Pôvabná Kalifornčanka Susan Murphyová je v podstate úplne obyčajná mladá žena – no len do dňa svojej svadby, keď ju pri páde na Zem trafí meteorit plný vesmírneho slizu, ktorého pôsobením Susan v priebehu niekoľkých minút narastie do úctyhodnej výšky pätnásť metrov! Nečudo, že sa „na mieste činu“ okamžite objaví armáda, ktorá ju spacifikuje a odvezie na prísne tajnú základňu, ktorej existenciu vláda z dobrých dôvodov pred svetom starostlivo chráni ako oko v hlave. Tam ju „oštempľujú“ spočiatku nelichotivo znejúcim prívlastkom Monštrum, premenujú na Enormiku a prijmú medzi tiež dosť nezvyčajne vyzerajúcich členov veľmi špeciálnej bojovej jednotky s invenčným krycím názvom, ehm... Monštrá. Patria k nim brilantný vedec Dr. Šváb, ktorému po nevydarenom prevratnom experimente ostala namiesto vlastnej hmyzia hlava; unikátny kríženec ryby a opice - predstavujúci dosiaľ neznámy vývojový stupeň ľudskej rasy - a zároveň sukničkár na pohľadanie s priliehavým menom Chýbajúci článok alias Rybo; nezničiteľný želatínový B.O.B. s obrovským apetítom, vysokou priepustnosťou a temer nulovým IQ a napokon 100 metrov vysoká mĺkva larva Hmyzosaurus! Dni ich nedobrovoľnej izolácie pred svetom sú však razom zabudnuté, keď na Zemi pristane čudesný mimozemský robot a začne nemilosrdne nivočiť všetko, čo samu postaví do cesty! Nie práve závratnou inteligenciu a invenčnosťou oplývajúci prezident si našťastie dá poradiť a poverí hrdinského generála MacBombu, ktorý sa má postaviť do čela pestrej skupinky Monštier a spolu s nimi zachrániť našu rodnú planétu pred hroziacim zánikom! (TV Markíza)

Pukancek

Nepadla som z toho na zadok. Namet sa mi zda malo napadity a vyvoj deja takisto. Chybala tomu akcia, dusa.. nieco co by ma presvedcilo o tom, ze vidiet to stoji skutocne za to. Preto 3* ()

hakutu

k tomuhle filmu jsem přistupoval už ze začátku negativně - hloupá animovaná komedie s mizernym nápadem.. ale zpracování a hlavně samotný monstra jsou propracovanější a barvitější - je těžké si je neoblíbit... ale úplně nejlepší na celém filmu je americký prezident který zastinuje všechny hlavní postavy i přes to že mu je věnováno pár minut (moc mu nechybí do oblíbenosti tučňáků a jedné praveverky) takže, vyhlašte hnědý stupeň bdělosti, protože si musim převíknout gatě... ()

Alesss

Jo a jo a jo! Protože je všechno – od patnáctimetrové Susan a slizoidního Bobíka a dalších monstrátek přes jednookého megarobota až po přitroublého prezidenta a vlastně až po samotný příběh – odněkud ukradené, protože je to však ukradené geniálně a vtipně seskládané, protože jako celek to perfektně funguje, proto říkám jo! Ovšem ne a ne a ne! říkám slovenskému dabingu. MegaCicu jsem nestrávil a tak jsem si musel dát české repete s Enormikou. No a těším se na originál. ()

Bednobuch

Když jsem to viděl poprvé, přišlo mi to dost stupidní. Pak jsem to cca po roce viděl znovu (jen z nouze) a docela jsem se smál. A když jsem to dokoukal, tak jsem si film schoval a mám pořád na pokoukání. Můžu doporučit i pro děti, pokud se nebojí chodícího a mluvícího pudinku. ()

teekanee

Jako dítěti se mi to líbilo o dost víc, pořád se ale jedná o vcelku zábavný animák s pár dobrými vtipy a dobrou akcí. Poprvý jsem na to koukal v angličtině a místo záporáka Galaksara jsem slyšel jenom Dwighta Schruta. 69% ()