Učitelka

(festivalový názov)
  • Česko Záskok (festivalový názov) (viac)

Dánský snímek vypravuje příběh žáků 6. třídy, kteří dostanou novou suplující učitelku. Ta chce děti připravit na mezinárodní soutěž v Paříži. Něco tady ale nehraje... Jak je možné, že dokáže číst dětem myšlenky, z hlavy vypočítat obtížné numerické operace? Proč bez problémů přesvědčí rodiče školáků, kteří tuší něco nekalého, že vše je naprosto v pořádku? Kdo, nebo co vlastně náhradní učitelka je? (Mertax)

eraserhead666

Děti versus zlo vždycky skýtá docela dobrý potenciál. A tohle bylo podchyceno docela podivně. Doteď si nejsem jistý, jestli to nakonec vlastně nebyla komedie. Protože mi to tak připadalo. Dětský komediální příběh se sci-fi horrovou zápletkou. Asi něco jako když se tvůrci Akt-X v nějaké páté šesté sérii už zbláznili a začali si dělat z toho seriálu srandu. Nic to však nemění na tom, že vetřelčí učitelka Ulla je skvěle zahraná postava a její představitelka s příjemným křestním jménem Paprika velmi zajímavá (připadala mi jako mix Tary Reid a Vilmy Cibulkové). Dívat se na to dá, místy je to ale trochu zmatené, a slibuje to více, než to nakonec poskytne. Mám silný pocit nenaplnění a toho, že jsem měl obrovské nutkání se smát tam, kde to asi nebylo záměrem. ()

Pilda17

Zajímavé téma s perfektními hereckými výkony. Bohužel jsem tento snímek nepovažoval za horor, ale komedii. Občas jsem se scénám musel smát, což není dobře. Pokud to měl být účel, tak budiž, ale pro mě velice nepřesvědčivá záležitost. Že bych byl přímo znechucen, to nemohu říct, svůj účel tento snímek rozhodně splní.. 6/10 = 60% ()

Morholt

Vikaren přešlapuje na hraně rodinného filmu a klasického sci-fi s hororovými prvky a ne a ne se rozhodnout, kam se přiklonit. Na jedné straně je tu vynikající Paprika Steen s velkým hororovým potenciálem podivné učitelky, na druhé straně parta dětí, které mimochodem hrají také dobře, ale je to pořád skupina dětí na cestě za záchranou světa se vším, co k rodinnému filmu patří. Možná že v Dánsku je ten přístup k žánru trochu jiný, ale mě to přišlo přesně jako ten typ ani ryba, ani rak. Svoje kvality tahle věcička určitě má, ale já v tom vidím promrhaný potenciál. 55% ()

DwayneJohnson

Příjemný, dánský gulášek. S hodně známými herci a hlavně velmi netradičním příběhem s prvky hororu a odkazy na některé další filmy. Kdybych to měl sesumírovat jednou větou, napadá mě říkanka, kterou jsem se kdysi dávno učil ve škole. Ema má mísu, máma mele maso a Paprika žere slepice. Jednou za čas, rozhodně velmi vítaná změna. Ten film samozřejmě, slepice ani náhodou. ()

Sarkastic

„Ullo, myslím, že potřebuješ muže…“ Velmi svérázná podívaná. Neměl jsem k tomu mixu žánrů důvěru, ale kupodivu ano, Učitelka je tragikomedie, horor, sci-fi a rodinný/dětský film dohromady, a přitom to všechno pospolu krásně funguje. Zaujal mě už ten skutečně impozantní nástup na scénu. Jak na zem (slepice), tak přímo do třídy (pobavil mě hlavně hysterický smích). Paprika Steen je výborná a zdatně jí sekundují i děti. Ty nejsou naštěstí přemoudřelé příliš, jak to občas bývává na denním pořádku v jiných žánrovkách, jejich uvědomělost je snesitelná. Hned v několika scénách se podařilo tvůrcům rozžehnout i nějakou tu jiskru nefalšovaného napětí, humor tu též rozhodně nechybí. Konec sice předvídatelný je, ale zrovna u tohoto filmu to myslím nijak zvlášť nevadí. Nějak takhle mohla (měla) vypadat „naše“ Vlčí bouda. Kdyby se nebrala smrtelně vážně. A nebyla tak moc špatná…Učitelce každopádně přiklepávám slušné 4*. „Tam, odkud pocházím, je to na denním pořádku. Najdeš si muže, máš s ním děti a pak ho sežereš.“ ()

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu

05.10.2009

Podivnou novou divizi vytvořil Sam Raimi v rámci své na horory zaměřené produkční společnosti Ghost House Pictures. Pod hlavičkou Spooky Pictures prý budou vznikat „thrillery pro celou rodinu“.… (viac)