Cheot nun

• Južná Kórea 첫눈 (viac)

Kim Min (Jun-gi Lee) se narodil v Soulu (J.Korea) a doposud tam i spokojeně žil. V létě roku 2004 však odešel na rok do Japonska, aby následoval svého otce, který je hrnčířem. Ačkoli neumí japonsky ani slovo, hned zpočátku svého příjezdu se při prohlídce Kjóta (město v Japonsku) seznámí z pohlednou Japonkou Nanae (Aoi Myiazaki), do které se okamžitě zamiluje. Netrvá to dlouho a Min se i přes výraznou jazykovou bariéru z Nanae intimně sblíží. Krásný a dokonalý vztah odolává všem překážkám, až ztroskotá na nechtěném ač nuceném odjezdu Nanae z města. Min je otřesen nečekaným odjezdem jeho milované a marně ji po celém městě hledá. Po chvíli pochopí, že v pátrání nemůže uspět a protože už nemá důvod nadále zůstávat v Japonsku, vrací se zpátky do Soulu. Proč Nanae bez rozloučení odjela pryč z města? Splete jim osud jejich cesty znovu dohromady? (Káronoš)

tombac

Rozjívený korejský floutek poznává zevnitř japonské reálie a samozřejmě se zakouká do stydlivé japonské dívky, které se pozvolna dvoří... Koprodukční melodrama je zpracováním a vyzněním spíše japonsky subtilní a místy vypadá jako laciný art na hony vzdálený obvyklému korejskému cukrkandlu. Na proměnlivém vizuálu a málo využitém prvku pomalé adaptace na odlišné prostředí ani moc nezáleží, poněvadž po sobě pálí hodně sympatická dvojka a nějakou tu slzičku dojetí na tváři žrouta romantik se filmu daří vyloudit. I když já si na ni musel počkat až na závěrečné minuty... Do té doby to bylo sice bez jakéhokoliv překvapení, leč milé a s odzbrojující Aoi Miyazaki, takže nahoru zaokrouhlených 7/10. ()

togaf

Hezké obrázky z Kjóta film neudělají. Naivní Nanae prakticky nic nedělala, jen občas něco pípla ("Pi"), Min byl o trochu živější, ale taky žádná sláva. Ke konci romantika tekla proudem a každá následujcí scéna byla větší kýč. No jo, ale japonština je i tak okouzlující a ve spojení se sněhem z toho vyjdou aspoň tři hvězdičky. ()

hous.enka

Korejsko-japonsky romanticky film s nadhernymi scenami z Kjota, kde mlady Korejec, ktery neumi japonsky, potka jeste mladsi Japonku, ktera nemluvi korejsky. Zapletka jak z filmu :) Ac byl hlavni hrdina dost nesympaticky borecek, ve dvojici s holcinou uz to bylo v poradku. Takze krome podarenych zaberu, lehkemu seznameni s japonskou (a korejskou) kulturou stoji za zminku hudebni slozka filmu. Pisnicky jsou tklive, pomale, lehke... proste okouzlujici sladarna, ale zas ne tak sladka, jako by se od podobneho filmu dalo cekat. Uz aby letos poprve snezilo :) ()

Pethushka

Na mě až moc nevinný a hloupoučký film. Stejně tak hloupoučká a nevinná mi přišla hlavní představitelka. Je sice překrásná, ale sotva se držela na nohách, občas něco pípla a emoce žádné. Špatné je i složení páru. Postrádám u nich nějaký zvrat nebo trochu škádlení. Vidím jen spoustu talismanů, slibů a vzpomínek... nic víc. 3* ()

Tsuki

Krásný film o lásce, které však nepřeje současná chvíle. Ovšem, jak to tak bývá v romantických filmech, oba se nakonec šťastně shledají... Příběh se zdá docela neoriginální, ale je pěkně podaný. Co se mi hodně líbilo, bylo zasazení do japonského Kjóta, které zaručilo svým prostředím chrámů příjemnou atmosféru. A to je pro mě u tohoto filmu velké plus. Druhým velkým plus, jak napsal už MegatroN, je vzájemné doplňování se japonštiny a korejštiny, což je vcelku zábavné a mně osobně docela vyhovovalo, že když postava Nanae mluvila na Mina trochu jednodušší japonštinou, rozuměla jsem jí skoro každé slovo... Z těchto příjemných důvodů neváhám dát 5 hvězdiček. ~(4,5)~ ()