Space Symphony Maetel: Ginga tecudó 999 gaiden

• Japonsko 宇宙交響詩(Space Symphony)メーテル ~銀河鉄道999外伝~ (viac)

Subjektiv

Děj - La Metal, planeta drsná, k životu nezpůsobilá. Kdysi byla kvetoucím rájem, ale pak ztratila své slunce, zavládl na ní chlad. Přesto ji stále obývají lidé - ze zoufalství, z nutnosti, na přání vládkyně... přeměnili se na stroje. A jako stroje-kyborgové se vydali dobýt vesmír. Kam přišli, tam zaseli nenávist. Nenávist k nim a k jejich vládkyni - Promethium. A kam přišli, tam ustavili její vládu. Po letech míří k La Metal Galaktický Express 999. V jednom vagóně je dcera Promethium, Maetel, aby převzala titul panovnice planety. Dokáže vrátit radost lidem nechtěného impéria a změnit La Metal tak, aby už nebyla objektem nenávisti? Verdikt - V hodnocení je nebezpečí jistého zkreslení, protože jsem z ničeho nic vstoupil do vesmíru, který už dlouho brázdí kapitán Harlock a galaktický express 999. Přesto si myslím, že jsem se vposavách poměrně rychle a dobře zorientoval. Seriál vůbec nezačíná špatně, ovšem jeho druhá půlka je výrazně slabší, ke konci dokonce dochází k citování až kopírování hvězdných válek, které je laciné a trapné. Po dlouhé době rovněž potěšil Matsumotovský design postav, ovšem s výjimkou "komického robota". *** ()