Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

cmman

Jednička byla rozhodně lepší. Ve dvojce je všeho víc, bohužel jen vtípků ubylo. Místy jsem přemýšlel, zda-li má jít o parodii, či jak to vlastně Levy myslel. Kahmunrah je pro mě jedna z nejtrapnějších postav (palec dolů). Stiller je tentokrát nějaký prkenný, "Stillers girl" chybí charisma. Slabé, trojka by už hazardovala s odpadem a to mám Stilera rád! ()

ghostwo

Jednička se mi líbila moc, mj. mám rád miniatury atd..Byl to vždycky (jako dítěte) můj sen, aby moji panáčci oživli... Tady to bohužel už nefunguje a v momentě, kde by měl film vrcholit nastává chaos. Po technické stránce jakž takž, ale v dialozích atd. odbyté. A Hank Azaria mi přišel dost zoufalej, ač ho mám celkem rád. ()

Breaker

Jednička byla alespoň dobrá. Dvojka se jen veze na pozadí jakéhosi vymyšleného příběhu, kde se těží všech podstat z jedničky. ()

Barbucha303

Druhý díl jsem sháněla s nadšením asi týden, protože jsem se těšila, až uvidím opět R.Maleka v roli faraona Akhmenraha, a ono nic. Všeho všudy se tam mihl asi na pět minut, takže jsem celou dobu sledovala takřka detektivní etudu s B.Stillerem v hlavní roli a Akhmenrahovým starším bratrem Kahmunrahem (Hank Azaria), jehož mentální úroveň se zasekla v jeho krutém mládí, kdy se rodiče rozhodli předat egyptskou říši do rukou Akhmenraha, jelikož ho shledali vyspělejším, čemuž není co vytknout. Žárlivé výlevy starého Akhmenraha tak málem zničí celý svět. Scénáristé udělali velkou chybu, že do Washingtonu nepřevezli i Akhmenrahovu hrobku, když už se tam dostala jeho všemocná zlatá deska. Setkání s právoplatným faraonem by zřejmě nedoceněnému bratrovi zastřihlo křidélka, ale kdo vi...? ()

swater137

horší než jednička, víc triků, víc happyend. Ben Stiler už není tak vtipnej jak bejval. Začíná se tvářit jako seriózní herec nebo co. Kde je ten blb ze ZOOlandera nebo Vybíjené? Tam byl přece krásnej. ()

JARDAHONDA

Ben Stiller vévodí hvězdnému komediálnímu obsazení v roli Larryho Daleyo, bývalého nočního hlídače v Přírodovědném muzeu, ve kterém stejně, tak jako v prvním díle výstavní exponáty po setmění ožívají. Nyní však Larry se svými nočními přáteli čelí novým nebezpečím v Smithsonově institutu, kde poněkud rozmrzelý egyptský faraón odhaluje svůj ohavný plán převzít vládu nad muzeem... a pak i nad celým světem. To jen ve stručnosti k tomuto pokračování, které je dle mého názoru méně zábavné, než první díl.. Ovšem, pokud si budete chtít pustit pohádku na nedělní dopoledne, tak je to ideální voba :) ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)