Paule sa po dlhých rokoch ozve jej láska z mladosti, Pišta Hufnágel a pošle jej pár leteniek, aby za ním priletela do Austrálie aj so svojou rodinou. Pochválil sa tým, že vlastní továreň na vzducholode. Zlákať letenkou zadarmo sa nechal aj ich sused Záviš. V Austrálii Pištu Hufnágela nenájdu. Ten ich vodí za nos listami, ktoré posiela Paule a tak rodina pri hľadaní Pištu Hufnágela napokon precestuje takmer celý svet. (STV)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (5)

K protinožcům (1978) (E01)

Dá se říct, že už s letitým odstupem přišel čas na skompletování seriálu z končib, kde děkujete bohu za český dabing vzhledem k tamnímu jazyku a o to víc obdivujete invenci našich překladatelů, kdy si dokázali s těmi nejlepšími vtípky poradit tak, aby vyzněly naprosto bombově i po nutnosti překladu. ()

Hurá na Floridu! (1978) (E02)

Postava Gábi Smolíkové mi vždycky iritovala ze všech nejvíc, i ten soused Halíř je větší frajer, ale právě kvůli naivitě ženské hlavy rodiny se budeme moci nadále bavit i kroutit hlavou. ()

Tuleň s doutníkem (1978) (E03)

Tuleň s doutníkem na konci epizody mě rozesmál stejně jako vzájemné fackování těchto roztomilých zvířat. V tomhle animáku je fakt možné všecko. ()

Ostrov tisíce duchů (1978) (E04)

Ani nevím proč jsem tehdy od poslední řady Smolíkových upustil, teď mě to v druhé vlně chytlo natolik, že bych nejraději nedělal nic jiného a jen koukal. ()

Z deště pod okap (1978) (E05)

Předchozí dva díly mě bavily o poznání více, i tady se ale objeví mnoho momentů úsměvného handrkování hlavních postav mezi sebou, že nelze nebýt spokojen. ()