Vojna anjelov

• Česko Gabriel - Anděl pomsty (viac)

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiálny text distribútora)

petero

Ó, fajn námet, pozriem to ... ty brďo, dobrá atmosféra ... keci, keci ... asi si ľahnem, nejako ma ťahá do spánku ... keci, keci ... no nič idem spať... čože? už som v polke? teraz by sa to malo rozbehnúť, á dopozerám to veď je len 9:30 ... keci, keci ... akčná scéna, no konečne, ale čo to je? prečo je to také rozmazané? ... no nič ... ďalšie keci ... čože on si maľuje niečo na posteli pred finále?? ... a je tu záver ... boj ... koniec ... hmm ... nebolo to trošku o ničom? jasné že hej. THE PROPHECY, UNDERWORLD, EQUILIBRIUM, DARK CITY, SIN CITY, to sú filmy ktoré mi behom pozerania film pripomenul. Určite nie THE CROW, MATRIX, to sú nedostižné méty. Nemá to kúzlo aké malo The Prophecy a predsa ho námetom pripomína, nemá to akčné scény ako má Underworld i keď hneď prvý výstrel mi ho pripomenul a asi takto by vyzerala prestrelka v tmavej miestnosti keby Kurt Wimmer nemal žiadny talent a prečo hlavný záporák vyzerá ako prefetená troska po liečbe a prečo druhého hrá šušľajúci černoch? Strašne veľa sa tu kecá, ale dialógy i keď nie sú dementné, určite neprinútia váš mozok čo i len trošku premýšľať a keď aj zaznie nejaká dobrá otázka, padne odpoveď „Všetko čo viem som ti povedal.“ Akčných scén je málo, sú krátke a navyše zle natočené. Je tu šukačka dvoch anjelov. Tiež zle natočená. To že by mali byť bezpohlavný rovnako ako je aj tento film sa tu nerieši. Veď zobrali na seba podobu človeka takže nejaké pohlavie majú... pád do zabudnutia prepadliska filmových dejín je v tomto prípade jasný. ()

The_God

Film, od kterého jsem čekal mnohem víc. Akceptuji, že je to béčko, ale dodnes nevím, jestli je to drama, akční nebo co. Od každého druhu si bere něco, ale nikdy nic nedotáhne do konce. Po zhlédnutí jsem měl pocit zbytečně stráveného času, během kterého jsem se mohl víc bavit. Například škrábáním brambor. ()

Larrysbride

Vizuálně naprosto úchvatné dílo s obrovským potenciálem, který byl však jaksi promarněn. Veškeré usilí o kombinaci Sin City, Constantina a Blade Runner přišlo vniveč a dalo vzniku naprosto průměrnému snímku, který však má v dnešní době obrovský potenciál pro remake, který se snad dočká lepšího režiséra a vyššího rozpočtu. ()

AArrxen

Vynikající akční dark fantasy, za kterou se Abbess snad nemusí tak stydět, jak zde všichni píší. Jednoduchý scénář a příběh založený na věčném souboji Dobra a Zla, nic, z čeho by mozkové buňky zrovna praskaly z přebytku přemýšlení, jeden z těch filmíků, u kterého si sednete, hodíte nohy nahoru a necháte se unést skvělou atmosférou příběhu odvíjející se městu ještě zkaženějšímu než Batmanovský Gotham. Velmi chytlavé zpracování dobrých andělů. kteří se vydali špatnou cestou, a ještě lepší těch temných. Co osoba, to jeden mini-boss za záchranou lidstva. Dobrá práce, dobrý film. ()

italka63

Dopředu hlásám, že tenhle temný film jsem si pustila jen ze dvou důvodů -z nostalgie po Andym, a za druhé -líbil se mi klip ke Scorpions. Tedy, scénář se vlastně drží apokryfních textů, když v soubojích po sobě jdou Gabriel spolu se Samaelem pěkně všemi palnými zbraněmi, jak psáno i v indických eposech.Padlí andělé na Zemi a jejich temná vláda, kterou přišel ukončit ze Světla Gabriel. Škoda, že se zrodu filmu neujal někdo schopnější, šlo z toho vytěžit daleko více.Už kvůli Andymu. ()