Česká komédia o troch vidieckych fasádnikoch, ktorých snom bolo prežiť aspoň jedinú noc vo víre veľkomesta ako praví svetáci. Traja vidiecki fasádnici pracujú v Prahe na obnove domov. Láka ich nočný život veľkomesta, ale ich prvá návšteva luxusného podniku Diplomat Grill nedopadne najlepšie a napokon musia utiecť. Ani to ich však neodradí. Dajú si ušiť kvalitné obleky a na výučbu spoločenskej výchovy si najmú bývalého učiteľa tanca Dvorského. Keď ich Dvorský považuje za dostatočne pripravených, vydajú sa opäť do Diplomat Grillu, kde sa zoznámia s troma slečnami. Netušia, že sú to ženy na love bohatých pánov, ktoré majú za sebou podobnú spoločenskú prípravu od šatniarky, ktorá im zároveň poskytuje byt na ich "zárobkové aktivity." (STV)

tatka

....Viděl jsem pak některé mé žáky pojídat oběd pouze lžící.....zhrnul pan emeritný profesor rok 1948. Je to geniálny film. Všetko je tam dokonalé. Čo dialóg, to perla, čo herecký výkon, to zápis do učebnice herectva. A najlepšie na tom je, že tento film je stále, aj po vyše 40 rokoch aktuálny. Akurát už nemáme fasádnikov, ktorí by chceli diskutovať s akademicky vzdelanými intelektuálkami o dadaizme. Hlavne, už to nie je taká sranda. ()

rokone

viděl jsem za těch 30 let stovky komedií ale tohle je největší skvost - ,, spojíme ty stoly k sobě,, - ,, to je plán hodný architekta,, ()

Kada80

Jen si přečtěte kdo vtom hraje. .................................................................................................................................Už to máte! Tak a už víte,že k tomuhle něco dodávat je naprosto zbytečné. 100% ()

Gray67

Prostě nádhera, hvězda vedle hvězdy, ač se jedná o mužskou či ženskou hlavní roli a není zde i malých nepovšimnutých rolí, v kterých zazářili velikáni jako Oldřich Nový či Vladimír Menšík. ()

Mystix

Dle mého skromného názoru jde o jednu z nejlepších českých veseloher (ano, správně česky není komedie, ale nýbrž veselohra ... a k tomuto dílu se žánr veselohra přímo hodí). Strhující herecké výkony a dokonalá komika a souhra pánů Libíčka, Sováka a Brodského je prostě nezapomenutelná. Další pozoruhodná vlastnost tohoto díla je, že i komika hereček je zde ke koukání a pobavení. Pokud se chci tedy pobavit tak shlédnutím tohoto "majstr" díla nemůžu udělat chybu. Bavím se ikdyž už to vidím po desáté ... ()

japekli

Originální a jedna z nejlepších komedií. Opakovaně koukatelný a výběr a výkony herců úžasný. V tý době bylo asi třeba absolvovat školení na kdeco i na to, aby člověk nevypadal jak vidlák. No, a film i potvrzuje pravidlo, že se leckdo může navlíknout do kvádra a přesto mu bude čouhat sláma z bot. ()

fafejt001

MOŽNÁ SA PLETU JA , ALE TOŽ JEDNA Z NAJLEPŠÍCH KOMÉDIÍ V TEJ NAŠÍ KINEMATOGRAFIÍÍÍÍ. MADAM KURÍÍÍ A PISAK , ŠPICA . PROSTĚ BETÁLNÉ KONĚ . TOŽ ZDAREC . ()

v.indruchova

První polovina mě moc nebrala, jelikož nemusím zrovna muzikál, ale konec byl perfektní. Nasmála jsem se. Některé hlášky: skvělé jen je zachytit. Skvělý Brodský nás poučil nad problematikou UFO :D (pánové přišli pozdě do práce) šéf:Je čtvrt na jedenáct! Brodský: Nás Bolely zuby. šéf: všechny tři? Sovák: Ne, každýho jeden, vole. Vůbec jsem netušila, že to bude tak dobré, skoro až do závěru jsem uvažovala o průměru, ale díky konci mé hodnocení je nadprůměrné. ()

marekspanel

"na co do knihovny, když budeme mít knihu..?! ty seš prosím tě uplně hysterickej!!" :D :D a nespočet dalších nezapomenutelných hlášek a situací. Jedna z nejlepších českých komedií vůbec. ()

Saxos

Zde není potřeba něco dokomentovat. Perfektní kuplířka, perfektní Boženky, perfektní tři medvídci. Tak trochu pesimista Oldřich Nový v roli profesora. Mimo jiných super scén: dvojka Menšík a Bohdalka v předlešenářské scéně. Hlášky: Prosím soudruzi taky se studuje. Já mu dal tu facku v jeho vlastním zájmu. Salvator Dalí. Opět vynechána budovatelská ideologie, spíš tak trochu satira. ()

Dementevna

Bylo by za co brát hvězdičky, třeba úvodní hudební vložka a vůbec jakákoliv hudební vložka, ale to bude otázka vkusu a navíc byla jiná doba.... Skvělý film a co se týká scény v restauraci...dokonalost. Vono se řiká políbila tvůrce můza, tady proběhlo hromadný znásilnění! ()

Kakofon

Jedna z nejlepších českých komedií. Možná vás bude také zajímat, že Světáci zvítězili v žebříčku České filmové nebe, který je součástí Kinoboxu a jsou tedy nejlepším českým filmem. S tebou mě baví svět se může jít zahrabat! Skončil na 133.místě. Na tuto komedii prostě a jednoduše nemá. 100% ()

SuzukiZ

Umění nenucené konverzace, kdy Sovák s tou nevybranější intonací a výslovností začne mluvit o tom, kterak mu nějaký hoch namíchal řídkou maltu, bylo úžasné. Dost odvážná byla Nového myšlenka s 48.. ()

RebekaFox

Tenhle film jsem viděla asi stokrát a pokaždé se skvěle bavím. Tři venkovští fasádníci se pod vedením Oldřicha Nového snaží zapůsobit na tři lehké dívky převlečené za dámy. Geniální je scéna u večeře, kdy všichni stáčí hovor na jedno své téma, které si pečlivě připravili a snaží se působit intelektuálně a na úrovni. Jan Libíček tak nenuceně popisuje svou fascinaci "Pisakem", Jiřina Bohdalová si celý večer vystačí s Marií Sklodowskou "Kurí" a tak dále. Skvělé herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích, vtipné dialogy a překvapivé finále. Jeden z nejlepších filmů Zdeňka Podskalského. ("Proč by si v tyhle republice nemohl slušně oblečenej fasádník zatančit s intelektuálkou...?") ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková

20.10.2020

Včera odpoledne opustila svět českého filmu herečka a dabérka Jana Andresíková. Bylo jí 79 let. Zprávu o úmrtí sdělil médiím její manažer René Kekely spolu s informací, že herečka, zotavující se po… (viac)