Cestou v lietadle je Sheldon trochu vydesený z toho, že Penny stále navštevuje toaletu. Obáva sa, že trpí nákazlivou chorobou. A tak musia Penny a Leonard s pravdou von... (TV Markíza)

korbitch22

První 3 série jsou absolutní top. Dejme tomu do osmé série to nebylo zbytečné a od desátý série je to nesledovatelné. Sheldon se změnil v obyčejného člověka, nesnáším Howardovi haranty. Stupidní a naprosto debilní postavu Berta, co to jako je, proč tam vůbec kurva je. Z geekovskýho nářezu se stala posraná rodinná telenovela. Dokonce i ten Sheldon se musel o Nobela dělit s tou krávou. Zatímco konec HIMYM jsem obrečel a měl plno pozitivních emocí, tohle mě jenom nasralo. Sračka. ()

Flashheart

Silný finiš posledních dvou jinak slabých sezon se bohužel neprojevil v té epizodě úplně poslední, tvůrci dlouho dopředu věděli, že to tady skončí, a hodně moc na ně byl vyvíjen tlak na to rozloučení a stejně to dopadlo asi jako všecky moje dopisy a emaily, prostě nakonec nevíš co napsat, ale nějaký sebevypatlanější rozloučení tam zkrátka chybět nesmí, tak tam nějakou kravinu mrskneš tak jako tak, navíc v tomhle případě bohužel Sheldon-centrickou, což je syndrom, který má snahu zbytečně dělat one-man show z mnohem barvitější a lepší scény; šokuje mě místní hodnocení této epizody, početný zástup fans stejnojmenné řadové telenovely nebo xxx parodie si asi spletl profil zdárného seriálu s nezdárným vyvrcholením a profil nezdárného seriálu nabízející zdárná vyvrcholení jiného druhu; jako shnilou třešničku na dortu jsem si pak ještě dal tu epizodu následující, kde nám pouze 2 herci pustí nějaký sestřih z youtube s pár extrémně všedními poznámkami z natáčení a nasazenými emotivními ksichty, jako kdyby šlo o rozloučení Přátel; ne že bych čekal nějak výjimečně výtečný závěr, závěry stojí za houby, ale tohle bylo slabší, než mohlo být; naštěstí šlo jen o asi 1/300 a v sitcomu to ani neni nijak důležitý, takže seriálu jako celku to za mě prakticky nic neubralo ()

sheen

Poslední dobou se opakuji, že nepíši komentáře k jednotlivým dílům :)) Tento splněný vlhký sen všech nerdů a geeků si ho ale zaslouží. Parta okolo Sheldona a Leonarda mě provázela celých 12 let, doháněla mě k slzám a výbuchům smíchu. Vše jednou skončí a tak skončil i jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, který si laťku dokázal více či méně udržet. Poslední dvoj-díl je krásná emocionální rozlučka. Díky za vše. Live long and prosper. ()

hrumsrt

Dnes jsem náhodnou tuhle epizodu viděl poprvé od premiéry... A dokonalost! Po letech seriál odkázal na všechny ty roky, tolik poprvé, jakoby tohle bylo v šuplíku už několik let.. Finální řeč Sheldona považuji za dost možna nejlepší seriálovou scénu, jakou jsem kdy viděl! Děkuji za ty roky! Slzy tečou a tečou... P.S. Když Vám nakonec zakomponují i Vaši nejoblíbenější herečku, už není možné jít výše! ()

higuain

Big Bang byl kdysi top sitcom a jestli smích opravdu prodlužuje život, tak mu možná i vděčím za pár let navíc. Bohužel, jak to tak bývá, postupně se vyčerpal. Osobně jsem toho názoru, že konec seriálu měl nastat už pár sérií nazpět, stále poměrně vysoká sledovanost v USA ho ale držela naživu i přes již dlouho pokulhávající kvalitu. Poslední série to nijak nevytrhla, samotný finále se nicméně povedlo a seriál zakončilo velice důstojně, s dostatkem nostalgie i humoru. Škoda jen, že to nebylo o pár let dřív. ()

• Kaley Cuoco (Penny) se nechala slyšet, že po přečtení scénáře k poslední epizodě vůbec nemohla usnout a celou noc probrečela. (Duoscop)