Sestry

(neoficiálny názov)

Kanadská herečka Danielle se v televizní show seznámí s atraktivním černochem Filipem a hned po prvním rande s ním skončí ve svém bytě. To se vůbec nelíbí její sestře, která nemá pochopení pro aféry Danielle. Když se Filip pokusí sestry usmířit, je ubodán nožem. Ale kdo vlastně vraždil? Danielle nebo její navlas podobná sestra? Vražda navíc neunikne sousedce, která neváhá zalarmovat policii. Danielle se ale podaří mrtvolu včas ukrýt a zahladit stopy. Dokázat, že došlo k vraždě, nebude vůbec jednoduché. (mikulem)

necrosrandist

Těžce to smrdí Hitchem (Hitchcock), za což může z 50% hudba, ale na škodu to není. Dalšími ingrediencemi jsou: trocha italského koření (hlavně balakrylová krev jak od Argenta, vizáž doktora), Lois Lainová (sympatická Margot Kidder) a ironická špetka na závěr. Pozvolna míchat za stálé teploty a je to. ()

Ardath

Brian De Palma opět kráčí ve šlépějích velkého Alfreda Hitchcocka a je to znát už od prvních vteřin snímku. Jakmile se při úvodních titulcích rozezní fantastická hudba Bernarda Herrmanna, je nám jasné, kam vše povede. Samotný příběh je velmi silný a kdyby si svou sílu a napětí udržel až do konce, šlo by o výtečný počin. Jistě si brzy dám reprízu. ()