Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (viac)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (49)

Vítězství (2008) (S01E11)

Pár krátkých porad kde vedoucí nasírá další své zaměstnance a Katku tlačí do popředí. ()

Velký flám (2008) (S01E12)

Naprosto trapná epizoda. ()

Dlužní úpis (2008) (S01E13)

Nalití řídí z kalby. Time skip a firma v háji. ()

Povýšení (2008) (S01E14)

Trapas za trapasem a pak odměna. ()

Zakletý počítač (2008) (S01E17)

Nějaká IT sabotáž. Kdopak si to odsere. ()

Všechny za jednu (2008) (S01E18)

Babinec proti ajťákovi. Vedení firmy kuje pikle. Opozice vedení kuje pikle. A ženské se serou kam nemají. ()

Večírek (2008) (S01E20)

V této epizodě se vůbec nic nestalo. Ale vůbec nic. Jen tlachání. ()

Potřebuji vás, Katko (2008) (S01E21)

Zase se nic neděje. Jen prodejci materiálů jsou dost pochybní od podhledu. ()

Provize (2008) (S01E22)

Problémy s penězi. Někdo si půjčuje, někdo hledá práci, někdo řeší úplatky. ()

Úpis ďáblovi (2008) (S01E23)

Plánování výletu a podplácení. ()

Kde je moje Kačenka? (2008) (S01E25)

Nad Katkou se stahují mračna. Smlouva podepsaná a až se slétají supi. ()

Miluji tě, Tomáši! (2008) (S01E26)

Po tom trochu trapném odhalení úplatků byly nakonec nejlepší až závěrečné titulky. ()

Nejkrásnější věta (2008) (S01E27)

Blížíme se na finále s přehlídkou a nevypadá to dobře. ()

Neblahé tušení (2008) (S01E28)

Díl plný řevu a vyhrožování. Alespoň akčnější. ()

Velmi tvrdé přistání (2008) (S01E29)

Celé to šetření celou řadu vyplynulo jako velká chyba a vše se v závěru pokazilo. ()

Jízda (2008) (S02E01)

Chlastací akce a přemlouvání v gay baru. ()

Velké problémy (2008) (S02E02)

Kocovina po flámu. Předání firmy a výsledky hospodaření. ()

Na pár dní šéfkou (2008) (S02E03)

Problémy s penězi ve firmě se prohlubují. Někteří na to trpí více než jiní. ()