mostu do země Terabithia, jen bez žánrové škatulky fantasy. Od prvního se vám dostane více, od druhého méně. Malý Rambo je film o skutečném přátelství, a více než o nějaké poctě vietnamskému veteránovi je to spíš příběh o Vinnetouovi a Oldu Shatterhandovi, což symbolizuje i sbratření krví obou chlapců. Velmi příjemně mě překvapilo, že film se záměrně vyhýbá všemožmým klišé a nesnaží se moralizovat (oba kluci beztrestně kradou v obchodech) a míra sentimentu je potlačena na minimum. Bohužel je to jeden z řady filmů, na který si druhý den už nevzpomenu. Průměr, který splnil svůj účel. Mladým divákům úsměv na rtech dozajista vykouzlí, dospělí se už tak bavit nebudou. ()

B!shop

Tohle je takovej mix zanru, mame tu neco mezi parodii a poctou prvnimu Rambovi, takze kdyz malymu klukovi hrabne, protoze poprve v zivote vidi film a rovnou takovej naklad, je to docela slusna sranda, neustale nekde pobiha v tilku s satkem kolem hlavy a hraje si na velkyho drtice, predstavuje si jak bojuje se strasakem a to vse nataci se svym kamosem na kameru. Zaroven to je ale taky film o pratelstvi, prave techhle dvou malejch kluku, do kteryho zasahne prijezd naprosto hyper teple vypadajiciho frantika, u kteryho jsem pul filmu premejslel, jestli to je kluk nebo holka. No a jeste to je drama, ktery ukazuje docela mizerny pomery v rodinach obou kamosu. Proste neni to takova prdel, aby se clovek bavil celou dobu, misty to je smutnejsi a vaznejsi, ale celou dobu to je zajimavy, navic detsky herci jsou vyjimecne skvely. ()

sidzej

Tomuto filmu veľmi rád v hodnotení prilepším. Mám rád podobné príbehy....až som dostal v závere chuť pustiť sa s kamošmi do vlastnej verzie Ramba. Detsky naivné a hravé ale aj melancholické a vážne. Obsadenie prevažne britských deciek dopadlo výborne, zábery z First Blood potešia každého zarytého fanúšika a po technickej stránke tiež nemám čo vytknúť. Garth Jennings ma po nie práve najlepšom Stopárovom sprievodcovi po galaxii príjemne prekvapil 75% ()

• Natáčení probíhalo převážně v anglickém městě Berkhamsted, v okolí domu Ashridge Estate v Hertfordshire. (Terva)
  • Malou roli přisluhovače Dannyho si zahrál vnuk Stanleyho Kubricka Sam Kubrick-Finney. (Terva)
  • Ve filmu se Will (Bill Milner) a Lee (Will Poulter) dostanou na diskotéku, kde si zaskáčou na skladbu „Just Can't Get Enough“ od britské elektronické kapely Depeche Mode. (Trajektt)