Čo sa deje v v najväčšom múzeu sveta, keď zhasnú svetlá a všetci návštevníci odídu? Exponáty ožívajú a ich dobrodružstvá pokračujú!
V najväčšom múzejnom komplexe na svete, ktorým je washingtonský Smithsonian Institution a jeho devätnásť budov múzeí a galérií, vystavujú 142 miliónov exponátov. Do jeho depozitára prichádza stará zbierka z New Yorku a jej exponáty nečakane ožívajú vďaka čarovnej egyptskej doštičke. Tá však môže onedlho prebudiť všetkých 142 miliónov exponátov múzea, čo by bola vyvolalo nepredstaviteľnú pohromu. Na pomoc prichádza bývalý nočný strážnik Larry Daley, dnes prosperujúci podnikateľ, aby zabránil hroziacej katastrofe. Spojí sa so starými priateľmi a oživenou figurínou priekopníčky letectva Amelie Earhartovej a spoločne bojujú proti cynickému zloduchovi, odstrčenému bratovi egyptského faraóna, ktorý chce s pomocou dosky privolať armádu duchov z podsvetia a zmocniť sa vlády nad svetom, pričom mu pomáhajú historické postavy Ivana Hrozného, Napoleona a Al Caponea. (TV JOJ)

Ollie235

První díl byl pro mě příjemnou komedií se spoustou zajímavých nápadů. Ve druhém se však téměř vše vytratilo. Ani se moc nedivím- ten námět nemůže dějově pokrýt dva plnohodnotné filmy. Doufám, že nikoho nenapadne natáčet pokračování tohoto strádání. ()

Yardie

Takových 50%, 2-3 hvězdičky. Možná dětem se to bude líbit, ale mi, jako skoro třicátníkovi moc ne. Je to neskutečně uječené, ztřeštěné (v tom špatném slova smyslu), vtípky jsou strašně infantilní a celé to působí jako karneval. Nejde tomu upřít dobré kostýmy, ale to je tak všechno, Zbytek je tak nějak "divoký". Abych neházel ale jen špínu - dokoukal jsem to, uteklo to celkem rychle a pár vtípků se povedlo. Děti to bavit asi bude, pro dospělé je to moc trapné. Howgh! ()

H4ku11

Jednotka bola vážne milá rodinná zábava, toto už na mňa vôbec tak nepôsobí. Zase je tu opička, Roosevelt, nejaký ten faraón, ale už to nie je tak príjemne strávený čas. ()

lili6

Jedničce jsem dala 4 ****, protože to bylo něco nového a nadhlo mě to. I přesto, že hodnocení uživatelů ukazuje opak, můj názor jest ,že pokračování Noci v muzeu už nebylo tak dobré. Byla tam místa, která mě rozesmála, ale to bylo asi tak vše, bylo to takové,lidově řečeno "přeplácané,ale celkově o ničem". ()

Domec

V druhem dile teto rodinne komedie jde Larry zachranit sve pratele, ktere poznal v prvnim dilu. Prijede do Washingtonu kde se diky kouzelne desce neozivi pouze jedno muzeum, ale cely sklad odlozenych exponatu od chobotnice pres obrazy az po kameneho Lincolna. I pres jasne predvidatelny dej, kde hlavnim badboyem je ponekud pridementnely egyptsky vladne Kahmunrah, jsem se celkem slusne bavila, asi diky vybornemu Stillerovi, ktery se perfektne hodi na tento typ role. Nejvic z celeho filmu me pobavili kejvajici Einsteinove. Pro mladsi urcite skela podivana, pro me pobaveni na jeden vecer, na ktery si uz druhy den nevzpomenu. 3*** by meli byt dostacujici. ()

jerenymo

Bohužel bez nápadu a bez nějakých výrazných postav jako byli v jedničce. Čekal sem od toho málo, ale bohužel se dostavilo eště míň..... škoda. ()

M.A.J.O.

Je to o dost lepší oproti jedničce. Samozřejmě je tu všeho víc, ale v tomto případě je to dobře. Skvělá je scéna s cowboyem a spaťanem ala 300: bitva u Thermopyl. ()

laserr

Pár opravdu dobrých hlášek a nádherná Amy Adams naprosto stačí pro dobrou ztřeštěnou komedii. Rozhodně neurazí, můžu doporučit. ()

cupito

Opakovaný vtip není vtipem, takže jednička byla celkem prima odreagování, ale podruhé shlédnout téměř to samé, to mě nenadchlo. ()

Erik7595

Je vidieť, že po úspechu jedničky ide o pokračovanie za každú cenu, s cieľom vyždímať len ďalšie prachy. U jedničky som sa slušne bavil, tu som vyslovene pri troch štvrtín filmu trpel. Množstvo scén sa snaží byť vtipných, ale namiesto toho mi pripadali hluché, suché z hľadiska vtipu a niekedy až trápne. Kde jednička mala v sebe určitú iskru dobrodružstva, tu vidím len vynútenosť. Nudil som sa ako nikdy. A Stiller tu tiež nepredvádza nič moc. Jediným sviežim novým prvkom je obsadenie kúzelnej a krásnej Amy Adams, ktorá to trochu oživila. Krásny príklad zbytočného pokračovania. 40% ()

IvcaSammet

Tento komentáře se od komentáře k první Noci v muzeu opravdu moc lišit nebude ... I přes to, že už nejsem malé dítě, tento film šíleně miluju a nikdy milovat nepřestanu, stejně jako první díl. Bývaly časy, kdy jsem první i druhý díl jela v kuse několikrát po sobě. Nevím, čím mě film tak učaroval, každopádně jsem ho viděla už snad dvacetkrát a zatím mě ještě neomrzel. Vždycky se u filmu dokážu královsky pobavit. Úplně nejvíc mě vždycky dostává dvojka Wilson - Coogan, Jed & Oct jsou prostě zárukou neuvěřitelné zábavy. Samozřejmě ale, že je ve filmu plno vynikajících herců, díky kterým je Noc v muzeu tou pravou komedií. A je jedno, jestli je to první nebo druhý díl ... ()

Betmän

Jedna hvězda za tu ultrazlou dvojici Muppetta a Lorda ze Sithu, jinak to bylo o ničem, děti se smějou Azariovu šišlání, opici, malým letadýlkům, dospělejší trpí. ()

Mat21

Již dva roky uběhly od okamžiku, kdy Larry Daley dělal nočního hlídače v národním muzeu historie v New Yorku. Nyní se živí jako vynálezce nepotřebných nesmyslů, když se k němu donese zpráva o přemístění některých muzejních exponátů do depozitáře Washingtonu. Rozhodnutí úřadů nejde zvrátit, společně s exponáty však odjíždí i faraonova kouzelná deska Ahkmenrah, která noc co noc všechny historické postavy v dosahu oživí. Ve Washingtonu se chopí své šance oživený faraon Kahmunrah a podaří-li se mu zmocnit se desky a přivolat mocnou egyptskou armádu, ovládne celý svět. Nebo jen celé muzeum? Larry má k postavám z New Yorského muzea velmi přátelský vztah, proto neváhá vyslyšet nouzové volání a vyráží jim do chodeb, skladů a výstavních síní muzea Washingtonu napomoc. Společnici nalezne v Amelii Earhartové (první ženě, která přeletěla Atlantik) a do cesty se mu postaví spojené síly slavných vůdců Napoleona, Ivana Hrozného a Al Caponeho. ● Film Noc v muzeu 2 přímo navazuje na svého předchůdce. Zatímco od 1. dílu jsem nečekal nic převratného, ale byl jsem nakonec velmi mile překvapen, u 2. dílu jsem posunul laťku očekávání o mnoho výše, ale film předvedl pouze několik neplatných pokusů. Pravda, v některých momentech opět překvapil a snažil se, neoživil některé postavy, aby mohl dát prostor jiným neokoukaným, mnohé momenty však byly nechutné až trapné. Řekl bych, že film se pouze snaží těžit z kladných ohlasů prvního dílu, aniž by mu svým scénářem vůbec mohl konkurovat. Měl-li bych zajít do konkrétna, pak např. Octaviono střetnutí s "obří" veverkou bylo roztomile veselé. Jedna ze závěrečných scén parodující film 300: Bitva u Thermopyl, kdy oživlá figurka Octavius společně s Jedem ničí nepřátele pícháním do jejich nohou, nebo fackovaná s kapucínem, jsou zralé na vystřižení. ║16.8.2009║ ()

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný

14.06.2008

Komu chyběl Cameron Crowe, režisér minimálně jednoho kultovního a jednoho oscarového filmu, ať zvedne ruku! Po vlažně přijatém Elizabethtown se tvůrce odmlčel... a ticho trvá už téměř tři roky. A… (viac)

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2

20.12.2007

Pravá blondýnka Reese Witherspoon se po těžkotonážním dramatu Odvlečen vrací k lehčím žánrům. Režisér Seth Gordon už brzy odstartuje natáčení komedie Four Christmases, námětem vzdáleně připomínajícím… (viac)