The Gamers

všetky plagáty
Krátkometrážny / Dobrodružný / Komédia / Fantasy
USA, 2002, 48 min

Skupina vysokoškoláků se sejde nad RPG, která je nápadně podobná hře Dungeons & Dragons, a (s malými zaváháními) neochvějně vede své postavy vstříc slavnému vítězství nad padouchem nesoucím jméno „The Shadow“. Pochopitelně, ne vše v příběhu jde podle přání postav nebo hráčů, ale invence a hlavně pravidla nakonec vše vyřeší. (Dodo13)

Cronan

Pro někoho, kdo nikdy nehrál dračí doupě nebo DnD je pravděpodobně zbytečný a nepochopitelný film, pro ty ostatní je to kultovní zážitek. Takže pokud jste někdy hráli tyto hry, mohu jen doporučit :-) ()

Jeesterka

Film mohou plně ocenit pouze hráči Dračího Doupěte, neboť zachycuje nejrůznější paradoxy, které při hraní mohou nastat (a také nastávají). Například: Hráči, jejichž postavy zrovna nejsou na scéně (jsou na jiném místě, spí...), omylem do děje zasahují; hráči si něco rozmýšlí v okamžiku, kdy by na to jejich postavy rozhodně neměly čas... A pak je tu samozřejmě neúprosná kostka, která občas umožní něco, co je ve skutečnosti neproveditelné. To, že je zpracování spíše amatérské, mi vůbec nevadí. Naopak se mi to líbí, neboť je mi potom příběh blíž (mám pocit, že bych jej taky mohla prožít při svém amatérském hraní D&D). ()