Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa kubka4 k tomuto seriálu (2)

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007)

Děj Darker than Black opravdu stojí za to. Možná to na první pohled působí jako epizodické anime, které nemá ucelený příběh, ale ve skutečnosti je vše svázané dohromady, akorát o tom do závěrečného vyvrcholení nemáte tušení. Do děje jste na začátku vhozeni a nikdo se příliš nemazlí vám věci vysvětlovat. Celý svět a jeho fungování je odhalováno postupně a tak se stane, že ne vše budete v daný moment chápat... Ale to je na tom asi právě to nejlepší - ten moment, kdy se vše propojí dohromady, zapadnou do sebe jednotlivé dílky skládačky a vše najednou dává smysl. Rozhodně od toho nečekejte nějaké velké porce humoru. Scénky na zasmátí tu sice jsou přítomné, ale je jich pomálu. Celkově má DtB spíš ponurejší temnou atmosféru, která odráží okolní svět ovládaný ze stínů tajnými organizacemi apod. Opravdu jsem si to užil a vřele doporučuji všem fanouškům sci-fi. - 100 % ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Skvělé pokračování skvělé série o Heiovi, alias BK201, a světě, kde se objevili záhadné brány Nebes a Pekel, které dali vzniknout kontraktorům a bez-emočním loutkám. Pro ty, kterým vadila epizodičnost první série, mám dobrou zprávu - Druhá série už má naprosto souvislý děj. A přestože se soustředí hlavně na úplně novou postavu, Suo, tak Hei stále zůstává jako nejvýznamnější postava pro samotný děj jako takový (kvůli spoilerů více vysvětlovat nebudu). Silně filozofický a mytologický nádech, který mi místy připomínal Neon Genesis Evangelion, poněkud pozměnil atmosféru druhé série, ale nijak to seriálu neuškodilo. Stejně jako první série, ani druhá není zrovna jednoduchá na pochopení, ale to spíše beru jako klad, ostatně je taky občas dobré, když se nad něčím trochu zamyslíme, místo toho, aby nám to hned servírovali na podnosu... Sečteno a podtrženo je Gemini hodno nazývat se plnohodnotným pokračováním tak dobrého anime, jako je Darker Than Black. - 100 % Poznámka na konec: Pro plné pochopení děje druhé série doporučuji prvně zhlédnout OVAs (Gaiden), které vyšly později. ()