Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Jakubik

Ta samá kokotina jako jednička. Možná trošičku větší. Myslím tím muzeum, ve kterém se odehrává. Obsazení, vizuál a zábava v pohodě. Za mě stejný počet jako u jedničky… ()

Bart16

Co čekat od pokračování průměrné sci fi komedie?Jěště průměrnější a přeplácanější sci komedii,i když slovo komedie je tady v tom případě dost ošemetné.Já osobně se za celý film zasmál asi 3x,což je u filmu,který má především bavit dost málo.Většina hvězdných herců(např Robin Williams,nebo Ricky Gervais) se ve filmu jen mihnou,aby řekli jednu,dvě věty a zase zmizí z plátna a jsou tudíž trestuhodně nevyužity,stejně tak,jako všechny nápady scénáristů.Přitom,kdyby se téhle látky chopil někdo šikovnější než Shawn Levy,tak mohlo vzniknout jěště spousta pokračování a daleko zábavnějších!Ostaně samotný Ben Stiller ve filmu hrál jen proto,že měl ve smlouvě klauzoli o pokračování. ()

elshish

Zpívající andílci a záporňák faraon mě nejvíc bavili v tomto děckém filmečku..Líbila se mi víc než jednička.. Každopádně tu trapnou reklamu nazačátku si mohli odpustit.. ()

R4D0

Myslím že niečo také môže natočiť len niekto dá sa v kľude povedať že niektoré scény ktoré divák mohol vidieť boli od-prezentované dobre a samé o sebe boli dobre niektoré boli zdlhavé iné zase ako vystrihnuté s filmov ktoré nemajú čo robiť na filmovom plátne myslím to vážne dá sa povedať že niektoré scény boli dosť šedé ale niektoré zase práve naopak síce krátke ale výborné film samotný nie je zlý ale človek ktorý má fantáziu chirurgicky amputovanú bude pri filme prežívať tzv.mdloby človek ktorý má fantáziu bujarú ako podnapitý komediant bude mať jedinečný filmový zážitok a priemerný človek? Bude mať hodnotenie také aké som dal ja ale musí sa uznať že Ben Stiller je pre hlavnú úlohu naozaj ako višitý. ()

lokol

jednotka je jednotka, ale tie opice ...tie ma dostali...najlepsia scena jak v jednotke tak v dvojke a to dva krat:)inak cely film nic moc... ()

waska

Nic převratného, nic nového, nic moc zábavného, ale stále se na to dalo koukat. Jen doufám, že se noční hlídač znova nevrátí :-) ()

E lan

Scénář slabý, herecké výkony sotva průměrné, triky ujdou... No, přesto to celkově jde vidět, člověk se nudí jen trochu a na závěr má přecijen radost, že to sice pitomě, ale dobře dopadlo:-) ()

Ichmael

Pokračování bývá často horší než první díl no a když i jednička nebyla nic moc tak co bychom mohli čekat. Námět to není špatný a dalo by se s tím určitě něco dobrého natočit, ale tady se to zrovna moc nepovedlo. ()

Colour

Nebolo to až také strašné. Mohlo to dopadnúť aj horšie. Mnohé scény boli vtipné, hlavní traja záporáci boli vtpní. Bolo tam však mnoho nezmyslov i logických hlúpostí. Mnohé dialógy absolútne zbytočné. Niektoré "humorné" scénky hraničili s trápnosťou. No aj napriek tomu je tento film ešte v podstate vtipný a pozerateľný. ()

Shrekito

Skoro totéž co jsem napsal u jedničky, zase to dost zachraňují Wilson a Coogan + nové postavy generála Custera v podání Billa Hadera a Amelie Earhartová v podání Amy Adams. Připadá mi to vtipnější než jednička, na druhou stranu je ve dvojce větší dějový vakuum než v jedničce a Stiller je dost nudnej( což ale v jiných filmech neplatí). ()

netWoor

jednička díky své jakžtakž originalitě ještě ušla, dvojka je ale jen splácaná blbina bez čehokoli rádoby nového ... a kultu amerických prezidentů-polobohů jsem opravdu přesycen ... ()

Withree

Všeho více, všeho více, ale co z toho, když je to jen křečovitá nuda. Ani moc zábavných vtipů tam nebylo. Stiller by se měl vrátit do drsnějších komedií typu Zoolander. ()

josieaddms

Příběhově, nebo nápadem o nic horší než jednička. Ovšem celý film i dojem mi kazila neskutečně nesympatická Amy Adams. Prostě ji nesnesu. Jinak Hank Azaria celý snímek příjemně zpestřil. Ale nebudeme si nic nalhávat. Jako komedie pro děti (nebo rodinu) to není špatné, a určitě se i zasmějete. Nikdo přeci od snímku nebude očekávat nic víc, než co to je. Zkuste to a uvidíte. ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)