Jedná se o anime z období konce posledního šogunátu Tokugawa. Mladý ronin Akizuki Youjiro má spasit Japonsko před temnou mocí "lord´s head" - ducha jednoho z dávních tyranů a utlačovatelů. Proti nemu stojí tajemný "scénarista" divadelní skupiny toužíci po pomstě - Sousetsu Ibaragi. Vše začíná zachránou dvou malých detí a graduje až k finále, kde se už zachraňuje celé Japonsko, ne-li celý svět. Pocit odpovědnosti a touhy ochránit ty nejprostší zde stojí proti ideálu silného národa, který něco znamená. (kaspar)

Flipnic

Úchvatná hudba která doprovází celý seriál a excelentní vyvrcholení děje v posledních dílech ... přesto nezachrání, že seriál jako celek není úplně TOP na co jsem běžně zvyklý. Ale každopádně jako obvykle super! ()

Subjektiv

Zhodnotit tento seriál není pro mě úplně jednoduché. Má v sobě skvělé napínavé momenty, ale jako celek úplně dokonale nefunguje. Navíc jsem trochu fanda do historie a tenhle seriál na ní stojí (což může vést k lehkému nadhodnocení). Děj se točí kolem vcelku jednoduchého příběhu pomsty jedné ochotnické společnosti a chlapíka jménem Akidzuki, který má důležitý úkol, zlikvidovat jeden velice mocný a velice nebezpečný artefakt, Pánovu hlavu. Koho tato hlava posedne, ten začne provádět věci... které vedou k chaosu, rozkladu společnosti, válce atd. A kdo ví něco o období Bakumatsu, v němž se seriál odehrává, jistě tuší, že hlava se bude činit. Tím se dostáváme k hlavnímu problému seriálu, soudržnosti. Mohlo by se zdát, že příběh pomsty je hlavní a politika v období Bakumatsu vedlejší. Jenže tak tomu úplně není. Problém věrohodného a přitom pevného propojení politického dění a divadelníků se IMHO tvůrcům vyřešit nepodařilo. S příběhem Akidzukiho je to o něco lepší, tam je to alespoň věrohodné, žel... do značné míry se omezuje na putování do míst, kde se zrovna onen zlartefakt nachází. Hlavní postavy bohužel odpoutávají pozornost diváka od toho nejzajímavějšího, politiky. Navíc se s nimi i ztrácí čas, takže divák nedostatečně chápe motivace a cíle politických hráčů a uniká mu přehled o politické situaci. Zapojení fantasy prvků do relativně nedávné minulosti může někoho překvapit (IMHO takový člověk nezná anime), ale výsledek je divácky atraktivní, stejně jako některé souboje a "vize". Za příklad poslouží jeden z nejlepších soubojů kolt x katana, který jsem kdy viděl či mix Johanky z Arku s kabuki. Seriál nějaké pevnější směřování získá teprve v okamžiku, kdy do dění výrazněji promluví admirál Enomoto, a to rozhodně není v prvním díle. Vzhledem k její slávě, musím zmínit Kajiuru Yuki, která k tomuto seriálu spáchala poměrně zajímavý opening. Slabší ****. ()

Terezinka198

Až na pár posledních dílů, kdy to tvůrci fest přehnali se vším tím nadpřirozenem a (nadpřirozeným) bordelem, kdy nevíte, co se děje a proč se to děje, jsem si tuhle jízdu užila. Ale ten konec je prostě na facku, uznejte sami... Postupem času, kdy se vám na té (ne)povedené skupince tamějších cvoků nejdříve nikdo moc nezamlouvá, si je možná oblíbíte všechny. Jejich složitý příběh pomsty ovšem nekončí, když naplní svůj osud/sen - říkejte si tomu, jak chcete -, ale pokračuje dál. Trochu mě mrzí, že se to ve finále "rozpadlo", protože éra Bakumatsu má už mnoho (zajímavějších či méně zajímavých) anime (a nebudu lhát - zdejší Hijikata je prostě hnus a bída :'D a Okitu nám v podstatě hned vyšoupnou z děje CUZ WHY NOT - oh wait - PLOT HOLE, lemme just grab some glue - or Okita's blood, cuz WHY NOT~... náhoda? Nemyslím si.) ale jako člověk se potom baví, kdy viděl už několikrát postavu HIjikaty a Okity jinak :D (a tohle provedení jim opravdu VŮBEC nesedlo :') ) ale zápletka s "hlavou" zajímavá a vysvětlení možných předešlých "katastrof", kdyby za tím stála hlava - dobrá myšlenka. Co když ji nezničili a jiné "události" taky způsobila naše lebka :D člověku to dává možnost využít fantazii naplno. Slušných 7,5/10. ()

prome

Tenhle seriál je velmi těžké hodnotit, zvláště první polovinu, která je příliš nevyvážená a místy bohužel nudí. Naštěstí to druhá polovina částečně napravila (ubylo nudných míst). Postava admirála Enomota výrazně napomohla většímu napětí, které vygradovalo v závěru, který jsem si sice představoval trochu jinak, ale nezklamal. Když to tak vezmu, tak nejzajímavější na celém seriálu byl Akidzuki. Trochu mě jen mrzelo,že nebyla více zobrazena jeho minulost a vše bylo jen tak letmo shrnuto. ()