The Devil's Men

• USA Land of the Minotaur (viac)

Když začnou v řecké vesnici mizet turisté, pustí se místní irský farář otec Roche do vyšetřování satanistického kult, který uctívá obří sochu Minotaura. (Netflix)

Goldbeater

The Devil's Men představují pekelně prkenný hororový zářez řecko-britské žánrové produkce, v němž standardně výborný Donald Pleasence jde po krku standardně dobrému Peteru Cushingovi. Ale obrňte se značnou dávkou trpělivosti, má to totiž tempo pravé řecké siesty - velmi rozvláčné. A ten zvukový design, co to sakra bylo? ()

liquido26

Zábavné satanistické béčko s docela pěkných kulisách s krásnýma blondýnama, žánrovým klasikem Cushingem a sympatickým Pleasancem. Příběhově samozřejmě totální průměr, závěrečná scéna totální bizár. Nejlegračnější byla "lekačka" se zakuklenci v koupelně. Celkově ti zakuklenci působili dost vtipně. Na závěr při titulkách zahraje skvělej song. ()

raimi

Velice mdlý a podivný satanistický béčko z koprodukce Řecka, Velké Británie a USA. Dost výstižný bylo, když v jedné zahraniční recenzi psali, že Donald Pleasence a řecký režisér na archivnívh záběrech vypadají, jako by chtěli každou chvílí utéct z natáčení, ale bylo léto, stálý přísun letité Metaxy a tradičního řeckého jídla, tak to ještě nějak dokončili. Mrzí mě, že jsem jej viděl v ripu z Netflixu, kterej stejně jako dvd verze obsahuje naprosto příšernou, zahuhlanou zvukovou stopu, kdy se například scény z jízd automobily rovnají surreálným zvukovým kolážím. Na Bluray je už zvuk v pořádku. ()

darkrobyk

Snímek vypadá, jako by ho natočil Hammer v 60. letech, čemuž samozřejmě napomáhají i herci. Cushinga není nutno maskovat, jeho tvář je dostatečně démonická. Obřady mohly být nápaditější, ale obětí je nakonec dostatek. Problémy s přístupností asi nebyly až tak kvůli krvi, byť na ni dojde, jako spíše kvůli nahotě. I přes nijak dlouhou stopáž je film poněkud rozvláčnější. Napětí mu nechybí, ale než se vždy postavy k něčemu dohrabou, je to nervák největší. Závěr je tak říkajíc bombastický. Nejhorší postavou je naprosto neschopný detektiv Milo, který nedokáže ani uhlídat jednu ženskou, natož pak zatočit s kultem. Hlavní konflikt je mezi otcem Rochem a baronem Corofaxem, kteří představují střet křesťanství s pohanstvím. Trochu je mišmaš v temném náboženství, jelikož Lucifer je spojen až s křesťanstvím, navíc zde je Minotaur, co ani dle bájí nebyl bůh, ale čert to vem. Za mě nakonec spokojenost. Výborná hudba od Briana Ena, který snad ani špatnou neumí. Současnému divákovi nedoporučuji, film je spíše pro sběratele podobných snímků. ()

helraiser

V podstatě průměrný satanský horor, odehrávající se v pěkném prostředí kdesi v Řecku. Sekta uctívající sochu Mínotaura je docela v pohodě a celkově herecké výkony jsou v normě. 70. léta byla na podobné filmy celkem plodné a tento do té doby sedí jak prdel na hrnec. Kouká se na to fajn a účel to splní i když konec je spíše úsměvný, ale divák by neměl být zklamaný a fanoušci 70.let budou jistě spokojeni i když je samozřejmě mnoho lepších filmu z té doby. ()