Ve stínu Měsíce

• Veľká Británia In the Shadow of the Moon

V letech 1968 až 1972 se vydalo na Měsíc celkem 24 Američanů. Zůstávají jedinými lidmi, kteří navštívili jiný svět. V tomto dokumentu vyprávějí astronauti Apolla svůj vlastní příběh a dělí se o své postřehy v souvislosti s tím, co tyto velkolepé průzkumné výpravy znamenaly pro ně samotné a pro lidstvo. Připravte se na důvěrné a odhalující rozhovory s předními členy posádek všech misí Apollo, od Apolla 8, který podnikl první let kolem Měsíce, po Apollo 17, jehož posádka uskutečnila poslední přistání na Měsíci a její dva členové strávili více než tři dny a noci na měsíčním povrchu. Rozhovory doplňují remasterované filmové záznamy NASA, z nichž většina nebyla dosud zveřejněna. (oficiálny text distribútora)

Akyno

Spracovanim sa to na Planet Earth nechyta aj ked ide o iny zaner....vadil mi religionizmus niektorych hlavnych akterov. Prilis malo technickej stranky, navyse som stracal prehlad kto patril ku ktorej posadke Apollo kvoli prestrihom na roznych akterov. Celkovo spracovane dost staromilsky. Sklamanie. ()

lisma

Dokument o cestě na Měsíc s množstvím nepříliš známých autentických záběrů, vybranou hudbou a hlavně s komentáři hlavních aktérů. Až na menší nedostatky, docela zajímavé pokoukání. ()

tomino28

Dodnes je obdivuhodné, co tehdy, na konci 60. let 20. století, Amíci dokázali. Dokumentu se povedlo unikátními dobovými záběry z velitelství NASA a samotného Měsíce vtáhnout mě do "děje" a sledovat tak všechny ty výpravy s takovým napětím, které spíše odpovídá situacím, u kterých neznáme výsledek. Navíc od koho jiného byste tyhle historky chtěli slyšet, než od těch nejpovolanějších, kteří skutečně stanuli svou nohou na měsíčním povrchu. ()

Inphantille

Tak tenhle dokument mě absolutně dostal. Čisté svědectví o největším úspěchu lidstva. U tohohle dokumentu si člověk uvědomí, proč všechno to pachtění se od nikam do nikam má smysl... I kdyby lidstvo jednou za 1000 let udělalo něco tak významného jako bylo přistání na měsíci, má to smysl. Jsem hrdý na to, že lidstvo dokázalo to co dokázalo. A jestli je to Taikonaut, Astronaut nebo Rudonaut (Rusonaut) není vůbec podstatné. My jsme to dokázali!!! ()

LoneGunman

Komentář u díla jako je tohle nemá moc cenu. Co byste kdo chtěl víc, než výpovědi samotných astronautů? Kdo jiný už by nám o tom měl vyprávět? Pro každého zájemce o kosmonautiku naprostá povinnost. Navíc je to to nejlepší motivační video, které může existovat. Pustit každému, kdo tvrdí, že něco nejde, je to moc těžké, moc riskantní... Bohužel, přesně taková je dnešní doba. Proto volám: jen víc takových dokumentů, třeba nás probudí a opět inspirují k něčemu podobně velkému a úžasnému. ()