Romario

Film je zde velmi podhodnocen,přitom má úžasné kouzlo a vtip,jen zkrátka není bombastický.Víc ho určitě ocení ti,kteří si dobu kolem roku 1993 lépe pamatují,u mladších ročníků tak asi sklízí slabší hodnocení. ()

svorad

Dobrý film. Začátek je poklidný s úsměvnými, veskrze tragikomickými příhodami hlavních hrdinů, pomalu uvádějící do děje a konec s trochou nadsázky jako z akčního filmu. A v tom je asi drobný kámen úrazu. Kdyby se celý film odehrával v podobném duchu a tempu (buď pomalu se rozvíjející se děj, podobný stylu v Pelíškách, nebo ráznější spád filmu na začátku i na konci), působilo by to možná o něco lépe. I tak pěkný film s výbornými hereckými výkony a režií a po Medvídkovi velmi (opravdu velmi) příjemné osvěžení jiným stylem a hlavně hereckými osobnostmi, které jsme ve filmu už třeba delší dobu neviděli. ()

baXter

Skoro 80% mi přišlo jako spíš "U mě špatný" a totalně nudný a nezajímavý. Začátek mi připadal trochu jak Rozmarné léto, bohužel ale inverzně myšleno (tedy: špatný). Jediná část filmu, která si dokázala udržet mou pozornost a rozesmát, tak bylo když okrádali ty cigány. Jinak zbytek snímku byl pro mě lehce postradatelný. ()

joshula

Po dlouhé době český film co mě oslovil. Je sice pravda, že Bolek svou elegancí získal u mě o jednu * navíc, ale i díky svému vkusu sebou strhl další protagonisty. mile mě překvapil M. Vladyka, kterého jsem už dlouho e filmu neviděl a po boku Formana a Schmitzera ve své roli doslova exceluje. Vyzdvyhl bych hlavně obsazení rolí, které se tentokrát podařilo do puntíku. ()

eagle-eye

Což o to, atmošku 93ojky pojal Hřebík na jedničku, např. Vlasáková prodává Freeway... Kolik blbců nalítlo na porevoluční kejkle, že pane Vladyko? Nemůžu si však pomoct, film byl na mě příliš televizní, nudný, spousta postav a dobrých herců zůstalo nevyužito, takže všechno stojí a padá s Polévkou, který je zde jak jinak než přesvědčivý... Nicméně od Medvídka zaznamenávám u Hřebíka posun k lepšímu... ()

Sten-li

Otevírám šuplík s názvem "český průměr 2000-2009", vkládám U mě dobrý a zavírám. Nebejt lepší druhé půlky, na 3 hvězdy by to asi nedalo... ()

Holina

Podle mě to není úplně typický hřebejk, tento film má alespoň nějakou pointu, ačkoliv nejsem fanda režiséra a poslední kousky jsem neviděl. I přestože mě film nijak zvlášť nenadchl tak dávám 2** protože jsem čekal daleko větší srágoru. Nebo je to tím, že znám prostředí kde se natáčelo, tedy libeňský ostrov... ()

dopita

Podivnej film. První polovina filmu je málem k usnutí, jaká je to nuda. Vtipný situace tam skoro nejsou a když už přece, tak budou vtipný leda když je bude někdo někomu vyprávět, protože natočený jsou velice nudně a nenápaditě. Aspoň, že druhá polovina filmu je celkem zábavná. Dohromady je to jen tak tak průměr. Na Hřebejka rutina, má na víc, ale kašle na to. ()

wosho

Čekal jsem přespříliš. Českou variantu Podrazu s humorem made in Hřebejk/Jarchovský a výsledek je tak na půl. Největším problémem je zde příběh a vše kolem něj. Jarchovský jako by přišel o svůj vrozený talent vypravěče a nějak to celé vypotil s námahou převelkou do podoby jakštakš funkčního scénáře. A Hřebejk to profesionálně sesmolil do průměrné filmové podoby. Opravdu čím film potěší je obsazení. Bezchybné, skoro jako vždy u Hřebejka. U mě dobrý je lepší než třeba Nestyda, dokáže diváka pobavit, nenudit a poslední třetina je opravdu gradující, napínavá a zároveň velmi zábavná a vtipná.Celkově velice silné ***. ()

vorenus

Tak šíleně něco vleklého, až s nádechem sračky.Tohle má být naše filmařská elita?Kdo pořád dává mistru H. peníze na takový pííííííí.....y! ()

Hanys_

Po fiasku s Horem Pádem jsem se už spíše Hřebejkovi vyhýbal a jeho další vlažně přijaté dílka, mi nedávaly důvod, to nějak měnit...Nicméně jsem nakonec neodolal a v přípravě na Kawasakiho růži zhlédl tenhle náběh na neskutečnou českou žánrovku (náběh proto, že ten rozběh příšel až po příliš opatrném přešlapování v první půli) s perfektními herci v čele se Schmitzrem a hlavně Polívkou (který tu druhou polovinu filmu v podstatě "udělal"). ()

Junglista

Konečně po delší době film od Hřebejka, na kterej se dá koukat. A ono se na něj kouká hodně příjemně. První polovina plyne pomalu, pohodově, skoro by někdo moh říct, že až nudně. Druhá je zase akčnější, vtipnější, prostě jako kdybych přepnul na jinej film. Nedovedu říct, která část je u mě lepší, každá má něco do sebe. Podpořeno velmi kvalitním hereckým obsazením. P.S. oficiální distributor byl asi pěkně sjetej, jestli tohle stylově přirovnává k Pelíškům... ale co bychom neudělali na přitáhnutí diváků, že? :-) ()

cab

Uprimne nadseny pocit z dobreho snimku a vtipne zapletky, ktera se mota okolo nekolika postav vysedavajicich u reky a resicich starosti konce minuleho stoleti. Hlavnim hybadlem deje je nebozak Kaja (Miroslav Vladyka), ktery prohraje ve skorapkach vsechny svoje uspory a je na vyslouzilem kouzelnikovi Mrklasovi (znovu uzasny Bolek Polivka) a pomoci jeho kamaradu, aby v podobe chytre naplanovane akce mile penizky zpatky dostali. 70% ()

Merkin

Těch drobných pauz mezi dvěma siestami tam bylo víc, ale koneckonců český film v poslední době vůbec tak nějak odpočívá:) ()

thorewi

SIc se zde představila plejáda hvězdných českých herců v čele s Bolkem Polívkou, ale scénář nějak pokulhává. 101 minut jsem se příjemně nudil a hledal pointu nebo alespoň něco, co mě pobaví. Nepodařilo se. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)