Prichádzam s dažďom

• Česko Přicházím s deštěm (viac)

Kdysi Kline (Josh Hartnett) sloužil u losangeleské policie, dnes se jako soukromé očko vydává do Hongkongu pátrat po zmizelém synovi čínského miliardáře. Se svým starým přítelem a bývalým kolegou Meng Zim - nyní hongkongským policistou - sleduje Shitaovu slábnoucí stopu až k místnímu zabijákovi Su Dongpovi a jeho krásné, na drogách závislé milence Lili. V Klineově mysli ale nečekaně ožívají děsivé vzpomínky na případ sériového vraha Hasforda, který jej přiměl opustit řady policie. Jeho soustředěnost je ta tam. Dokáže si Kline zachovat zdravý rozum a dotáhne pátrání do úspěšného konce? (oficiálny text distribútora)

Devon74

Čekal jsem teda větší brutalitu podle toho co tady někteří psali ale i tak ve mě film něco nepopsatelného zanechal. Skvělá hudba, trochu vadící střih, dobrý Hartnett a šílený Ellas Koteas, kterému bych věřil masového vraha i kdybch ho potkal na ulici,brrr ()

Lvegas

Litry krve, kila deprese a tuny emocí a utrpení, vše podle mého názoru dokonale namixováno. Dlouho jsem nebyl takovým to způsobem pohlcen, někdy jsem jen valil bulvy. V pár momentech jsem sám nevěděl, zda raději vidět víc, nebo radši zavřít oči. Film velmi citově zapůsobil a hlavně bavil. Pro mě to byl po dlouhé době nevšední filmový zážitek. Navíc vše umocněno a podtrženo vynikající hudbou.***** ()

snecek

Tak tenhle film šel úplně mimo mě a byl jsem z toho dost zklamanej. Příběh jako celek nebyl absolutně celistvej, spíš to vypadalo jako pospojovaný videoklipy, navíc mi chování postav přišlo místama dost nelogický. Věřím ale, že svoje diváky si tenhle film určitě najde. Jinak vyzdvihnout hlavně zaslouží soundtrack a Elias Koteas. ()

Rapollo odpad!

Film jsem nedokoukal. Naprosto nezvládnuté dialogy polopatě vysvětlující to, co jsme už viděli. Mizerná angličtina všech herců vyjma Joshe. Vše těžkopádné a neohrabené a do toho křečovité morbidní scény zalité kýblem krve. Nepochopitelné zkraty figur a amatérské herecké výkony. Srágora non plus ultra. Zřejmě nějaký rozmazlený spratek bez talentu skásnul tatíka o balík škváry, koupil si za ně Hartnetta a filmový štáb a vytvořil tůten vyumělkovanej paskvil. Rádoby šokující scény, rádoby mysteriózní pozadí, rádoby umělecká brutalita - všechno jenom rádoby. ()

JoudaCZ

Tran dal filmovému přívlastku "temný" nový význam. Tento film je naprosto nevídaným mixem žánrů, od thrilleru až po pašijovou hru, jako celek však nakonec vyzní jako psychologické drama. Pokud se budu chtít filmu vysmívat, najdu desítky příležitostí (díry ve scénáři, některé herecké kreace...), ale proč bych to proboha dělal? Ten film mě prostě odstřelil, tečka. ()

StaryMech

Tran Anh Hung se mohl pyšnit pověstí autora tří přepěkných obrazů ze života jeho rodného Vietnamu, než spáchal v angličtině "Přicházím s deštěm" (a posléze v japonštině ještě horší "Norské dřevo"). Příběh dýchá chorobným masochisticko-mesianistickým romantismem a oplývá nesmysly ; křesťanská alegorie tu plouží s (americko-)asijskými krvetrysky na elektrifikovanou britskou notu na parketu, kde jen Korejec Lee Byung-hun je mužem na svém místě - Američan Josh Hartnett by lépe zapadl do veselohry o partě surfařů (životem zmuchlaný padesátník by úroveň filmu o nějaké to procento zvedl) a Japonec Takuja Kimura prostě doplňuje stav. Baskický kameraman Juan Ruiz Anchía se stará, aby duté výtvarno temně zářilo... Závěrečná pocta Francisi Baconovi by možná Mistra pobavila, pokud by přitom nemusel naslouchat rozjímání Eliase Kotease. ()

Deacon59

Nuda v Los Angeles, nuda v Číně, nuda v Brně. Film plyne tak pomalu, že má člověk pocit, že se zastavil čas. Hartnetta mám docela rád, ale tady se celý film tváří jako když má kuří oko a celkově je tam dost zbytečnej. ()