Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Tommassi3 k tomuto seriálu (63)

V núdzi poznáš priateľa (1974) (S03E08)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "To znamená, že nemůžete říct, jestli se třeba neutopila ve vaně ??" - "Kdyby ta vana byla plná ginu, Columbo.." ;) Jedna z vůbec nejlepších epizodek s hitchcockovskou variací, v níž Columbo nachytá na švestkách svého vlastního nadřízeného dík famózní lsti, navíc ve svém vlastním bytě.. ()

Osudné cvičenie (1974) (S04E01)

"Mně trvalo pět minut, než jsem přišel na to, že mluvím se záznamníkem !! Takový věci mě fascinujou.." ;) ()

Obrátený negatív (1974) (S04E02)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ale vy mi nerozumíte, sestro, já jsem od policie !! Poručík Columbo !! Pracuji tu na případu !!" - "Oooh, taaak !! Vy jste v přestrojení !! Vy jste chytrý poručíku !! Víte, že jste obelstil i mě ??" ;) Tak tahle epizoda patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co bylo v rámci seriálu Columbo vůbec natočeno, když se právě Obrácený negativ chápe vlastně všech motivů, které činí geniálně schematickou detektivní záležitost tak zábavnou a okouzlující, a to rozhodně i Alfu Kjellinovi, bezejmennému Švédovi na režisérské sesli, navzdory.. Scénář producenta Petera Fishera nabízí divákovi hned několik nesmírně vtipných pasáží, kdy je Columbo omylem považován za bezdomovce, scény z chudobince, kdy nejprve hovoří s věčně nacamraným svědkem střelby a následně se není schopen domluvit s řádovou sestrou v podobě Joyce Van Patten, rozhodně patří mezi ty divácky nejvděčnější i nejpovedenější.. Celá tato epizodka vlastně neustále plynule střídá momenty vážnější s těmi humorně odlehčenými, kdy si tvůrci berou na paškál a střílí také z Columbova legendárního vraku Peugeotu, ostatně ta jízda s instruktorem z autoškoly, kterého si střihnul John Ashton alias seržant Taggart z Policajta z Beverly Hills, mě naprosto odrovnala, dojde samozřejmě i na typický střet detektiva a moderních technologií, tentokrát v podobě fotoaparátů a fotek obecně.. Rozhodně si nemyslím, že by se Obrácený negativ nějak vlekl, protože po těch opravdu nudných či hluchých místech tu není ani stopy, nezaujatého diváka by mohla odradit snad jen nezvykle dlouhá expozice, výstižné slovo pro tento díl, kdy padouch Paul Galesko osnuje svůj podlý plán !! Ani právě Galesko se mi nezdál špatný, naopak mě hlavní záporák výborného Dicka Van Dykea, jojo, vzpomeňte si třeba jen na jeho kominíčka z Merry Poppins a nepochopíte tu změnu, hodně bavil, když se znovu stylizuje do role zločince, který nakonec doplatí na svoji přílišnou nadutost a sebejistotu, kterou v něm Falkův Columbo jako na oko hloupoučký buldok, co se zakousne do nohavice a už nepustí, zcela záměrně ještě posiluje, sbírá další a další střípky důkazů, aby ho nakonec chytil do pasti vyrobené ze zločincových vlastních lží !! Konečné usvědčení se neskutečně podařilo, když přiznávám, že na ty kousíčky novin po střihání jsem zapomněl i já, a tak spolu s výbornou hudební složkou, vycházkovým tempem vyprávění, velkou spoustou výborných herců a geniálními dialogy činí z Columbo: Negative Reaction naprosto jedinečný zářez do série.. Jen mě tak napadá, že kdyby Van Dykeův Paul Galesko nebyl takové naduté hovado, jeden by ho snad i politoval, protože ta manželka, Antoinette Bower jistě promine, by k smrti rozčilovala i větší kliďase..;) ()

Na úsvite (1974) (S04E03)

"Ehm, poručíku, mám problém !! Začínám myslet jako vy.." ;) ()

Rozbúrené vody (1975) (S04E04)

"Fuj !! Co to je ?!" - "Teď si chvilku odpočiňte, poručíku !!" - "Nebojte se !! Nemůžu se ani hnout.." ;) ()

Vražda na videu (1975) (S04E05)

"Hmm, a co tenhle obraz ?? Vidím, že tu chybí podpis autora.." - "Cože ??" -"No, ano.." - "To je ventilace poručíku !!" ;) ()

Zabudnutá dáma (1975) (S05E01)

"Ještěže jsem nepřišel v pyžamu.." ;) Zabili Willise, parchanti !! ;) Velmi netradiční a zajímavá epizodka, zvláště kvůli samotnému finále a paní Willisové, kterou si zahrála Psycho Janet Leigh.. ()

Prípad diplomatickej imunity (1975) (S05E02)

"Pokud neodejdete do pěti minut, zařídím vaše přeložení z Los Angeles na venkov !!" - "Vyřešil jsem ty vraždy, pane !! Můžeme si promluvit v soukromí ??" - "Jistě.." ;) ()

Kríza identity (1975) (S05E03)

"Já si to jen dvakrát přečtu a už si to pamatuju.." - "No, to je úžasný !! Já si nepamatuju ani svý vlastní telefonní číslo.." ;) ()

Smrť v aréne (1976) (S05E04)

"Je mi líto, poručíku, že vaše žena nemohla zůstat.." ;) ()

Kúzelné alibi (1976) (S05E05)

"Doufám, že jste mě pozorně sledoval, pane !! To byl můj nejlepší trik !! Samozřejmě nemám takový styl jako vy, ale za to mám výsledky.." ;) ()

Posledná pocta komodorovi (1976) (S05E06)

"Čas !! To je to, co mi celou dobu od chvíle, kdy jsem uviděl vaše krásný hodinky, vrtá hlavou, pane.. Čas.." ()

Posvietiť si na vraždu (1976) (S06E01)

"Jestli to řeknete ještě jednou, zabiju se !!" - "Já už jsem to říkal ??" ;) ()

Staromódna vražda (1976) (S06E02)

"Nestěžujte si, jen noste klobouk a nikdy se už u něj nenechte stříhat !!" - "Eh, ne pane.. To je to tak špatné ??" ;) ()

Prípad vysokého IQ (1977) (S06E03)

"Mluvím tedy s nejinteligentnějšími lidmi na světě, a ani jsem si toho nevšiml.." ;) ()

Skús ma chytiť (1977) (S07E01)

"To já se musím přiznat, že bych byl zmatenej.. A to taky jsem !!" ;) ()

Predveď dokonalú vraždu (1978) (S07E03)

"Je-li něco horšího než televizní dáma, co myslí, že umí vše, pak je to televizní dáma, co umí vše.." I předvést dokonalou vraždu ?? Jedině ve světě bez Columba !! ;) Jednoznačně jedna z top epizod s tolika filmovými narážkami, že se nemůžu dočkat, až ji uvidím znovu.. Další nesmírně zábavný Frawleyho režijní mistrovský kus s rozkošným olímcovaným Columbem geniálního Petera Falka.. ()

Sprisahanci (1978) (S07E05)

"Poručíku Colombo ?? Nejnovější vědecká metoda ??" - "Praktikujeme ji, jenom když u toho nikdo není.." ;) ()

Columbo ide pod gilotínu (1989) (S08E01)

"To je úžasný, pane !! Co bych za takový schopnosti dal já při svý práci, kdybych dokázal číst myšlenky.. To bych byl dokonalej detektiv !!" ;) ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)