Lars a jeho vážná známost

• USA Lars and the Real Girl (viac)

Lars je typický looser, žije na malém městě a je až dojemně nesmělý. Jednoho dne si přivede do domu svého bratra a jeho ženy svou novou přítelkyni - nafukovací pannu Biancu objednanou přes internet. Místo sexu ale Lars prahne hlavně po opravdovém a cituplném vztahu a podle toho se k Biance chová. Jak ale tohle vysvětlit obyvatelům malého městečka? Larse mají naštěstí všichni rádi a Bianca tak brzy chodí do kostela, pracuje jako panna v obchodě se šaty a stane se i dobrovolnicí v místní nemocnici. Lars tak možná najde u svého okolí pochopení. (oficiálny text distribútora)

Gr!mReefer

Hodně dobrej námět, ale konečné zpracování by se dalo pěkně povorat. Naštěstí Gillespie dokazuje, že to zvládá a Ryan je prostě úžasnej ;) ()

manín

Prvú štvrtinu filmu som predpokladal, že to všetko bude spieť k úbohému fekálnemu humoru, našťastie som trafil vedľa. A nepomýlil som sa len v tom. Proste je asi niekedy ťažké odhadnúť, čo je krok vpred a čo vzad, čo krôčik od ľudí a čo krok naspäť k ľuďom. Lars mal ale našťastie okolo seba dosť priateľov, ktorý mu boli oporou a zahrali si dosť bizarnú hru, vďaka ktorej ho jeho prvá "vážna známosť"uviedla do reálneho života. Takže musím povedať, že aj keď som tomu nedával veľa nádejí, tento film ma prinútil zamyslieť sa. A ak ma film privedie k tomu, aby som sa pokúsil zmeniť uhol pohľadu aj v reálnom živote, čas strávený jeho sledovaním pre mňa nebol stratený. ()

tytule

Tento film byl pro mně příjemné překvapení , je to jeden s těch filmů o kterém jsem vůbec nic netušila. Ryan Gosling se mi moc líbil v roli Larse i vedlejší role byli dobré. Zaujal mně na povrch bizardní příběh ke kterému by jistě spoustu né moc bystrých hlav mnělo plno ¨vtipných¨ komentářů. Podle mého názoru to byl velmi citlivě natočený kousek a velmi zdařilý kousek. ()

Nepl

Super nápad.....ale to provedení. Nerozumín zařazení komedie, nepřišlo mi na tom nic vtipného, spíše to byl hodně smutný film. Gosling je vynikající, ale určitě šlo z filmu dostat mnohem více. Takto to je velká zahozená šance.... ()

JAzzeURo

Především oceňuji vznikající výkon Ryana Goslinga. Jeho umění mne zaujalo už v Notebooku, ale s tímto snímkem se to nedá srovnat. Myslím, že každým filmem prokazuje své velké herecké nadání. ()

elgato

komedie? tak na to zapomeňte. Očekával jsem lehkou bizardní komedii, podobné těm které byli o podivínech s figurínou natočeny. A ejhle, originálně provedené dojemné drama z malého městečka. Zdvihám palec tvůrcům. ()

712 odpad!

Tak tohle byla uspávačka, ale díky rychlopřetáčení sem to nakonec zvládnul. Varování: toto není komedie! ()

roman298

Psychika ovlivňuje lidský život více, než si mnozí z nás dovedou vůbec představit. Jsou lidé, kteří se ze svých problémů potřebují vypovídat. Jiní mají zase tendenci všechno v sobě dusit. A pak jsou mezi námi i tací, kteří si své bolístky léčí v přítomnosti nafukovací panny. Lars a jeho vážná známost je filmem, který potěší, zarmoutí, rozesměje i rozpláče. Donutí vás popřemýšlet nad křehkostí lidské psychiky, a vůbec nad lidskou existencí jako takovou. Čas strávený v přítomnosti Larse, neobyčejného mladého muže stíhaného bolestnými vzpomínkami , rozhodně nebudete považovat za ztracený. ()

Von Kempelen

Snažil jsem se vydržet dokonce, ale posledních deset minut už jsem prostě musel dát zrychleně. Nebylo to ovšem z důvodu, že bych byl dojatej příběhem o Larsovi, ale jednoduše tím, že už jsem tu nudu nemohl snést. Tisíckrát viděný schéma o dobrotě lidí z americkýho vidlákova mi nedojímá. Jedinej originální prvek je ona "Real Girl", což je na tak dlouhej film hodně málo. Navíc R. Gosling mi nepřišel nijak výjimečnej a E. Mortimer (ač jí to moc sluší) se tváří ve všech filmech pořád stejně veselosmutně. Naopak Paul Schneider podal výbornej výkon, za něj jedna hvězda. ()

andy60

Musím přiznat, že Lars si teda uměl vybrat. Bianca byla celkem pohledná, nemluvila mu do života, v ničem neodporovala, nezatěžovala moc rodinný rozpočet, nikdy ji nebolela hlava..., v tolika pozitivech se úplně ztratí jeden detail - že byla plastová. Nicméně, co se týká reality, nemohu se ztotožnit s tím, že toto je ideální lék pro opuštěné a nesmělé. Rozhodně bych doporučil spíše pejska. ()

ragnarok

K mnohým zamysleniam, ku ktorým tento film divákov inšpiruje, pridám ten, ktorý vo mne po zhliadnutí filmu rezonuje najviac .. čo vlastne núti ľudí konať dobré skutky? V tomto prípade ide samozrejme o ochotu obyvateľov mestečka akceptovať Larsov stav a hrať s ním hru na Vážnu známosť. Je to snáď pocity viny? Pocit, že sme niekomu v ublížili a chceme to odčiniť (Paul Schneider)? Alebo je to snáď dobro v nás? Osobne ma najviac nadchla postava Emily Mortimer, chcela by som mať schopnosť takto úžasne zvládať absurdné situácie. ()

celnarova

Skvělí snímek jak se jeden člověk dokáže vyrovnat s životními událostmi. Nejdřív mě to přišlo jako dobře ulítlá komedie, ale pak to začalo nabírat na vážnosti, kdy doktorka objevovala Larsovo trápení. Přesné popsání žánrů nejdřív komedie potom drama.... ()

katikka

Snímok som si pustila bez toho, aby som si o ňom čokoľvek prečítala a tak ma scéna v obývačke ako Lars predstavoval umelú pannu Biancu svojmu bratovi a svagrinej vcelku šokovala a poriadne pobavila. Musím priznať, že výrazne k tomu prispeli Biancine prvé šaty barmanky stripbaru. Námet je pomerne originálny a dej nie až tak predvídateľný, takže ma to ťahalo aj zo zvedavosti dopozerať dokonca. Pravdaže nafukovaciu pannu v nedeľu na omši by nestrpeli asi ani v Amerike :) ale o to to bolo komickejšie. Reálne by Larsa na ďalší deň zatvorili do ústavu a bola by z neho už len zelenina. Ale bol to pekný vykonštruovaný obraz sveta s chápavým okolím, akým by sme mali byť aj my.. Ryan Gosling to zahral bravúrne a trochu mi pripomínal Foresta Gumpa, ale v tom druhom prípade u mňa Forest vyvolal súcit. To sa však Larsovi nepodarilo, možno tým, že sa filmári dostatočne neponorili do jeho vnútra. Zato strhávam dobrému námetu jednu hvioezdičku. Popravde som stále čakala, kedy mu prepne a niekoho zapichne. Aspoň mne pripadal trochu ako úchyl a asi by som sa od neho držala na míle ďaleko. ()

Dracek003

Když ono to nebylo, až tak zlé. Dlouho jsem přemýšlela nad městečkem - proč mu někdo neřekl, že je to jen kus plastu. Jenže pak jsem si vzpoměla na pohádku - císařovi nové šaty. Takže raději jít s davem a potichu se bavit. Spíš, než komedie mi to připadalo jako drama. Podruhé se na to určitě nekouknu. Je to za moc pěkné 2. ()

archetta

Skvělý film, velmi civilní a zajímavý. Neotřelá kamera a záběry, velmi netradiční a vyvíjející se příběh; kromě toho Ryana Goslinga byste v téhle roli nepoznali, jen to svědčí o tom, jaký je to skvělý herec. Rozhodně doporučuju. ()

HajinkaX

Dosud jsem Ryana Goslinga viděla pouze v roli sebevědomého barového playboye ve filmu Bláznivá zatracená láska .. O to větší kontrast pro mě znamenalo jeho ztvárnění plachého Larse. Na začátku filmu jsem se smála, na konci plakala. A po celou dobu mezitím se bála, kdy se to pokazí... Kdy se objeví ten bezcitný netolerantní buran, který mu jeho netradiční lásku zničí a celé to dopadne špatně. Nedopadlo, díky bohu. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky

25.02.2008

Zlaté sošky jsou rozdány. Samotná oscarová šou žádné úchvatné vsuvky nepřinesla, kvůli své (osmdesáté) výročnosti byla zaměřená hlavně na rekapitulaci své historie. Seznam oceněných filmů ale potěšil… (viac)

Nominace na Oscara

Nominace na Oscara

24.01.2008

Více překvapení než filmoví kritici od Zlatých globů nám letos se svými nominacemi přinesli Akademici, tedy filmoví tvůrci působící v USA. Přehled filmů nominovaných na Oscara nicméně odpovídá jejich… (viac)