Rozhovory s mojím záhradníkom

• Česko Rozhovory s mým zahradníkem (viac)

Komediálny príbeh o priateľstve medzi dvomi celkom odlišnými mužmi... Úspešný maliar opúšťa Paríž a vracia sa do rodnej dediny v strednom Francúzsku. Dom, ktorý zdedil po rodičoch, obklopuje pozemok, na ktorého obrábanie nemá ani talent ani chuť, podá teda inzerát, v ktorom hľadá záhradníka. Na jeho veľké prekvapenie sa mu ozve dávny kamarát zo základnej školy. Jeho celkom odlišná životná skúsenosť a ňou ovplyvnený pohľad na svet otvára mužovi z veľkomesta úplne nové životné obzory... (RTVS)

sha.piro

Nenáročný film co děje, ale za to oplívající životní moudrostí, láskou a přátelstvím, srdečností, úctou a pokorou ...a hlavně pochopením nejen sebe sama, ale i všedních věcí kolem nás. ()

fabienne223

Příběh, který se v mnohém vymyká dnešní běžné filmové produkci. Kdyby poselství nebylo tolik přímočaré, velmi ráda bych dala pět hvězdiček. Naštěstí rozhovory ponechávají mnohé nevyřčeno a spoléhají na herecký um protagonistů, což se podařilo více než dobře. Daniel Auteuil je výborný, Jean-Pierre Daroussin mě tolik neokouzlil, ale je to jen můj subjektivní dojem. Zkrátka, film mě opravdu moc potěšil a jsem ráda, že jsem si ho v programu povšimla. Jenom ten dabing kdyby si televize dokázala odpustit. ()

PSyk

Perfektní film z obyčejného (nikoliv "obyčejného") života dvou stárnoucích pánů. Podpořeno výborným dabingem (Vetchý+Táborský) - hvězdička navíc! . Mám rád filmy o chlapském přátelství, a tady to bylo ještě umocněno určitou (virtuální) nerovností obou mužů. Jean Beker zvládl i finále na jedničku - včetně dovětku z výstavy. ()

Jondik

Poklidný francouzský snímek o přátelství, o lásce, o životě obecně. Už tak výborná atmosféra je doplněna příjemným humorem a ke konci bohužel i truchlivou náladou. Film uvolní, pobaví, poučí a dojme. Odcházel jsem od něj s takovým tím příjemným pocitem dojetí. Vůbec neváhám a uděluji pět hvězd. ()

MichalS

Příběh je o úspěšném malíři, který opouští město Paříž, aby se vrátil do vesnice, kde se narodil. Dům je obklopený pozemkem, který není zkultivovaný, a proto malíř vystaví inzerát, aby se o pozemek postaral nějaký zahradník. Na inzerát se mu ozve bývalý spolužák ze základní školy a mezi oběma muži nastane přátelské pouto, které je obohacené hlavně jejich odlišnými životními zkušenostmi. Muž z velkoměsta je zahradníkem okouzlen a získává nový pohled na svět. Zahradníkovi je následně zjištěna rakovina a záhy umírá. Malíř jako projev úcty jeho památky namaluje několik obrazů se zahradníkem nápadně spojených a vystaví jej na výstavě. Film představuje onu sílu francouzské kinematografie. Velmi silný a klidný film o přátelském vztahu, protkaný mnoha dialogy, které prozrazují vše potřebné. ()

Sejkorka

Nenápadně elegantní režie Jeana Beckera dává prostor setkání dvou vynikajících francouzských herců Daniela Auteuila a Jeana-Pierra Darroussina, jejichž brilantní výkony řadí příběh přátelství malíře a zahradníka mezi nejzajímavější francouzské filmy roku. Trochu váhání, ale nakonec 5* za 90%. Na to, že klíčové jsou ty rozhovory a film byl s titulky, dopadlo to nad očekávání dobře. Přátelství chlapů z odlišných koutů společenského postavení. Lidový železničář-zahradník, který otevře oči malíři, který není zvyklý vidět svět jinak než svýma očima. Bohužel, nakonec opět zaúřaduje rakovina. Takže na do Nizzy se už s manželkou nepodívá .... ()