Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa Monoxid k tomuto seriálu (2)

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007)

Za poslední a po-poslední díl musím ještě zvýšit hodnocení :) Zvláštní, rozkouskovanost mi vůbec nevadila, byla tam spousta veeelice sympatických (a když ne sympatických, tak alespoň zajímavých) postav, a právě to je asi důvod, proč ráda přehlédnu méně dechberoucí děj. Co se týče hlavního hrdiny, vrtalo mi hlavou, co na něm ty ženský viděj... a pak mi vrtalo hlavou, co já na něm vidim... :D Navíc, tohle anime mi prostě z nějakého záhadného důvodu chce utkvět v paměti. ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Zatím z toho mám velice smíšené pocity. Ale měla jsem se důkladněji předem připravit na to, jaká bude výchozí situace vzhledem k tomu, jak definitivně se vyvrbily chronologicky předcházející události. Á, už to mám, Princess Tutu smíchaná s Matrixem :D No jo, je to příšerná vykrádačka, dokonce snad i sebe sama, ale kouká se na to samo. Páni, takový věci se snad i mezi anime říká brak! Z Heie je Contractor Hunter D, z Yin Akira a z chudáka Misaki stalker... ()