New Amsterdam

USA, 2008, 5 h 45 min (Minutáž: 43–44 min)

Hudba:

Mychael Danna

Nikolaj Coster-Waldau, Zuleikha Robinson, Alexie Gilmore, Stephen McKinley Henderson, Jamie Harrold, Annika Peterson, Susan Misner, Faya Madrid (viac)

Píše se rok 1642 a John Amsterdam je holandským vojákem v kolonii New Amsterdam, dnešním New Yorku. Jakožto muž dobrých mravů nepřipustí zabití Indiánské ženy svými spolubojovníky a ta se mu za to odvděčí tak, že z něj za pomoci bylinek a zaříkávání učiní nesmrtelného ovšem jen do dobry, kdy potká svou pravou lásku. Střihem se přesouváme do roku 2008, kde John pracuje v NYPD jako detektiv a se svou partnerkou Evou Marquezovou řeší případy vražd. John se také přátelí s Omarem, majitelem Jazzového klubu, který jako jeden z mála zná jeho tajemství. (Vienc)

Giggs

Serial so skvelym nametom, ktory ale tvorcovia zabili skor ako dosiel k pointe. Ze to skratili, to sa stava. Ale mohli to ukoncit aspon nejako. Takto to vysumelo do stratena. ()

jasse

Parádní, neotřelý seriál, ten nápad s nesmrtelným letiitým detektivem je opravdu zajímavý, a Nikolajovi všechna ta moudra opravdu věřím...škoda brzkého konce, ale koláče sledovanosti jsou neúprosné, že... ()

kecinzer

Zpočátku jsem považoval New Amsterdam jako jeden z lepších (obyčejných) seriálů, ale po těch pár dílech co jsem viděl, jsem ho musel posunout mezi seriály nejlepší. Skvělá, ať už neoreginální (jak tu většina lidí tvrdí) zápletka, která udává hlavní děj seriálu je skvělá a k tomu ještě vedlejší dějové linii v každém dílu do sebe skvěle zapadají. Navíc tento žánr mám velice rád. ()

Camulator

Seriál s obrovským a zbytečně zatraceným potenciálem, sympatickými a charismatickými herci a zajímavým nápadem. Proč raději nezruší tucet přiblblých slátanin, aby mohli zachovat kvalitní práci? Kam se poděl zdravý rozum? ()

Axident

Jsem u pátého dílu již bohužel zařízlého seriálu (po osmi dílech total ende) a ač z kraje se mi zdál skoro až podprůměrný, chytlo mě to a těším se vždy na další díl, takže vše je jak má být. Človek si musí chvíli zvykat na hlavního hrdinu a na neoriginální námět (á la Higlander), ale nakonec to jde velmi snadno! Škoda, že to skončilo... ()

zabro

Skoda ze tento serial v americe zrusili. Nabizi totiz uplne neco co treba kriminalky nemaji. A to neco si v tom musi kazdy najit sam. Ja jen muzu rici ze to tam je.:-D ()

Puddle

Správně cynické voiceovery, nádech tajemna a charismatický Nikolaj Coster-Waldau... Skvělý pilotní díl mě teda dokázal navnadit víc než dost. Ovšem s dalšími epizodami se highlanderovská atmosféra vytrácí a šedivě nenápadité případy nezachraňují ani povrchní flashbacky ani rádoby procítěné odrhovačky na konci každého z dílů. Potenciál to mělo velký, těžko říct, jestli mě mrzí, že byl seriál seriál zrušen, ale podle mého by ztratil dech dřív, než by se doopravdy dokázal rozjet. ()

Yuriko

Škoda toho, že byl předčasně ukončen. Potenciál to mělo, sice netuším jaké by tvůrci vymysleli pokračování, ale 8 dílu je prostě málo. Tady jsem se poprvé setkala s Nikolajem Coster-Waldauem a musím uznat, že to velmi dobrý herec. Roli "nesmrtelného" zvládl skvěle. Ze všech etap života mi byla asi nejsympatičtější ta "současná" role detektiva. Zápletka byla sice lehce předvídatelná, ale myslím, že po všech těch "super" seriálech je tohle příjemnější(a takové komornější). Určitě jedno z těch lepších děl. 5* za celý výborný seriál, který mě nadchl. ()

danny_21

Mohla to být hodně zajímavá záležitost, netuším proč FOX přestal pokračovat. Neotřelý námět s detektivními zápletkami i romanticko-epickou linkou se mi docela zamlouval, navíc Jamie Lannister dokázal vyplnit děj potřebným charismem, co se dá dělat, třeba se dočkáme pokračování někdy v budoucnu, tohle bylo určitě to lepší ze seriálové tvorby, která se nedočkala pokračování 70% ()

sunfreedom

Až na poslední díl, který na mě působil schizofrenicky - jako by autoři chtěli psát dál, ale zároveň už museli napsat jakýs takýs konec - vynikající seriál, a to hlavně svoji pointou. Je to taková alternativa ke stále se opakujícím mutacím CSI, L&O, NCIS apod. s příjemným bonusem. ()

JK77

Zhruba o co ide: Hlavny hrdinaje detektiv na oddeleni vrazd. Nakolko ho zaujima smrt. A zaujima ho s prozaickeho dovodu. Potom co ho zacarovali indianky neviem v ktorom storoci, nedokaze umriet. Vykupenie mu bude az ked najde zenu svojich snov, ozeni sa snou, tak potom uz normalne zostarne a zomrie. To je tak v kratkosti vsetko aspon co som videl v Pilot casti. Hodnotenie pridam po par dieloch, este je priskoro! A serial skoncil skor ako sa rozbehol, velka skoda vyvijalo sa to super ()

mekele

Pilotní díl-řekl bych skvělý námět, srovnal bych to s "Dextrem"není to tolik drastické a akční.Ani tam nejde tak moc o kriminální prácí-jakio v CSI,spíš velmi zajímavý příběh.Tím spíš se teším na další díly, pže moje oblíbené seriály(Dexter a Californication)jsou ted v pause tak uvidím, jestli se mi tahle trhlina zaplní. ()

RobbieM@N

Přesný případ, jak se něčím neobvyklým snaží tvůrci osvěžit jinak normální kriminální případy, záchranou by tak bylo aspoň dobré herecké obsazení, což se nekoná díky Nikolajovi, bez charismatu atd. to jednoduše nejde. ()

ESNYR

U posledního dílu zamrzí ten konec, kdy se očividně počítalo z další řadou která bohužel nepřišla. Co říci k seriálu. Chtěl bych ještě jeden díl, který by to uzavřel na trvalo bez toho aby si divák musel sám domyslet svoji verzi příběhu. Taky je škoda že se více nevěnovaly Johnově minulosti, která mě bavila více než řešení případů. KDYBY : - se řekněme první 3 díly věnovaly jeho minulosti a procházení desetiletími a potom se postupně přesunuly do přítomnosti, určitě bych přidal hvězdu. Taky jsem ocenil to že se John nijak nesnažil svoji "schopnost" v podstatě skrývat. Bylo vidět že to scénáristé mají dost sesumírované, protože mě seriál bavil po celých 8 dílů - sice ten poslední byl trochu slabší, ale nenudil. Herci jsou sympatičtí a chemie fungovala hodně dobře, což bylo vidět při první setkání Johna s "tou pravou se kterou může zestárnout". Nebo to ta pravá nebyla ? ( jak už jsem psal - škoda toho závěru, který je silně otevřený ) ()

numan

Seriál o 400 let starém policajtovi, co už ho unavuje dávat svým psům jména a tak momentálně venčí Šestatřicítku? WOW! No nekupte to. Velmi dobré, bohužel taky velmi krátké a úplně bez konce. Velká škoda, už jsem se společně s ním pomalu začínal těšit, až konečně umře. Kde se podepisují petice za pokračování? :o))) Jo - znělka. Ačkoliv má asi 20 sekund, patří k nejhezčím, co kdy byly..... ()

rationibus

Zaujímavá myšlienka 400 ročného detektíva. V tých pár dieloch sa to rozvinúť veľmi nepodarilo - a ďalšie časti nebudú. Keďže však mám slabosť pre ´Jaimeho´, zaokrúhlim nahor na štyri hviezdičky. ()