Kuličky jsou komediální povídkový film o tom, jak ženy manipulují s muži. O drobných vydíráních, o pláči, o slzách, o schopnosti se obětovat pro vysněný cíl, o sexu ve službách, o tom jak využít empatie. Začíná to už v dětství na hřišti a nekončí ani po smrti. Postupem let se ženský mechanismus manipulace rozvíjí, formuje, zraje až dospěje k dokonalosti. Jednotlivé příběhy se odehrávají na techno-party i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt. Povídky o ženách různého věku a životního stylu dohromady složí příběh celého lidského života, který byl díky manipulaci s druhými prožit podle plánu a zároveň ze stejného důvodu promarněn. (oficiálny text distribútora)

TdP

To, že som videl Kuličky v kine bola asi vážna chyba, nakoľko ma film prestal baviť už po 15minútach. Úvod: Milý a zábavný. Druhá poviedka: nic moc, ale nie zlé. Ttretia poviedka ma však natoľko znechutila, že som mal čo robiť aby som nevstal, a neodišiel. Najhorší moment bolo farárove dlhé kázanie v kostole. (v podstate o ničom ako to majú vo zvyku). To som už myslel že ma rozhodí. Posledná pasáž ako tak zachránila situáciu, no na celkový dojem to u mňa veľký vplyv nemalo. Slabé... ()

rene75

Dávám za 4 a to díky povídce z prostředí "křesťanského spolča", která si příjemně dělá srandu z "echtovního" křesťanského spolča a zároveň se zabývá vážnými věcmi. Sám jsem v takovém "opravdu echtovním" spolču fungoval a musím říct, že je to přesné. Někdo tu zmiňoval, že to je na samostatný film. Souhlasím. A scéna s temným hlasem dalšího kněze (nebo biskupa?) na telefonu je výborná. ()

jitul

Na Kuličky jsem šla omylem (nečekaná změna programu) a musim říct, že už se budu vždycky pozorně dívat na změny v programu kina. Být v kině sama, odcházím už po prvních 5 min. - a to nemám ve zvyku nedokoukávat filmy. Bylo to celé takové nijaké. Asi jediná část, která stála za to byla "Pomalu, ale stárnu", ještě koukatelná byla i "Mravní imperativ" - i když to bylo dost na hraně. Myslím, že téma křestanství, katolictví, celibát a uvědomělí lidé kolem toho je už dost provařené. Když mám na podobné téma chut, tak si přeci pustím Monty Pythony :) a ne tenhle odvar. Taky mě dost rozčilovala místy až nehorázně rozmazaná kamera. Takže závěrem - hvězdy dám 2, ale film si to vůbec nezasloužil. Jedna je za skvělou společnost (byla jsem v kině s kamarádem a výborně jsem se bavila a to udělalo tenhle nudný film zábavným) a druhá je za prázdné kino - ještě jsem nebyla skoro sama v kině a je to super zážitek, když hrají vpodstatě jen pro vás :) ()

Khotzilla

Rozhodně ne dokonalý, provedením místy skřípající, ale ve svém hledačství i neotřelém pohledu rozhodně zajímavý film. A také jeden z těch, který diváky jasně rozděluje na ty, kteří se chtějí jen bavit a ty, kteří jsou ještě občas ochotni myslet. Jeví se mi až zábavné, jak se oni "pitomci" (jak je definoval film Knoflíkáři, kde si režisérka kdysi zahrála prima roli mladé hysterky) u podobného filmu musejí rozčilovat jen proto, že je záměrně irituje. Za mě 70% - ale s přesvědčením, že ten film bude zrát a vyvolávat emoce i s odstupem času. ()