Dvoudílná minisérie natočená podle populárních fantasy románů anglického autora Terryho Pratchetta. V první části je naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) na dovolené v Ankh-Morporku. Vzplane oheň a on uprchne z města s nekompetentním čarodějem jménem Mrakoplaš (Sir David Jason). Dvojice se vydá na dobrodružnou cestu, aniž by si byla vědoma, že se ji pokouší vystopovat arcikancléř Neviditelné univerzity, aby znovu zachytil silné kouzlo v Mrakoplašově hlavě… Ve druhé části naivní turista Dvoukvítko (Sean Astin) a neschopný čaroděj Mrakoplaš (Sir David Jason) spojí síly s úctyhodným hrdinou Cohenem (David Bradley) a zachrání obětní pannu Bethan (Laura Haddock). Sledováni čaroději a žoldáky, které vyslal nelítostný nový arcikancléř Neviditelné univerzity se tito čtyři vydali do Ankh Morporku. Mezitím se zlověstná červená hvězda zvětšuje… (TV JOJ)

jaska

Tak túto nesfilmovateľnú knihu sa podarilo sfilmovať úplne bravúrne. Prachetove knihy poznám a preto som sa trochu bála, čo z toho spravia... Ba dokonca dosť dlho som sa zdráhala, pozrieť si to. Naozaj som neoľutovala. Až na to, že „zavazadlo“ som si predstavovala inak, jeho pohľad sa predsa len podaril. Ako by povedal sám autor, nedal by sa inak popísať, ako drevený... :D ()

Arren

Mám filmy ze Zeměplochy rád. Nevadí mi, že nejsou herecky bravurní, že nemají dokonalé vizuální zpracování a ani občasné upravování předlohy. Užívám si každý moment, kdy si mohu vybavit danou pasáž a prožívat ji s úplně jiným pocitem. Bavím se u toho. A toho si cením nejvíce. ()

svist10

Po pravdě u mě vládne trochu zklamání nad tímto snímkem (minisérií?). Možná je o tím, že znám předlohu, ale DRTIVÁ většina vtipů mě nerozesmála a tak jediný povedený vtip je pouze obava slečny, aby neztratila "kvalifikaci" protože kvůli ní zůstávala osm let každý pátek a sobotu doma. Po technické stránce lze barvě kouzel vytknout jen povážlivě digitální draky, jinak je vše více méně v pořádku. U herců se pozastavím jen u Mrakoplaše. Možná je to Kirbyho a Kidbyho ilustracemi, ale vždycky jsem si ho představval jako maximálně třicetiletého neduživého a slizkého zbabělce se zrzavou řídkou bradkou, proto mi do této role jejé aktér moc nepasuje. doslovností přepisu a talentem/netalentem se pozastavovat nebudu, kdyby tomu bylo naopak a barva kouzel byla zkrácena, případně jinak upravena, nebo to byla přehlídka nekonvenčních režijních nápadů, vždycky by se našla spousta lidí, kterým by se to nelíbilo. Za sebe jsem rád, že toto dílko vzniklo, třeba to o trochu zvedne zájem o fantastický žánr všeobecně. ()

27p16and41p6

Nebývá to moc oblíbená postava, ale já jsem si tady zamilovala Mrakoplaše, rozkošný stařík. Navíc jsem až tímto filmem poprvé objevila Zaměplochu. Nvm, jestli jsem měla tak dobré české titulky, které každý detail, který by divák, který knihu nečetl, nepochopil, vysvětlily v závorkách, nebo jestli samotný film byl už tak dost k pochopení, prostě mě to chytlo, chytlo mě to hodně, prostředí i atmosféra a hotovoka. ()

MK_ultra

Velké zklamání pro fanouška Pratchattovek! Prostě mnohem lepší předstvu o Zeměploše si uděláte z krásných ilustrací Paula Kidbyho,dvorního ilustrátora zeměpolšských příběhů. Tahle fantazie Vadima Jeana mi prostě nesedí, a degraduje Barvu Kouzel na slabší průměr. ()

J. K. Lister

Film Barva kouzel je věrný stejnojmenné literární předloze Terry Pratchetta, který si ve filmu zahrál malou pidiroli. Snad proto se mi snímek líbil, ne že by byl nějak geniální, ale nebyl jiný než román. Í obsazení bylo věrohodné: Jeremy Irons, Christopher Lee coby hlas Smrtě a Tim Curry, který si díky svému zjevu nezahraje nic jiného než padoucha Trémona. Celý příběh umocňovala bezvadná orchestrální hudba. Opravdu oddychový příběh na zamračené pozdní odpoledne. ()

Jevablo

Proč tak málo? Protože jsem četl knihu. Ta odsýpá, je našlapaná gagy a vtípky (teď myslím hlavně Lehké fantastično), prostě je to super mega bomba. Jaký je film? Pomalý, špatně zahraný, s nedotaženými vtipy - třeba strašně zamáznutý je vtip s Cohenem u nomádů, skoro to ani nevypadá jako legrace. Kostýmym možná dobrý, ale celý se to točilo především proto, abychom se zasmáli, ne? To není druhej LOTR, to má být Zeměplocha, bizarní svět plný originálních, a veskrze vtipných postav. Ale není. A co ten Mrakoplaš? Tomu je v knize maximálně třicet čtyřicet, to není žádný penzista! ()

Alchemilla

Film až příliš staví na oblíbenosti Prachettových knich. Na tom, že čtenáři milují Zeměplochu a její svérázné obyvatelé a že situace a události mají "najeté". Neznalec předlohy bude občas zmatený jak Goro před Tokiem a ani bombastická výprava všechno nezachrání. Herci si své postavy, ať už záporné či kladné, nesmírně užívali. Bohužel režisér se čas od času nechal unést také a výsledkem je chaos skoro jak z rukou Mrakoplašových. 70% ()

Ogneslaw

ako je možné, že televízny film je lepší ako väčšina fantasy filmov? možno je to knižnou predlohou, alebo je to preto, že to neni Hollywood... každopádne by sa mohli amíci čo to priučiť. ()

dave91

Typický Pratchett.Opět nezklamal a co se týká filmového zpracování,tak je to jedno z nejlepších fantasy.Zajímavé ,napínavé ,úsměvné.Snesu i druhou produkci. ()

ssarka

jako dlouholetá fanynka Pratchetta vím jedno a za to taky ubírám hvězdu-Mrakoplaš měl být MLADŠÍ!!!! jinak Jeremy Irons absolutně nejcharismatyčtější a nejlepší Vetinari ze všech filmových zpracování Zeměplochy.. ()

Theodred

Dobré fantasy knihy se nedají zfilmovat. Nebo spíš, nedají se natočit dokonale. Celý fantasy žánr je vlastně o podnětech, které naší představivost rozdráždí a donutí jí vytvářet nové světy, postavy, charaktery a ty nejneuvěřitelnější dobrodružství. Vybraní filmaři se pak snaží dostat do našich hlav a co nejlépe se těm našim obrazům přiblížit. Myslím, že Colour of Magic se to docela daří. Bohužel na úkor děje, hereckých výkonů, střihu a až na vyjímky hudby. Můj konečný pocit z tohoto filmu je, že scénárista možná četl Pratchetta, ale režisér už ne. ()

Clareeta

Pratchettova Zeměplocha poskytuje pro bujení fantazie prostor o rozloze několikrát větší, než samotný krunýř velké A’Tuin. A že mi, coby čtenáři Barvy kouzel a Lehkého fantastična, fantazie bujela a bublala víc, než demižon plný burčáku. O to větším zklamáním pro mě byl film. Ano. Bezesporu bych jako velké plus zmínila ten fakt, že oproti běžné „předlohakniha-úplnějinejfilm“ praxi, tady režisér kráčel téměř po všech stopách Zavazadla od začátku až po okraj! Celkově ztvárnění prostředí, kostýmů, kulis, Smrtě, obr želvy a její chobotnaté zátěže se víceméně ztotožňovalo s mým burčákem. Co ale pro mě byla facka, bylo herecké obsazení. Dvoukvítek mohl být o něco menší, Cohen méně kostnatější a Trémon taky mohl vzít pár lekcí úlisnosti u Severuse Snapea. Nicméně všechno toto by se dalo ještě přejít. Všechno až na ztvárnění Mrakoplaše. Po přečtení knih jsem si tohoto nedostudovaného čaroděje představovala spíše jako kombinaci Homera Simpsona, Aragorna, Listera a Leslie Winkel. Nicméně po vygenerování oné postavy z mé fantazie mi bylo jasné, že takový čaroděj by nejenom zastínil samotného barbara Cohena, ale ani by se nejspíše nehodil ke zbytku čarodějů z Neviditelné univerzity. Nicméně dobře namaskovaný Gary Oldman by podle mého skromného názoru daleko více pasoval do této role než David Jason. Dalo by se říct, že z celého hereckého ánsámblu se ponejvíce povedlo Zavazadlo, i když i zde bych měla jednu výtku – jeho výraz místy mohl být více dřevěnější!! Podtrženo, sečteno, u Barvy kouzel se rozhodně vyplatilo jít prvně do knihy a až poté do filmu. A po této zkušenosti to s Otcem prasátek udělám nejinak. Doufejme, že se zklamání nebude opakovat. I přesto musím filmu dát 4 hvězdičky. Koneckonců, je to velká A’Tuin a ne Mrakoplaš, na kom stojí celá Zeměplocha. :-) ()

Himlhergot

Jsem člověk co přečetl od Mr.Pratchetta takřka vše co napsal, považuji ho za geniálního spisovatele s obdivuhodným smyslem pro humor, satyru a ironii. Jako takový prostě nemůžu dát víc než tři hvězdičky, ač bych moc chtěl, ale prostě to nejde. Tenhle film je fajn ale je to pokus o zfilmování nezfilmovatelného. Mr.Pratchett některé vtipy tvoří a rozvíjí až na několika stránkách textu a něco takového převést na filmové plátno je v podstatě nemožné. Ten film je mně strašně sympatický, fandím tvůrcům za to, že se něco takového pokusili převést do filmu ale prostě už to není Pratchett tak jak ho miluji. ()

sioned

Musím dát pět hvězdiček, protože když se podívám na filmové adaptace jiných fantasy, tak je to povětšinou s přehledem strká do kapsy (ještě teď se budím zborcená potem při vzpomínce na zprznění Eragona). Srovnávat s knihou se to samozřejmě nedá a tak se o to ani nepokouším. Dvoukvítek a Smrtť byli výborní - jediné co mě zamrzelo bylo, že zavazadlo nikoho nesežralo. :D ()

Rusttaf

Přiznám se, že filmové zpracování tohoto příběhu Terryho Pratchetta mě trochu zklamalo. Spousta výborných hlášek a situací se nějak tak nějak nepovedla, nebo je prostě přeskočili. Příběh ubíhá tak rychle, že na ně prostě není čas. Postava Mrakoplaše celkem ujde, ale Zavazadlo nějak nedostalo ten správný prostor a to je podle mě velká škoda. Řekl bych, že se jedná o nejslabší ze všech filmových zpracování knížek Terryho Pratchetta. ()

Michalp81

Po vydařeném Otci prasátek jsem i zde měl trochu obavy, které mě však přešly hned po několika minutách. Můj oblíbený Zeměplošský hrdina Mrakoplaš byl ztvárněn úžasně. Dvoukvítek pak celý dojem jen dobarvil. Film se dobře drží literární předlohy, což pozitivně kvituji. Neznalým však velice doporučuji nejprve přečíst knihu. ()