Frank Aungier Pakenham, sedmý hrabě z Longordu, patří k nejkontroverznějším osobnostem moderních britských dějin. Byl to excentrický bojovník toužící vyhrávat ztracené kauzy, ale jeho poslední případ - pochybné přátelství s dětskou vražedkyní Myrou Hindleyovou (Samantha Mortonová) - podkopalo jeho politickou kariéru a možná i uškodilo její usilovné dlouholeté snaze dostat se na svobodu. Jejich první setkání se odehraje ve věznici poté, co Myra požádala bývalého vládního ministra lorda Longforda písemně o schůzku. I když s tím jeho žena zásadně nesouhlasí, Frank vražedkyni vyhoví a zrodí se mezi nimi nečekané pouto. V titulní roli britského dramatu režiséra Toma Hoopera exceluje Jim Broadbent. (oficiálny text distribútora)

Brinkley

Zhruba před měsícem jsem psala komentář k Robbinsovu Mrtvý muž přichází a právě dnes jsem do podobného tématu zabředla znovu u Lorda Longforda. Pakliže jsem prvně zmíněnému filmu dala pět hvězd (za nimiž si i nadále stojím), Longfordovi musím přiznat totéž. Je to jiné, komornější, netlačí tolik na emoce a víc se věnuje psychologii postav.. zkrátka britské a tudíž mně milé. Jim Broadbent opět nezklamal, jeho očím uvěřím všechno. A dnes v noci budu mít zase o čem přemýšlet... ()

RomanHyde

Nenápadný a přítom velmi pozoruhodný film zachycující skutečný příběh skutečného člověka, který se nabál postavit všem a riskovat svou celoživotní kariéru a pověst kvůli několikanásobné dětské vražedkyni Myre Hidleyové.. Jako červená nit se snímkem táhne otázka viny, trestu a odpuštění. Lord Longford díky své víře dokázal všechny naše předsudky potlačit a dal Hidleyové novou naději, stal se jejím přítelem a bojoval za její šanci na propuštění z doživotního vězení. Riskoval tím celou svou životní práci a sympatie široké věřejnosti, která se díky tomuto případu postavila proti němu. V titulní roli exceluje "nenápadný herec" Jim Broadbent , byť doma má už Oscara a jiné ocenění. Až nyní si vybavuji odkud toho chlapíka znám. Pamatujete barmana z Hry na pláč? :) ()

jhrasko

Kontroverznosť samotného príbehu bijúca sa so scenáristickou konvenčnosťou, psychoticky netelevízna kamera bijúca sa so sústredenou, ale príliš Nymanovskou hudbou. DEAD woMAN WALKING v podaní Jima Broadbenta a Samanthy Morton je napriek výhradám zaujímavou jednohubkou na tému: LOVE THE SINNERS, BUT HATE THE SINS resp. EVIL CAN BE SPIRITUAL EXPERIENCE, TOO. Čistá * * * a 1/2 ( čítaj trojkoštvorka ). ()

freddy

Pozoruhodné komorní drama podle skutečné události, které má rozhodně co nabídnout a které není jen nudným příběhem jednoho postaršího člověka, ale také v divákovi evokuje otázky ve smyslu jestli je dobré dát na první dojem a někoho odsoudit jen na základě zprostředkovaných zpráv z novin, a jestli má odsouzenec právo na další šanci. Tohle drama je charakteristické tím, že střídá jen velmi zřídka prostředí, ve kterém se odehrává a také je zde menší množství postav. Ale to vše je jen nutné připočíst k dobru, protože už název příběhu dává jasně najevo, o čem tenhle film bude. Lord Longford prostě rád navštěvuje vězně a pomáhá jim a neodmítne poskytnutí pomoci ani vražedkyni třech dětí. Ale tím riskuje své jméno a svou pověst. Nic víc a nic míň zde opravdu nenajdete. A ono je dobře, že film není složitý, protože aspoň psychika zůstane ušetřena. Takže jak už jsem se zmínil, tenhle příběh psal sám život, a tak se nebudu nějak obšírněji zmiňovat o ději, ale o čem se chci zmínit je vynikající výkon Jima Broadbenta, který v roli Longforda působí velice přirozeně a doslova exceluje. Nebýt tohle jen televizní film, tak si troufám tvrdit, že by ho oscarová nominace neminula, tak přesvědčivý je jeho výkon. A tak především díky jeho herectví uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky. ()

emma53

Opravdu vyjímečný film o lordu Franku Longfordovi a o kauze, která ovlivnila negativně jeho další kariéru. Je spojen s příběhem o ženě, kterou lidé tvrdě odsoudili, ale ve filmu ani tak nešlo o to, abychom posuzovali zda právem, nebo neprávem. Spíš z toho vyplynula myšlenka, jak se díváme, nebo stavíme k lidem, které tato společnost odsoudila. To nakonec vyplynulo i ze samotných slov lorda Longforda, když mluvil o důležitosti milovat člověka, ale ne zlo, které ten člověk páchá. Filmy podle skutečných událostí je téměř vždy velmi obtížné natočit tak, aby byly co nejvěrohodnější a zároveň diváka nenudily. Co se mě týká, já byla spokojená a výkon Jima Broadbenta byl velmi přesvědčivý. ()