Poviedky zo záhrobia: Démonický rytier

• Česko Povídky ze záhrobí: Rytíř Démon (viac)

Bojovník hájící barvy dobra tentokrát nevypadá jako chrabrý rytíř s tváří anděla. Spíš jako špinavý, zarostlý, unavený štvanec. K jeho dalšímu nerovnému střetnutí se zlem dochází ve zchátralém motelu a nedobrovolnými účastníky se stávají všichni jeho obyvatelé, tvořící téměř tradiční vzorek americké obyvatelstva. Poněkud prázdná krasavice a její samolibý, patřičně podlý a zbabělý milenec, který zkazí co může, rázná majitelka motelu, starý ochlasta, malá holčička, dobrácký polda, křehká černá dívka, pracující v motelu jako uklízečka. Ani jeden z nich zpočátku netuší, kdo z obou nových příchozích mluví pravdu a hájí barvy dobra. Pozice se však velmi rychle vyjasní stejně jako předmět, o který se hraje. Vzácný flakón s posvěcenou krví, který je klíčem k otevření pekelných bran.Americký horor z roku 1995 je prvním celovečerním počinem spadajícím do úspěšného povídkového cyklu Povídek z krypty (u nás Povídek ze záhrobí). Vyprávění o lidech, bránících se ve starém domě útoku monster, sice patří k těm nejčastějším a zdánlivě už nemá co nového nabídnout, přesto je to tentokrát požitek, který by si žádný fanda horroru neměl nechat ujít. (oficiálny text distribútora)

Nikolas__

Tak Demon Knight je pro mě přesně mezi nadšením a nezájmem. Protože každou chvíli se objeví scéna trapná co vůbec nefunguje, stejně jako se hned po tom objeví scéna úžasná, co vás prostě zase chytne. Takže je to docela nekonzistentní ale bavil jsem se. Sice jsem čekal úplně něco jiného, každopádně natočeno je tak aspoň tak nějak průměrně, a zároveň příjemně. Gore docela  obstojné, masky parádní. Být lepšího konce, šel bych na vyšší hodnocení. ()

Easykill

Liboli démonický Nářízek "po staru"? První celovečerní film ze série příběhů ze záhrobí, který splňuje všechny požadavky hororových nadšenců. Nechybí atmosféra, povedený casting, černý humor, démoni plní slizu, potoky krve... Jednoduše, zde je všeho dostatek. Samozřejmě to musíme brát s rezervou, nadsázkou a ohledem na dobu vzniku. Za mě je to klasika, která nikdy neumře. Kvalitní, ruční práce s triky je dnes k nezaplacení. ()

Gabra

Film se asi přílišného ohlasu nedočkal, snad proto, že byl propagován jako horor, což mi přijde skoro směšné. Ne, že by chybělo ve filmu napětí, ale že bych se bála? Musím pochválit Billyho Zanea, kterému špatné role jdou perfektně... A zvlášť tady, kde hraje špatného, ale opravdu vtipného "hororového panáka" skoro exceluje... Není to žádný horor typu Japonců, takže se na něj můžete dívat i sami v noci doma. Nic to neudělá, maximálně se zasmějete. A ty stvůry? No klasika, prostě jakési plesnivé zoombie. Moc tohle nedokážu soudit, protože si nejsem jistá, co tvůrci chtěli vytvořit. Pokud se snažili diváka vyděsit, vůbec se jim to nepovedlo... Ovšem pokud to měl být vtipný (skoro parodický) snímek plný nestvůr, kterému nechybí ani urvaná ruka, pak skoro tleskám. Dávám 60%, ale to jen díky Billymu, který mě touto rolí přesvědčil o talentu. (Až jsem mu chvilkama skoro fandila... :o)) ()

Dir

Tento film ma velmi milo prekvapil. Velmi mi sadol do nalady (ako byvali sermiar som cakal trapnych rytierov v B-ckovom filme) ale rytierov a sermiarov som sa tam (nastastie) nedockal. Mam rad filmy, v ktorych je situacia beznadejna, je tam len minimalna sanca na uspech, ale aj tak sa hlavny hrdina nevzdava a ide to proste skusit (dopredu vie ze prehra, ale snazi sa aspon co najviac oddialit svoju prehru). nechcem spoilovat. 80% a ked to niekde nahodou uvidim tak si to urcite kupim ak by som tomal hodnotit OBJEKTIVNE tak asi by som dal tomu 60% pretoze som sa nenudil, ale ani to nebolo nic nove (ako tu uz bolo vo vacsine prispevkoch spomenute). ()

ohneta

Náhodou já se hodně bavil, teď s odstupem času dávám 4 hvězdy, ale když jsem film v roce 1996 viděl poprvé, tak bych dal 5. Pro ty co čekají horor, tak se připravte na komediální horor s černým humorem a tak to také tvůrci mysleli, vždyť jde o hlídače krypty a povídky ze záhrobí :)) ()

misiacik

Videl som tento film asi tak v roku 1990-2000, už presne si to nepamätám no v tej dombe som bol nadšený, ale i mladší a na zábavu mi stačilo omnoho menej ako teraz... Z nostalgie pretože som to pozeral so svojimi bratrancami a k tomu ten bezstarostný školský život. Časom film nič nestratil, zoženiem si ho do svojej zbierky.. ()

Pelidor

Příjemné devadesátkové béčko ,přesně na tři hvězdy. I když za kozy bych možná jednu přihodil. Ale hovno ,nechám to tak. ()