Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiálny text distribútora)

Spooner

Docela zajímavý film o bojových sportech, který je hlavně o postavách a děním v zákulisí a ne o tom, kdo koho kam praští. Vystavěný je to dobře, ale mě to prostě nějak nesebralo. Postav tam bylo až moc a kromě té hlavní vás ale pořádně žádná nezaujme, protože nemáte moc šanci si k ni "přičichnout". Atmosféra tam byla a příběh ke konci velmi příjemně nabírá na obrátkách, ale ten začátek byl pomalejší a mně moc nesednul, i když vlastně chápu, proč ho tam dali. Chiwetel Ejiofor je ale vynikající a táhne ten film od začátku do konce, který se mi velice líbil. A ostatní herci taky nejsou k zahození a i když takovej Tim Allen tam zrovna moc není, tak je příjemné ho vidět, jinde než v komediích. Vcelku se jedná o zajímavě pojatý film, chyby tam ovšem jsou a působí to možná až trochu nedotaženě. Ale Ejiofor každopádně rullez! ()

The Viper

Bojové sporty/umění si zaslouží lepší zpracování, je jasné že v tomhle se to přímo nabízí - hl.hrdina, morální rozhodnutí, trénink a pak na konci vyhrát neskutečným obratem špatně vyvíjecího se zápasu....no to už měly staré dobré Van Dammovky, ale to je prostě pryč a buď jsou tu Teen zábavičky jako Never Back Down, které dopad sportu na člověka moc zlehčují (o holkách a chlastání to opravdu není) nebo právě tyto případy naprosto předvídatelného, po emocionální stránce trapného skotačení - naprosto opačným úkazem jak skvěle natočit film podle stejné šablony, ale prostě dobře to ukázal Warrior. ()

Marsik

Jsem docela fanda filmů o bojových umění, ale s tímto filmem mám trochu problém. Hlavní hrdina je charismatický a velmi čestný muž, který naprosto ctí svoje zásady, ovšem dostane se do problémů. Nechci tento film nějak znevažovat, či zesměšňovat, měl svojí velkou sílu a bylo jasné, co chtěl film říct. Ovšem do nějaké 30. minuty jsem pořád váhal, jestli to mám vypnout nebo ne. Nicméně jsem filmu dal šanci až do konce a nyní nemohu říct, že to byl špatný film. Jenom tomu prostě chyběla šťáva, bez které i 90 minut vašeho času se zdá být věčnost. S přivřením obou očí a zacpáním nosu nakonec přisuzuji Červenému pásu 4 hvězdičky. Je to ale pořádná chlupatice :) Udílím nejtěsnějších 70%. ()

cubajz

bitky byly pěkně realistické, ale přišlo mi jich celkem poskrovnu, film jako by se pořád líně převaloval na místě a kromě pravdivé finální myšlenky o komercializaci bojových umění, díky níž přestavají být umění uměním a stávají se sportem v němž se točí obří peníze a výsledky zápasů jsou známé už hodně dopředu, mi celý snímek přišel takový nemastný neslaný.. ()

majo25

Film o bojovom umení, ale ani nie tak o samotnom boji, ako skôr o jeho filozofii. Súbojov nie je veľa, čo však nie je vôbec zápor, práve naopak. Samotná filozofia je totižto viac. Dej sa postupne stáva komplikovanejším. Nie natoľko, aby nebola pochopená samotná zápletka, skôr je príliš prekombinovaný a tým pádom málo uveriteľný. Je to ten typ filmov, po ktorom vám v hlave zostanú otázky. Bohužiaľ, veľa z nich mohli byť priamo vysvetlené. ()

• Když se do záběru na začátku turnaje dostane moderátor, který se představí jako Mike Goldberg a dělá rozhovor s Joshem Raffertym, jedná se o skutečného komentátora zápasů UFC Mike Goldberga a zápasníka MMA Raffertyho, který se objevil i v reality show The Ultimate Fighter (od r. 2005). (JardaBauer)
  • Červený pás (Red Belt) je nejvyšším pásem, který je možné v Brazilian Jiu-Jitsu získat. Zaslouží si jej pouze někdo, jehož sláva a vliv ho vynesla na vrchol tohoto bojového umění a podle všeobecných pravidel je možné ho získat až ve vysokém věku. (JardaBauer)
  • Davida Mameta čiastočne inšpiroval k napísaniu scenára aj Ed O'Neill, ktorého videl cvičiť brazílske Ju-Jitsu. (m.a.t.o.)