Madam Tutli-Putli

(festivalový názov)
  • Kanada Madame Tutli-Putli
Krátkometrážny / Animovaný
Kanada, 2007, 17 min

Zakřiknutá Madame Tutli-Putli nastoupí do nočního vlaku, cestuje sama obklopena cizinci. Ve tmavém vlaku zažije několik strašidelných příhod. (venus)

Stanislaus

Vskutku ponurý, depresivní a mnohoznačný kraťas, který se dostal na listinu oscarových aspirantů, si mě učaroval svou prazvláštní animací. Animátoři kladli nejvíce důraz na oči a zbytek nechali nehybný, což vypadalo skvěle. Pak stačilo zasadit děj do temného vlaku a na světě byl obstojný animák, jehož pointu jsem možná nepochopil, ale o to přece vždy nejde. ()

easaque

+4* animačně a loutkově precizně zpracovaný příběh o cestě ... jen si zkuste přijít sami na -to- KAM ;-) Sice mi všechny asociace a symbolika nebyla jasná ani po třetím shédnutí, ale atmosféra je tam dostatečně dusivá a budu zkoušet hledat dál. Proto jsou mé 4* zasloužené. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

liskam

Tak zatím to vypadá, že krátkometrážní animované filmy hodnotím buď velice kladně, a nebo dosti záporně. Madame Tutli-Putli spadá do těch záporných. Čekal jsem na nějakou myšlenku, dostal jsem jich několik, ale žádná nebila dotažená. To samé z hlediska žánru. Prostě odbyté. Animace se mi docela líbila, a hudba to celé zachránila. Jinak bych hodnotil ještě hůře. Za mě 45% Ke zhlédnutí zde: Part1- http://www.youtube.com/watch?v=7icAFa8fdLY Part 2- http://www.youtube.com/watch?v=yymdkfDVm-E ()

H.Gordon

Rozmýšlela jsem se mezi pěti nebo čtyřmi hvězdičkami. Nakonec tomu dám lepší čtverku. Shlédla jsem tento krátkometrážní snímek jedním, ale za to velmi bolavým dechem. Je to tak depresivní. Je to houba nasáklá beznadějí, zoufalstvím a zkažeností. Po celou dobu, co jsem to sledovala mi vůbec nebylo dobře. To by taky myslím účel. Film byl tak hluboký a neuvěřitelné propracovaný. Nejvíc na mě udělaly dojem oči všech cestujících. Byly tak reálné, až to bylo neuvěřitelné. Tohle se opravdu povedlo. ()

moviefilm

Kde je pointa? Kde je vysvetlenie? Zopár nápadov, ale výsledok nebol hodný OSCARovej nominácie a to najmä vdaka chýbajúcej pointe a záveru. Je tu chvíľkové napätie, ale aj to vytvorené najmä pomocou nádhernej hudby, bez ktorej by však napínavé scény neboli ani spolovice také napínavé, ako sú. Stačilo by možno päť minút a moje hodnotenie by bolo (možno až) o 40% lepšie... ()

• Na to, aby mohli postavy čo najviac vierohodne upraviť, strávili tvorcovia 14 dennú jazdu vlakom cez Kanadu, kde pozorovali krajinu, chovanie ľudí a samotný život vo vlaku. Realizáciu filmu trvala viac ako 5 rokov. (Scraffy)