Darker than Black: Kuro no keijakuša

• Japonsko DARKER THAN BLACK 黒の契約者 (viac)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Mysteriózny / Psychologický / Sci-Fi
Japonsko, (2007–2009), 15 h (Minutáž: 24–25 min)

Misato Fukuen, Ikuja Sawaki, Masaru Ikeda, Hidenobu Kiuči, Nana Mizuki, Šin'ičiró Miki, Hidejuki Tanaka, Iemasa Kajumi, Nozomu Sasaki, Čika Sakamoto (viac)

Li Shunsheng - mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky? (Lulubell)

Recenzie používateľa killjezor k tomuto seriálu (2)

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007)

Podivné. Postavy jsou silně černobílé, ale nakonec vás stejně přitáhnou. To, co na jednu stranu působí jednoznačně, není až tak jasné. Moderní Japonsko v seriálu prakticky beze změn. Život funguje normálně, ale svět se změnil. Hodně se mi líbí myšlenka, že za použití "magie", musíte zaplatit podle smlouvy. Celkové vykreslení světu ale hraje až druhé housle, protože opět jde hlavně o vztahy lidí a kontraktorů. ()

Rjúsei no Gemini (2009) (S02)

Navzdory všem okolo musím říct, že hlavní problém této série není ve vyrkádání čehokoli, ale spíše v tom, že se odchýlila od původního konceptu. Mnoho lidí to prostě nepřekousne. Já bych naopak řekl, že to sérii velmi prospělo a tak místo točení se kolem stejných témat, jdeme dál a dost razantně. ()