Vede báječný život, ale ve skutečnosti ho nikdo nemá rád... François je obchodník se starožitnostmi ve středním věku. Má skvěle zařízený byt a báječný život, ale na večeři s těmi, které považuje za své nejbližší známé, ho ohromí zjištění, že nikdo z přítomných ho ve skutečnosti nemá rád. Jeho známí jej považují za arogantního, sebestředného a krutého člověka, který neví, co je to přátelství. Françoisova obchodní společnice Catherine mu nabídne sázku: když jí představí svého nejlepšího přítele, bude si moci ponechat obrovskou řeckou vázu, kterou to odpoledne vydražil na účet podniku. Pokud ne, připadne váza jí. (oficiálny text distribútora)

danoo

Spolumajiteľ galérie François Coste (Auteuil), jeden z tých existencialisticky osamelých v dave, impulzívne kúpi na aukcii starú grécku vázu s vyobrazením Achylla a Patrokla . Jeho obchodná spoločníčka s ním uzavrie o ňu stávku. Má desať dní na to, aby predstavil svojho najlepšieho priateľa. A tak stretáva taxikára Bruna (Bonn), ktorý sa zdá byť jeho presným opakom... Leconteho komédia stojí (a rozhodne NEPADÁ) na výkonoch Daniela Auteuila a Danyho Boona. Auteuil je francúzskym národným pokladom, dokáže zahrať skutočne kohokoľvek a Boon mu neustále šľape na päty. Skrátka, jednoduchý a očarujúci film o priateľstve, resp. o ceste k objaveniu priateľstva, čo sa skrýva za naším sebectvom, workoholizmom a nevšímavosťou. ()

Evander

Od této komedie jsem si poměrně hodně sliboval, bohužel má očekávání nebyla ani zdaleka naplněna. Můj nejlepší přítel není příliš zábavným filmem, což je u komedie nemalý problém. Přitom rozjezd nebyl vůbec špatný, myšlenka samotná skýtá autorům velký prostor pro manévrování. Upřímně, kdyby to netočili Francouzi, asi by to bylo úplně někde jinde. Nic proti Francouzům, ale tohle jim prostě nejde nebo jinak, komedie tohoto typu jsou stravitelné prostě pouze zase jen pro Francouze. Pro Čecha je to hlavně divné. Celkové hodnocení vidím někde kolem 50%. ()

emma53

"Přátelství spočívá ve výběru člověka, kterého jsme si zvolili pro jeho povahu a dali mu jednou provždy přednost."(P.Bonnard) Mám ráda Daniela Auteuila a většinou vím, že nebudu zklamaná, když si vyberu některý z jeho filmů a ani tohle nebyla vyjimka. Kdybych to měla hodnotit objektivně, asi by bylo mé hodnocení nižší, ale ono to prostě nejde, ona si mě ta francouzská atmosféra vždycky tak krásně omotá kolem srdce, že nemůžu jinak. Asi bych se osobně nepřikláněla k tomu, že šlo přímo o komedii, ale o velmi příjemný, milý a inteligentní film o hledání pravého přátelství a právě už i jen za ten námět jsem zvedla hodnocení směrem nahoru. Velmi citlivě natočené se skvělými herci, kde nejen Daniel, ale i Danny Boon byl úžasně dojemný. Díky za takové malé - velké filmy. Jinak s Danielem Auteilem jsem na téma přátelství viděla i jiný bezvadný film - Rozhovory s mým zahradníkem. ()

Enšpígl

Film pobaví, Daneček je tradičně k nakousnutí, jen je škoda, že film taky neříká, že i kámoš umí posrat co se dá. Třeba Filip by o tom mohl vyprávět. Asi před dvaceti lety jsem byl o víkendu sám doma, holku se mě tradičně sehnat žádnou ostatně jako vždycky, na kluka nemám žaludek a zvířata nemaj smysl pro romantiku. Vybaven krabicovým vínem, VHS Rocky 1, 2, 3, 4, 5 a dokonalou samotou jsem se rozhodl, že si ten večer v rámci "možností" pořádně užiju. Už, už zasouvám první díl Rockyho do videa, když v tom zvonek a za dveřma Filip "Čau já jsem dneska sám doma, přijde ke mě Míša a plánuju šukačku. Co ty máš v plánu? " Já : Neprovokuj, Filipe, jdi šukat a nech mě si užívat noc s boxerem." Filda: "Aha, hele něco bych od tebe potřeboval." Já: "A co? Filip" Ona přijde s kámoškou, tu taky znáš a já bych jí potřeboval odblokovat, aby Míšu nebrzdila a ty jako kámoš by si to pro mě mohl udělat." Já" a kdo je ta druhá holka?" Filip "Ropucha." Já: "Tak na to seru, jako sorry Filipe, ale od tý doby co jsem se s ní nachcanej jak kráva líbal před tvým barákem a ona mě těsně po skončení líbačky řekne, že se před chvílí u Akropole poblila, mě docela dost odpuzuje. Filip "Jo to chápu, ale já po tobě nechci, aby si s ní píchal.... "Já: "Nestraš Filipe, nestraš, prosím Tě, nebo se mě zase zdvihne kufr" Filip: „Jen prostě že já mám jedinečnou možnost sbalit Míšu, ale bez tebe jsem bez nároků." A já jak starej dobrák a kámoš teda kejvnul. Za střízliva jsem Filipovi pomoct nedokázal a tak jsme šli do hospy kde Filda nechal na svoje náklady nalejt do litr a půl velké PET láhve výčepní rum. Do příchodu holek jsme flašku úspěšně zkolili. Při pomyšlení na noc s ropuchou jsme začal přemýšlet, že by možná bodly nějaký halucinogení drogy, ale už bylo pozdě. Holky zvonily. Chvilka společné konverzace a Filip si už vleče Míšu k sobě a já plním svou kamarádskou povinnost a zabavuju ropuchu. Nejdřív jí navrhuju, že by jsme si mohli zahrát na Viléma Tella. Ona bude mít jablko na čele a já si jí ho budu snažit sestřelit z hlavy, chvilku váhala, ale pak to k mé lítosti zamítla. Tak jsem jí navrhnul, že by jsme si mohli zahrát na Vinnetoua, že bych jí strčil roubík do pusy a jestli by to vydržela díl jak Old Šetrhend ani to, ale u ropuchy neprošlo, za to od ní přišel nečekanej úder "podívej Pavle já vím, že se mnou chceš vyspat, kdyby si se trošku snažil..." Dál nic nevím, protože jsem hrůzou omdlel a vzbudil se, až když byl Filip sám doma ! Ptám se ho jaký to bylo a on mě řekne, já s ní nespal. Tak v tu chvíli jsem měl chuť ho zabít čili tenhle film mě skutečně nemusí říkat jak je důležitý mít dobré kámoše ! ()

claudel

Filmy o přátelství mě berou za srdce, protože přátelství osobně řadím do kruhu hodnot spolu se zdravím, láskou a rodinou. Nesmírně jsem se těšil na spolupráci nejkomplexnějšího francouzského herce, Daniela Auteuile a výborného komika a nejlépe vydělávajícího francouzského herce, Danny Boona. Všechno klape, zpočátku spíše komedie, později se dostává do vážnější roviny a závěr je mírně americký, což kazí francouzskou atmosféru, ale i tak zanechává pozitivní dojem. Milý film. ()