Ošklivka Katka

Česko, (2008–2009), 65 h 47 min (Minutáž: 52–56 min)

Kamera:

Asen Šopov

Hudba:

Karel Mařík

Kateřina Janečková, Lukáš Hejlík, Michaela Horká, Olga Lounová, Michal Zelenka, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Petr Štěpán, Romana Goščíková (viac)

Všichni máme jistě rádi pohádky a vůbec při tom nezáleží na věku. V případě „Ošklivky Katky“ jde o moderní variaci pohádky O Popelce s tím, že děj se odehrává v módní firmě. Naše hrdinka se jmenuje Katka, pochází z pražské periferie a sociálně velmi skromných poměrů. Rodiče dali chytrou a nadanou dceru studovat, ona se jim odvděčila vynikajícími studijními výsledky, dokonce získala stipendium na zahraniční univerzitě. Potud by bylo všechno v pořádku. Jenže teď se Katka nachází v situaci, kdy by ráda našla místo odpovídající jejímu vzdělání a odborné erudici. Jenže to je problém. V dnešní době mají totiž šanci nejen chytří a studovaní lidé, ale také fyzicky přitažliví. A mezi ně Katka rozhodně nepatří. Navíc vkusně se obléknout a mít zájem o módu je něco, co ji absolutně míjí. Se svými starými brýlemi, nemožným účesem, rovnátky a nevkusným oblečením se nemůže divit, že ji všichni nazývají „ošklivkou“.
Katku to netrápí, jenže o jedno místo kvůli svému vzhledu přišla (klienti v bance si stěžovali), dalšími přijímacími pohovory neprošla. Táta je bez práce, mamince její krámek s potravinami moc nevydělává... Co s tím? Když Katka objeví v novinách inzerát na místo sekretářky největší módní firmy v zemi, vůbec neváhá. A tady začíná její neuvěřitelný příběh, který popisuje život každého člověka, který se rozhodne poprat se svými handicapy a nepřátelským prostředím. Na své cestě potká velké množství lidí, které musí přesvědčit o svých kvalitách a vnitřní kráse. A samozřejmě se setká hned v prvním díle se svým vysněným princem v podobě prezidenta módního domu. Jeho srdce nakonec získá, cesta za vysněným cílem je však dlouhá a trnitá... (oficiálny text distribútora)

vojtazz odpad!

"Parodovat" či spíše parafrázovat něco, co je samo o sobě mnohem více sebeparodující než než kopie, je pro mě naprosto nepochopitelné. ()

Axlle odpad!

Nechápu co tvůrci chtěli? Jak si představovali, že z už původního odpadu vytvoří něco lepšího, v horších podmínkách? Prostě z originálního odpadu je přímo smetiště odpadků snad pokaždé když se Češi rozhodnou natočit rádoby seriál ;) ()

Bayonnet

Jednu hvězdičku za občas legrační rozhovory Václava Vydry a Jany Bouškový. Tohle je hodně velká blbost a všechno mi tam připadá tak, umělé, nadřazené, pak naopak moc hloupé, teplé, prakticky žádné herecké výkony a toho teplouše taky nemůžu vidět! ()

Jeffic

Tak zase hrozný to rozhodně není. Jednou za den se to dá v pohodě přežít ba dokonce se dá na to i těšit. Chvílemi dobrý humor typu: o Vás bych si neotřel ani kabát a někdy zase humor pěkně pod čarou. Někdy nudné a zdlouhavé a někdy až přespříliš rychlé (viz díl 73.). Dávám objektivních 3* . ()

DeNni odpad!

Nemám příliš v lásce, když někdo neumí vymyslet něco nového, originálního a tak něco jednoduše zkopíruje. Ošklivka Katka – to je to samé jako Ošklivka Betty, kterou mám osobně radši, jelikož mi připomíná dětství, když jsem na ni ráda koukala. ODPAD!! ()

vena199204 odpad!

Na to můžu povědět jen jedno.. WTF???!!!!! Vzít TV, rozkopat ji, zapálit dům a vrátit se na stromy. Proč je vůbec napadlo dělat remake něčeho co je horší než blitky. 0% ()

Alateriel

na české poměry slušný "romantický" seriál - v porovnání s jinými. * za relativně jednotvárný, jednoduchý děj, který mě ale celých 73 dílů většinu času bavil, * za Tomáše, který vypadá v obleku nádherně, * za výkon některých herců. ()

wendy221

Český seriál natočený podle telenovely. Čekala jsem nějakou kravinu. Ale ono nic. Dobrý děj, lidi řeší i starosti jaký by v telenovelách neřešili (např. že nemají peníze nebo co bude s kavárnou...), skvělé obsazení a hlavně - skoro vůbec se to nepodobá Ošklivce Betty. Jsem ráda, že i u nás máme takový seriál. Rozhodně lepší než VKVčka apodobně. Zajímavé komentáře: EarlHickey, Alateriel. ()

marcelita

Budou mě asi kamenovat,ale já jsem tento seriál sledovala a bavila jsem se Fákt,sice možná bez brka by to nešlo,ale i tak jsem si ho ráda pustila! ()

Fannyss odpad!

5 minut tohoto nechutného paskvilu stačilo a málem sem se poblil.Je dost zarážející a smutné , že se někdo vůbec k takovémuto počinu upsal.Zblitých 0%. ()

Sylviiik

Víte...je dost těžké hodnotit seriál, který ostatní soudí po prvních a posledních zkouknutých pěti minutách. Tahle česká "telenovela" není ve své podstatě až tak špatná. Prvních třicet dílů to má spád a skutečně se tam něco děje. Pak to ovšem začíná být poměrně zdlouhavé a téměř o tom samém...a ke konci už jsem měla nejradši jen ty scény s asistentkama, co si dělali legraci ze sekretářky Patricie a těšila se na tu konečnou proměnu hlavní hrdinky. (Mimochodem, nic proti Kátě Janečkové, ale hlavní hrdinku mohli opravdu vybrat lépe). Jen bych vyškrtla nudné scény z krámku a později z kavárny, stejně byly k ničemu, a spíš bych prodloužila ten konec. Ten byl totiž opravdu odfláknutý. 72 dílů čekáte na proměnu a reakce všech postav na lásku hlavních dvou hrdinů, a pak to je všechno nacpané do druhé poloviny posledního dílu!! ()