Bláznivá komédia o jednej schôdzke naslepo s nečakane zábavnými následkami.
Zmätkárska Mary Horowitzová tvorí krížovky pre Sacramento Herald a pusa sa jej nezatvorí od rána do večera. Druhým jej poznávacím znakom sú červené čižmičky, ktoré hádam nikdy ani neodloží. Keď si z nej všetci uťahujú, že je ešte stále nezadaná, prijme rande naslepo, ktoré jej dohodia rodičia. Tí sú nešťastní, že ich dcéra si stále nenašla toho pravého a vnukov sa hádam ani nedožijú. Šarmantný Steve, kameraman CNN s neodolateľným úsmevom, sa Mary okamžite zapáči a o niekoľko minút je už presvedčená, že je tým pravým mužom jej života. z jeho strany to však vôbec tak nie je. Veď sa mu nepodarí Mary ani pobozkať, pretože stále rozpráva. Zdá sa, že z toho nič nebude. Mary sa však nedá a keďže v práci dostane padáka – kvôli tomu, že zverejnila krížovku s otázkami na Stevea – má dosť času, aby svojho vyvoleného doslova stíhala na každom kroku. Steveov kolega sa rozhodne, že jej pomôže, a tak zakaždým, keď Steve odíde nakrúcať reportáž, aby sa jej vyhol, kamarát jej dá hlášku, kam cestovali. Steve ju už nemôže ani cítiť, ale keď vďaka jej prenasledovaniu sa podarí zachrániť dieťa v zavalenej bani, uvedomí si, že Mary nie je blázon, ale inteligentná žena, ktorá svojou utáranosťou prekrýva citlivé vnútro... (TV JOJ)

mombasamomo

Tenhle film, celý ten příběh je dost divný. Oceňuji na tom, že to není taková ta běžná hollywoodská zamilovaná komedie. Ano některé scény jsou trochu kýčovité, další se zas nepovedly, ale stejně to na mě tak nějak fungovalo. ()

Elen16

Hlavní hrdinka, i když má působit roztomile a mile a trochu otravně, působí strašně otravně a nutí vás film přepnout. Film mi běžel jenom do pozadí a k takovým účelům asi i vznikl. Stačí jej vidět jednou. Hlavní hrdinku popisují jako krásnou mladou ženu. Nechci tím říci, že by byla ošklivá, ale působí jako průměrná žena středního věku. Jako krásnou mladou ženu si jistě vybavím úplně někoho jiného. Hlavní hrdinku měla hrát jiná osoba.... Za to hlavní hrdina se moc povedl. Je pohlendý, příjemný, po všech stránkách se do filmu hodí ()

leafroller

Na film jsem koukal asi jenom proto, že za něj Sandra dostala Malinu ve stejný rok, ve kterém byla oceněna i jako nejlepší herečka. A opět se s kritiky neshodneme. Sandra odvedla vynikající výkon a svou roli zahrála dokonale a přesvědčivě. Potíž je v tom, že tvůrci filmu z nějakého důvodu nemají rádi obyčejné holky, které jsou upřímné, prosté v tom nejlepším slova smyslu a k tomu chytré tak, že by všem scénáristům natrhly zadek. Hodně mi to připomnělo Rande měsíce, ve kterém jsou hodnoty také postaveny opačně. Co se týká filmu samotného, je s podivem, proč bylo nutné vést věci do takového extrému: pipina je děsná, tak všechno kolem ní a všichni kolem ní budou taky děsní, abychom si na takové lidi dali pozor. Takový mám z toho dojem. A o to víc jsem na její straně. ()