Za "svetového policajta" sú síce považované Spojené štáty, ale v skutočnosti je ním organizácia zvaná GI Joe, ktorá používa najvyspelejšie technológie a najpreverenejšie ľudí k tomu, aby bojovala so zlom po celom svete. V hľadáčiku jej záujmu sa momentálne nachádza zbrojárska firma Destro, ktorá to bezostyšne hrá na viac strán, a hlavne záhadná organizácia zvaná Kobra, ktorej aktivity kormidlujú svet k čoraz väčšiemu chaosu. Situácia je o to vážnejšia, že členovia Kobry nie sú o nič horšie vybavení než príslušníci GI Joe.
Rovnako ako pri adaptácii predošlej hernej série spoločnosti Hasbro, akčných postavičiek Transformers, spočívala hlavná výzva pre filmárov vo vybalansovaní príbehu, ktorý by uspokojil nielen fanúšikov, ktorí s týmito figúrkami vyrástli, ale i divákov, čo ich nepoznajú. "Mohli sme jednoducho iba okopírovať charaktery, ktoré sa postupne z postavičiek premenili v hrdinov kreslených komiksov a animovaných seriálov, ale tým by sme stratili práve ony, nepoznamenané 'divákov," hovorí režisér, ktorý sa odvážne rozhodol ísť strednou cestou na pokraji klasickej komiksovej adaptácie a bondovsky ladeného dobrodružstva. Na rozdiel od iných "hrdinských" akčných filmov nestojí na strane dobra izolovaný jedinec ale skupinka rovnoprávnych špecialistov s rôznymi schopnosťami a vzájomnými väzbami. Do ich sveta vstupujeme prostredníctvom Dukea (Channing Tatum), ktorý je vodcom týmu, v ktorom sa okrem iného vyskytuje aj krásna, avšak citovo nezrelá špiónka, nemý vyznávač ázijských bojových umení alebo česká modelka Karolína Kurková v jednej z menších rolí. Okrem nej uvidíme vo filme i Dennisa Quaida, Siennu Millerovou alebo Christophera Ecclestona. (TV Markíza)

prcko

Keď sa na to pozriem jedným okom, vidím celkom známe tváre z béčkových filmov a v diaľke akúsi riadnu sci-fi blbosť obalenú do peknej krabičky. Keď však tú krabičku otvorím a pozriem sa druhým okom, nájdem non-stop akčný film z blízkej budúcnosti, s celkom zaujímavým príbehom, slušným obsadením. Hlavne ale film, ktorý moju pozornosť udržal od začiatku do konca, navyše doplnený takým tým iným – štipkou humoru a paródie. Nemôžem si pomôcť a ťažko si predstavujem černocha Marlona Wayansa (rapového B pohoďáka černoch zo Scary Movie) ako tvrdého superstrelca a superletca, jedného z elitných Joe agentov :-D V postavách určite nebol chaos a ak som mozog nevypol úplne, nemal som problém orientovať sa v nich. Jedna kočka vo filme byť musí, tu boli dve. Jeden zlý by mal byť, tu sú traja. Navyše nadhodili zaujímavým spôsobom námet na dvojku. Záverom, možno to bolo povrchné, ale na vypnutie pohoda a šupa. 70 % ()

Astu.

G. I. Joe stejně jako například Gamer či Speed racer píše novou kapitolu filmu - obrazové vyprávění s dost ochuzeným obsahem. Lidé se prostě chtějí bavit. Myslím, že poslání filmu do odpadu není namístě, protože obrazová stránka otevírá nové dimenze vnímání - nic pro film 21. století není absolutní. Hmota, fyzika, lidství, vše se dá pozměnit k obrazu svému. Samozřejmě víc se v tomhle díle rejpat, tak by mě asi chytla slušná depka, protože destrukce prezentovaná jako čirý druh zábavy, umělohmotní panáčkové a svět založený pouze na materiálních hodnotách není nic moc veselýho. _________ Futurismus, člověk uctívající techniku a postupně s ní propojující své tělo, to je budoucnost. G I. Joe je jednoduchá stupidní záležitost, která bez obalu vykrádá x jinejch filmů, ale nemůžu si pomoct, když dva cápci v posilujících oblecích honí hummer (a dalších x scén), tak probíhají vizuální orgie. Navíc přičítám G. I. Joe k dobru, že se nebere až tak vážně jako třeba totálně stupidní Transformers. Tohle je taky stupidita, ale zatraceně zábavná stupidita. Film jako takový se mění a nejjednodušší je to akceptovat. Hodně rozpolcených 6/10 ()

Heated

Tohle mě opravdu dostalo... Technologie, akce, hezký holky a to všechno poskládaný tak, že jsem se ani na okamžik nenudil... ()

KcarlosK

Další z řady filmů, které těží z efektů místo příběhu. Nebýt tolika násilí, krve a mrtvol, byl by to slušný akčák pro děti na nedělní dopoledne. Ale takhle vážně netuším, pro koho je film určen. Sice jsem se nenudil, ale za pár měsíců se mi to asi vykouří z hlavy. Myslím že by to ušlo jako animák. Nejlepší byl ten zelený všežravý sajrajt. ()

Novik

Další akční film 2009, v tomhle roce se to akčními filmy jenom hemží. Nedávno to byl TR2 a už je tu další film na motivy hraček Hasbro. Napíšu to stručně a jasně, digitální triky docela hrůza moc barevné, příliš přehnané a strašně bijící do oči to jsem teda od režiséra Mumie čekal mnohem více. Do celého filmu se snažil narvat co nejvíce akce ač to bylo zcela zbytečné, ale některé jsou ovšem povedené, scéna kdy Tatum a Wayans jsou ve vojenském obleku a běhají v ulicích naší krásné Prahy mě potěšila. Zápletka netřeba komentáře je to prostě další film o partě týpků kteří se snaží zachránit svět, co jste taky čekaly. Co mě ale nadchlo je konec který jsem fakt nečekal jenom jsem si furt říkal "A co se stalo s tím...?", nejhorší je že to má nakročeno na pokračování a to jsem zvědav který "blbec" se toho ujme. Borec filmu je Arnold Vosloo a Brendan Fraser. A ještě něco, podle mě to má nejhorší scénář roku 2009. :) ()

RonnieR

Plne súhlasím s Isherwoodom a nachápem nízke hodnotenia! Áno, scenár primitívny, ale to predsa od blockbusteru nemôžeme čakať! Takže - šialené tempo akcie, ktoré vám ani nedovolí nadýchnuť sa, pekelné výbuchy, perfektné prestrelky, kung-fu, "hezoun" Tatum, sexi nebezpečné kočky napumpuje do žíl adrenalín až do ich prasknutia! Od Transformerov 2 tu taká akcia nebola! 78%.P.S.Tých 175 melónov aj vidieť! ()

sajnym

Všeho moc škodí a u tohoto filmu je to smutná realita. Celý film mi připadá jako jedna velká akční scéna, která postupně ztrácí na lesku až začne nudit. Děj je jak přes kopírák ze spousty jiných akčních filmů. Příliš moc akčních scén, dějově nic nového, ale jako oddychovka docela v klídku. ()

Petrisoff

Tento film podle mého přesně představuje průměr. Některé scény mohli být lepší a samozřejmě některé byli více než dobrá. Taková dobrá fantasy bitva před spaním. 55% ()

wayne_79 odpad!

Čo tomu chýbalo ? Áno, chýbala tam vejúca americká vlajka. Asi tam neboli použitý žiadny kaskadéri, ani žiadne autá....lebo čokolvek, aj bežná automobilová naháňačka bola urobená v počítači. Mimochodom tie efekty.....miestami som si pri nich spomenul na seriál Ovocníčkovia. Postavy v tomto filme dostali do úst dialogy pre debilov. Hlavná hrdinka, ktorá mimochodom trpí nezmyslom pre humor, precedí dve suché hlášky za sebou a lá John Mc Lean v nemožnej situácii, kedy si mala radšej naprávať polámané väzy. Ale nech sa páči...nabudúce bude šoferovať ona, a aj tie štekle si môže požičať, keď sa jej tak páčili. A tak sme sa zasmiali,,,,Niekto by konečne mohol objaviť komediálny talent Dennisa Quaida.....Jeho herectvo, jeho ksichty, postoje sa hodia do filmov typu Horúce strely. To by bola ikona. Vlastne väčšina postáv mohla prednášať svoje repliky pri spomenutej vejúcej vlajke s pohľadom upretým do diaľky. Bol to tak zlý film, že sa nedalo prestať ho pozerať. Je to dôvod na udelenie aspoň jednej hviezdičky ? Určite nie...odpad !!! ()

martan1

Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy mě nějaký film zaujal tak málo, že jsem ho byl ochotný vypnout pohých asi deset minut před koncem. Tady se mi to stalo, protože tak slaboduchou slátaninu jsem už dlouho neviděl. Co se týče děje - naprostý odpad. Jedna hvězdička je jenom a jenom za pěkné triky. ()

MisoSasky

O padajúcej Eiffelovke sa dodnes sníva mne i kamarátke. V kine bol pre mňa tento film veľký zážitok. Nedávno na Markíze som však pri tom filme zaspal... Ktovie prečo. Ale tie štyri hviezdičky sa tomu dať nebojím! ()

Alesss

Prvních pár minut mne sice navnadilo na řádnej akční a vizuální nářez , ale pak to šlo dolů z kopce a to až tak, že jsem si díky stupidním vysvětlujícím flashbackům musel dát pauzu a nadýchat se čerstvého cigaretového vzduchu. Do hry mne po hodině víceméně nudy vrátila hláška o hledání padoucha coby jehly v kupce uhlí (aha jo – sena v kupce uhlí) a do konce jsem vydržel jen kvůli kombinéze Rachel Nicholsové. Je to smutný, ale její poprsí je to jediný, co si z filmu pamatuju… Houby, není to smutný - je to dobrý! ()

TroyCastor

G.I. JOE, společně s Mortal Kombat a Star Wars bylo hlavní ikonou mého dětství. I přesto, ale po shlédnutí tohoto filmu jsem výrazně zklamaný. Vše se zprvu zdálo jako technicky zvládnutá podívaná, až na zcela viditelně zmatkující scénář, který někdy vážně nevěděl kudy kam a jak nejvíc informací z G.I. Joe mythologie začlenit do děje. Herecké výkony jsou na bodě mrazu, speciálně pak Destrova umělá stále trvající drsná tvář, mne opravdu po celou dobu nemálo rozčilovala. Nejvíc, ale unavil stále trvající americký patos, jenž se extrémně prohluboval čím víc se blížil film ke konci a nakonec totálně zničil vše co se dalo. Kde to jsme, když armáda ve velínu tleská a hvízdá...Yeah je naživu!! V 90. letech??! Škoda...námět s obrovským potenciálem opět špatně zrealizován. No jsem zvědav na dvojku, snad to Dwayne Johnson zachrání! :) ()

BigLoser

Uff, no občas mi bylo až trapně jak spatný děj a hlášky jsem viděl a slyšel. Nicméně je fajn vidět v americkém blockbusteru jak se brutálním ničením demoluje Praha, i když je převlečená za Paříž, stejně tak potěšil Joseph Gordon-Levitt jako záporák a cameo Brendana Frasera. Samozřejmě zenské postavy mají více vyvinute tělesné procorce, než herecký um. Krásné tři. ()

johny.lenny

U science-fiction velmi silně toleruji nelogičnost a fyzikální zvrácenost různých „high-tech“ udělátek. Tento film je jimi nasáklý jak topinka sádlem. Ale co nemůžu skousnout je fakt, který zná každé malé dítě, které vidělo zamrzlý rybník nebo Titanic. Poté co kladná část herců najde pod ledem ukrytou základnu záporáků (průzračně plytké rozdělení charakterů) a rozstřelí led nad ní a ten padá dolů a tuto základnu ničí…ani nevím co k tomu říct. Už jste viděli někdy led na dně sklenice? :-) Klasickému ději (=výbuch, střelba, pěstní souboj, přelet, výbuch, střelba, pěstní souboj, přelet, výbuch…) nepomůže ani to, že Paříž je natočená v Dejvicích a že celá automobilová honička se odehrává ve skutečnosti asi na 100 metrech a natáčení jsem viděl. Když se nad Vítězným náměstím vztyčí Eiffelovka, je to úsměvné. Když ji za několik vteřin sežere zelený roj, je to smutné. Pár hezkých záběrů, pár hezkých slečen… To je vše, nic víc tam nehledejte, protože to tam ani nenajdete. ()

qantip

První co mě napadlo po shlédnutí bylo to jak pejsek a kočička vařili dort. Protože tenhle film se snaží zkombinovat vše co je zrovna "in": zelené mozky , futurictické zbraně, padoucha jak ze star wars, hláškujcího černocha, vesmírné bitvy nahradili podvodníma. Nesmí chybět ani ninja dvojka, většina světadílů a podnebí, latexové oblečky a hlavní postavy, které se vlastně znají už od pradávna. Stejně jako dort pejska a kočičky je výsledek obrovská nefungujcí slátanina, a to i přes to že jednotlivé segmenty jsou docela povedené (Pařížsko-Pražská honička). ()

Jensenka89

Mám smíšené pocity, tak nějak se nevim rozhodnout.... Je to nabitý, má to spád a akce vyvolává reakce. Mnoho postav mi tam, ale přijde zbytečných (bohužel i Brendan Fraser, který se tam jen mihne, tedy si to při frčí na scénu na čtyřkolce, což by bylo rádoby cool :/ nevim, co tam dělal???!) a taky mi to přišlo na můj vkus přeplácaný! Méně je někdy více, ale vím co se honilo scénáristovi hlavou: Proč nespojit více námětů??? Hustý! - nu a takhle to dopadlo, 2* za snahu, příště to bude lepší! :D ()

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

Hasbro zakládá filmovou a televizní divizi

17.08.2023

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

Spin-offu G.I. Joe se v kinech nedaří

26.07.2021

Hračkářský konglomerát Hasbro a jeho produkční společnost eOne, pod kterou v budoucnu budou vznikat i nové filmy ze série Transformers, jistě doufal, že nový akční snímek Snake Eyes: G.I. Joe Origins… (viac)

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

Spin-off G. I. Joe nabírá sexy posilu

15.10.2019

Kolem chystaného spin-offu akční série G. I. Joe Snake Eyes se dlouhou dobu nic nedělo, spousta lidí tak projekt považovala za mrtvý. Studio se ale v posledních měsících zdá být spokojené s dosavadní… (viac)

Nový G. I. Joe na obzoru

Nový G. I. Joe na obzoru

10.08.2019

Premisa značky G. I. Joe už by snad ani nemohla být jednodušší. Skupina drsných vojáků zachraňuje planetu. Na tom není co pokazit, že? No, soudě dle dosavadních filmových pokusů zjevně omyl.… (viac)