Life - najbohatší policajt

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Komédia
USA, (2007–2009), 23 h 3 min (Minutáž: 42–52 min)

Damian Lewis, Sarah Shahi, Adam Arkin, Brent Sexton, Donal Logue, Brooke Langton, Robin Weigert, William Atherton, Jessy Schram, Caroline Macey (viac)

Bývalý policajt Charlie Crews, ktorého po dvanástich rokoch prepustili z väzenia za zločin, ktorý nespáchal, sa snaží začleniť do normálneho života na slobode. Hoci pre falošné obvinenie prišiel o priateľov, rodinu a svoju prácu, predsa len niečo vo väzení získal - podarilo sa mu zmieriť s osudom a bojovať za spravodlivosť. Teraz sa vracia k svojej starej práci detektíva a je rozhodnutý získať svoj život naspäť. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (35)

Life - najbohatší policajt (2007)

Hmmm, docela mě překvapilo, že se má průměrná známka po obou sezónách udržela na čtyřech hvězdičkách, myslel jsem si, že to dopadne hůř. Zatímco mi první řada přinesla očekávaný humor a pohodovou zábavu, druhá byla zřetelně slabší, nevyrovnaná a občas mě i nudila. Ve výsledku jsem nakonec rád, že na třetí sérii už nedošlo, bál bych se, že kvalita zase poklesne. I tak mi bude detektiv Crews se svým ovocem trochu chybět, protože mě uměl rozesmát. ()

Season 1 (2007) (S01)

První sezónu seriálu jsem vnímal jako vydařenou, nenáročnou pohodovku, u níž si člověk nezavaří mozek zbytečnými složitostmi, přestože se řeší různá bezživotí, debatuje se o filosofických otázkách, konzumuje se značné množství ovoce a ve hře je i vyrovnání se s minulostí. Série si po celou dobu držela svižné tempo, bavila mě kvalitním humorem, ve velmi malých dávkách dokonce podávala Christinu Hendricks a já jsem byl spokojený a v pohodě. ()

Pilot (2007) (S01E01)

Dnes jsem se dodíval na druhou sezónu seriálu Altered Carbon a můj den byl šedivý, nálada mizerná, pak jsem se mrknul na pilotní epizodu seriálu Life, a už se zase s vesele zkřiveným obličejem plazím přes kaluže. Nedá se říct, že by tahle záležitost neměla své mouchy, ale fakt mě to celé bavilo, takže se těším na další díly. ()

Krvavá svatba (2007) (S01E02)

I po druhé epizodě můžu s klidem napsat, že se tvůrcům zatím daří bavit mě. Mám ale takové neblahé tušení, že by mě tenhle koncept- každý díl jeden případ- mohl po čase omrzet. Zajímavým spojovníkem jednotlivých epizod by mohlo být Crewsovo soukromé vyšetřování, to ale zatím nedostává dostatek prostoru. Potěšilo mě, že si tady mohla štěknout i Christina Hendricks, její Olivia nevypadala na osm let vůbec špatně:-) ()

Pro klid v duši (2007) (S01E03)

Obavy, o kterých jsem se zmínil ve svém předchozím komentáři, se mi zatím nepotvrdily a ex trestanec, zen budhista a detektiv v jedné osobě mě stále hodně baví. Znovu padaly kvalitní hlášky a fascinovaně jsem zíral na (téměř)parkour těžkotonážního Samoana, tož, dobré to bylo. ()

Na vlastní oči (2007) (S01E04)

Ale jo, zatím to na mě celé funguje. Crewsovy hlášky a vůbec jeho chování mě neustále nutí cenit zuby (a není to vzteky), jeho trpící parťačku vybrali velmi dobře a jednotlivé případy taky poskytují dostatek zábavy. Zatím ve mně dokázala každá ze čtyř epizod vygenerovat pohodu a dobrou náladu, a to se počítá. ()

Padlý anděl (2007) (S01E05)

Přestože se už řešily čtyři vraždy, teprve v páté epizodě jsem měl pocit, že trochu zhoustla jinak pohodová atmosféra. Tedy, ne že bych musel burcovat nové posily z řad v klidu odpočívajících mozkových buněk, tak náročné to zase nebylo, přesto jsem tady našel i jiný rozměr. ()

Bezmoc (2007) (S01E06)

Šestá epizoda byla zatím jedinou, v níž se nevyšetřovala vražda, zároveň byla tou, v níž děj zatím nejvíc skřípal. Lov na sexuálního predátora byl veden opravdu podivně a příliš mě nepřesvědčil. Situaci pro mě naštěstí zachraňoval použitý humor, takže jsem ubral jen půl bodu. 4*- ()

Občanská válka (2007) (S01E07)

Tentokrát jsem byl mnohem spokojenější než u předchozího dílu. Příběh sedmé epizody mě velmi bavil, tvůrci mi sem navíc nainstalovali Sarah Clarke a znovu dovolili štěknout i Christině Hendricks, které když se párkrát sluneční paprsky opřely do vlasů... ()

Dvojí život (2007) (S01E08)

Půl mrtvoly, dvě vdovy, tři identity- u něčeho takového jsem se nemohl nebavit. Tvůrci dali v osmé epizodě dohromady zatím asi nejlepší příběh, rozmotávání podivného případu mě bavilo, humorem se v žádném případě nešetřilo, a ani bonusová zápletka s mrtvým detektivem nebyla špatná. 4*+ ()

Vážné problémy s ovládáním (2007) (S01E09)

Žádné zklamání se nekonalo, tvůrci si drželi svůj standard, což znamenalo, že byl příběh deváté epizody dostatečně zajímavý a že v něm nechyběl Crewsův osobitý humor. Zvlášť musím vyzdvihnout to, že se autor scénáře nevykašlal na dřívější dění, takže se pomerančovníkový sad neztratil v propadlišti dějin. ()

Vykopej jámu (2007) (S01E10)

Viděl jsem několik dílů seriálu Odložené případy a desátá epizoda, jakoby k nim patřila. Zenový mistr Chang toho sice mnoho nenamluvil, ale i tak se skvěle zhostil pozice klíčové postavy. Tvůrci ani tentokrát nezapomněli na kvalitní humor a nuda nehrozila ani náhodou. ()

Zasypej jámu (2007) (S01E11)

Za finále první sezóny jsem už ten pátý kousek přidal, protože jsem měl pocit, že si na něm dali tvůrci záležet a že předvedli lepší výkon než obvykle. I když se v tomto seriálu vyšetřuje vražda, pořád z něj cítím naprostou pohodu, tentokrát to bylo jiné. Přesto se i v tomto případě našel čas na ovoce a humor a já jsem za to rád. ()

Season 2 (2008) (S02)

Na rozdíl od první sezóny, kterou jsem chválil, mě druhá řada zklamala nevyrovnaností svých epizod. U některých dílů jsem se opravdu nudil, u jiných jsem se zase bavil jako u první série. Dost mi vadilo, že tvůrci postupně omezovali výskyt humoru i Dani Reese, a jejich pokusy o drama mě příliš nezaujaly. ()

Hledej své šťastné místo (2008) (S02E01)

Úvodní epizoda druhé sezóny na mě příliš přesvědčivě nezapůsobila. Sice jsem pochopil, že se tvůrci rozhodli jít více humornou cestou, jen si nemyslím, že to byla šťastná volba. Myslím, že Crewsovy hlášky by mi bohatě stačily, jeho nový nadřízený mi moc nesedl. Taky bych rád věděl, jak by to ucho dostalo lidi do beden bez nějakého utlumení. Slabší díl. 3*- ()

Mít všechno... a pořád (2008) (S02E02)

Základní klady zůstaly- pořád jde o nenáročnou podívanou, u níž se dokážu dobře bavit, ale vadilo mi, že se původní kvalitní a lehký humor začal vytrácet. Nebo možná ne vytrácet, spíš se začíná víc tlačit na pilu, takže je spíš přebíjen jiným typem humoru. No, jak už jsem řekl, nový velitel (nebo spíš jeho jednání) mi moc nesedí. Ani vyšetřování mě nikterak neohromilo, tyhle bohaté partičky už filmaři využili nejednou, dvakrát jsem už viděl i českou verzi, takže nic nového. ()

Firma na zázraky (2008) (S02E03)

Obávám se, že tvůrci seriálu našli svůj nový standard, a ten je, bohužel pro mě, slabší než v první sezóně. Ani jeden ze tří vyšetřovaných případů ve druhé řadě mě příliš nezaujal, přesto jsem se tentokrát rozhodl půl hvězdičky přidat, protože mě dokázal pobavit halucinující detektiv Crews. 3*+ ()

Pro nic za nic (2008) (S02E04)

Tak jo, oficiálně už jsem smutný z toho, že se druhá sezóna vydala touto cestou. V předchozí řadě mě bavil nejen hláškující detektiv Crews a jeho nahrávači, ale i vyšetřované případy. Ty teď ale postupně upadají do nudného průměru, takže to, čím na mě čtvrtá epizoda zapůsobila nejvíce, byl moment, kdy oba spolubydlící odhalili, že se v odposlechu skrývala výhrůžka. Já jsem si myslel, že je to jasné na první poslech. Jestli už toho ovoce nebylo příliš... 3*- ()

Tajemství auta z vrakoviště (2008) (S02E05)

Tak dlouho jsem nad konáním tvůrců přivíral své lepší oko, až mě to přestalo bavit. Nevidím důvod, proč bych na ně měl brát za pátou epizodu nějaké ohledy. Díl se jim (podle mého názoru) příliš nepovedl, a celá záležitost tak úplně selhala, protože od tohoto typu seriálu očekávám pohodovou zábavu, a na tu rozhodně nedošlo. ()

Když se otevře země (2008) (S02E06)

Přiznávám, že jsem byl naprosto překvapen tím, že tvůrci přece jen dokázali fouknout do chladnoucích uhlíků a rozdmýchat alespoň váhavý plamínek. Ještě víc mě ohromilo, když mi došlo, že mě tentokrát bavil i kapitán Tidwell, slušného humoru tady bylo celkově více než v několika předchozích epizodách a Christina Hendricks předvedla skvělou práci s tužkou. Škoda jen těch nelogičností v dramatické části, protože jsem se jinak vcelku dobře bavil. 4*- ()

Chlastající superhrdina se vrátí

Chlastající superhrdina se vrátí

27.08.2009

Ano, Hancock 2 bude. Přestože se loňská letní „smithovka“ nesetkala s jednoznačně vstřícným přijetím diváků a kritiků, její komerční výsledky byly pozoruhodné. S celosvětovými tržbami 624 milionů… (viac)