La última cena

všetky plagáty
Krátkometrážny
Argentína, 1999, 8 min

SOLOM.

Slabším povahám bych nedoporučoval si tento snímek pouštět ve večerních hodinách a už vůbec by jste se na něj neměli dívat sami. Pocit úzkosti i utrpení totiž budete prožívat společně s hlavní hrdinkou. Ta by si za svůj výkon vysloužila hned několik ocenění, protože to co předváděla musím prostě pochválit. Svým vzhledem určitě nepatří mezi výstavní kousky, ale její křik mě bude nejspíš strašit ve spaní ještě hodně dlouho. Atmosféru kromě jejího již zmíněného řevu nejvíc kontroluje skvělé zvukové efekty a šílený střih, který za doprovodu děsivých zvuků vytvořil přesně to co chybí u leckterých delších filmů. Tedy děsivou, nervy drásající atmosféru, která mě pohltila a já pomalu bez dechu sledoval snímek až do konce. Ten se vesměs celou dobu natáčel v přítmí a jen občas obrazovku prořízlo ostřejší světlo. To ještě víc přispělo k celkovému efektu a prožitku. Poslední dobou se mi pod ruky dostává stále více argentických kousků a já jen z úžasem hledím, že i tato země dokáže stvořil kvalitní hororové filmy. Osobně si myslím, že nastal čas aby je poznal celý svět trochu blíže, protože netuší o co přichází. ()