Mladý Marco Polo se vydal se svým otcem a strýcem na dobrodružnou výpravu za obchodem až do daleké Číny. Jenže netuší, že se jeho pobyt u dvora mocného císaře Kublaj-chána protáhne na sedmnáct dlouhých let. Pokud chce znovu vidět svůj domov, musí překonat řadu nebezpečných nástrah a intrik...  Mladý Marco Polo odcestuje se svým otcem Niccolem a strýčkem Maffeem z Benátek do daleké Číny, kde chtějí navázat obchodní kontakty s dvorem mocného císaře Kublaj-chána, mongolského dobyvatele, který panuje celé Číně. Císaře zaujme Marcova mladistvost a otevřená povaha a pořádá Marca, aby zůstal na jeho dvoře. Ostatní se vrátí zpět do Itálie. Začíná sedmnáctiletá odysea. Marco si poctivě zaznamenával všechny svoje dobrodružství, které prožil v císařství opředeném tajemstvím. Tvrdé zkoušky jeho charakteru z něho udělaly nového, ušlechtilejšího a tolerantnějšího člověka. Musí však hodně překonat, pokud chce vidět znovu svůj domov. (oficiálny text distribútora)

Czernozub

Nevím jestli výraz "viděl jsem i lepší" není příliž eufenistický, ale, pravda, zas taková bollovina to nebyla. Nejlepším filmem s mongoly pro mě ale i nadále zůstává dokument BBC o Čingischánovi:-). ()

Romeo5

No chtel jsem si vylít vztek díky obrovskému zklamání z toho co jsem právě viděl ale všechno tu už řekli jiní. S většinou souhlasím, byla to hrůza čekal jsem něco jako kdysi ten nádhernej seriál a dočkal se téhle frašky. Císař v hadrech jak ňejaká babička navíc bílej a skoro veršující strašný hovna. Marco vyrazil na cestu a hup....byl v Číně. Co to jako má být? Odbytý, nudný a trapný. :) ()

Suomi

Zvláštní film,Marco všem rozumí(asi umí dobře čínsky),mongolského panovníka hraje běloch-což je dost divný.Film když se rozjede a vypadá to slušně, tak to opět skočí do hodně podprůměrnýho seriálu. ()

Arccos

Nelze nesrovnávat se skvělým stejnojmeným seriálem. Na rozdíl od něj je totiž tento film povrchní a popkulturně polopatistický a to zvláště ve scénách, které mají přiblížit Marcovu fascinaci Čínou. Casting dosadil do role Kublaje bělocha Dennehyho, což samo o sobě nemůže fungovat a vypadá to strašně. Pokud jenom trochu můžete, zvolte raději ten starší seriál. ()

Solverino

Velmi slabé! Naprosto nesrovnatelné s původním seriálem. Starosta Kublaj jak soudruh Moučka z okresu na severu, strašlivé... dokonce si myslím, že se to snad ani netočilo v reálném prostředí, ale v papírových kulisách v USA :( ()

Felisr

Původně jsem chtěla dát 4 *, už jen kvůli oblíbenému Ianovi, ale pak jsem si vybavila jakousi neucelenost děje, odfláklou práci maskérů (ty fousy Kublaje jsou hrůza a dále sestry hraje určitě stejná herečka, tak je mohli alespoň trošku odlišit), špatné obsazení hlavního Mongola - proboha, vždyť B.D. je blonďák! Taky český hlas dabující Iana mohl být hlubší, aby aspoň trochu odpovídal originálu. Jinak musím říci, že historicko - romantické počiny jsou můj šálek kávy, tedy jako víkendový relax dobré. ()

Max Q.

Jak já to vidím, tak nějaký televizní producent narazil na filmový scénář, ke kterému se nikdo nehlásil (asi by se totiž těžko zaplatil) a udělal z toho inscenaci do televize. Tak to taky dopadlo. ()

cernymotyl

Běs a hrůza. Nízký rozpočet, herecké nevýkony, mizerný scénář a ještě k tomu mi neseděl český dabing. Dívat se na toto dílko je ztráta času. S Italským seriálem z roku 1982 se stejným názvem se to nedá vůbec srovnávat. ()

NikiVai

Toto dvoudílné zpracování života Marco Pola pro mne bylo takové nemastné neslané. Jakoby zdlouhavé, hnané po povrchu. Ani Ianův úsměv to moc nezachránil. ()

mezonek

Bylo to dost dobré ale mohlo tam být víc děje. Navíc přiběh Marca Pola je vybudován z dost velké části na nepravém převzetí cizích příběhů. Vlastně je to jedna velká lež. A to dost zamrzí ()

aboj

Nie je to az tak od veci, ale mongolský chán bez sikmych oci je silne kafe. Idem si radsej pozriet ten serial, co tu vsetci vychvaluju. ()

BigLoser

Nevím proč, ale strašně moc jsem se u toho nudil, navíc příšerné obsazení hlavního hrdiny, slabé efekty a i když chápu, že je to TV film, tak rozpočet by mohl být poměrně větší. Navíc rozdělení na dvě části též nepomohlo. Slabota. ()

San Miguel

Celkem pěkně zpracované téma. Je sice pravda, že některé věci mohli udělat lépe (více mongoloidního Kublaje, některé počítačové efekty apod.), ale ve výsledku z toho vzešla celkem pěkná a odlehčená podívaná. ()